Кубок Стенлі можуть вручити і без НХЛ

Рішення про долю трофею залежить від двох людей

14 ноября 2012г. 17:47

У випадку скасування цілого сезону у НХЛ Кубок Стенлі може бути вручений іншим командам, які не грають у цій північноамериканській лізі. Таку думку висловив правник з Торонто Тім Гілберт, пише канадське видання CBC.ca.

Справа у тому, що лорд Стенлі з Престона вручив свій знаменитий Кубок найкращій аматорський команді Канади у 1893 році, коли НХЛ ще не існувало. У грамоті, яка започатковувала Кубок, значиться, що він "повинен вручатися щороку найкращій команді Домініону".

На практиці Кубком Стенлі розпоряджаються дві довірені особи, які завжди, починаючи з 1926 року, вручали знаменитий трофей чемпіону НХЛ.

У 2006 році Гілберт домігся рішення суду, згідно з яким вважається, що немає підстав вручати Кубок Стенлі обов’язково лише переможцю НХЛ.

"Ставлення довірених осіб до Кубку таке, ніби НХЛ ним володіє. Це викликає гнів уболівальників, адже Кубком розпоряджаються довірені особи для користі хокею, для користі всіх загалом"
, - наголосив Гілберт.

Як наслідок рішення суду лізі та довіреним особам довелося визнати, що НХЛ не є власником Кубку Стенлі. Таким чином, теоретично у роки, коли чемпіонат НХЛ не проводиться, трофей може повернутися до свого коріння і вручатися найкращому аматорському колективу Канади.

Водночас рішення про присудження Кубку Стенлі все одно залишається за довіреними особами, а вони наразі ніяким чином не демонстрували бажання відступати від традиції, яка діє з 1926 року.

Нагадаємо, що під час локауту у сезоні 2004/2005 була пропозиція вручити Кубок Стенлі найкращій жіночій команді Канади, однак тоді ця ідея не була підтримана.

Комментарии 0

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.
Анонсы TV
https://inv-nets.admixer.net/dsp.aspx?rct=3&zone=c08dc240-545e-4be4-b97f-50058f51a079&zoneInt=17713§=5191&site=4482&rnd=[CACHEBUSTING]