Вчера 4

Гольова феєрія в Неаполі: Реал переміг Наполі у суперматчі з п’ятьма голами

Мадридський клуб закріпився на вершині своєї групи

В центральному матчі другого туру групового етапу Ліги Чемпіонів італійськийНаполі та іспанський Реал влаштували неймовірний гольовий перформанс для європейських вболівальників. Досить пафосна та перспективна вивіска протистояння повністю виправдала себе видовищними голами, високим рівнем футболу, швидким темпом гри, крутими індивідуальними діями гравців та, звичайно ж, драматичною розв’язкою.

Ліга чемпіонів. Група С. 2 тур:

Наполі - Реал 2:3 (1:2)

Голи: Естігор, 19, Зеліньскі, 54, з пен. – Вінісіус, 24, Беллінгем, 34, Мерет, 78 (автогол)

Наполі: Мерет – Ді Лоренцо, Естігор, Натан, Олівера (Маріу Руй, 88) – Ангісса (Сімеоне, 88), Лоботка (Каюсте, 88), Зелінський (Распадорі, 75) – Політано (Ельмас, 70), Осімхен, Кварацхелія

Реал: Кепа – Карвахаль, Начо, Рюдігер, Камавінга (Менді, 64) – Вальверде, Чуамені, Кроос (Модріч, 64) – Беллінґем – Вінісіус (Себальос, 84), Родріго (Хоселу, 75)

Огляд матчу Наполі - Реал

У першому матчі групи С обидві команди очікувано здобули перемоги. Утім, якщо неаполітанці зробили це впевнено, розібравшись з Брагою 2:0, то мадридці вирвали три очки в Уніона у валідольному стилі, лише на 94 хвилині.

Ще після завершення жеребкування стало ясно, що саме ці два колективи будуть головними фаворитами на вихід до плей-оф ЛЧ. Проте питання: «Хто ж займе перше, а хто друге місце в цій групі?» – було і є досить спірним. Саме тому, очні матчі між Реалом та Наполі можна сміливо назвати поєдинками «за шість очок». Символічно, що матч-відповідь відбудеться в останньому турі групового етапу і через це, чисто теоретично, може вийти дуже інтригуючим. Проте не будемо забігати так далеко. Повернемося до звітного матчу, де обидві команди порадували нас неймовірно якісним та пристрасним футболом.

Ігрова перевага на полі переходила від однієї команди до іншої, причина цьому – дуже високі швидкості та гра на зустрічних курсах.

Королівський клуб краще почав матч, Родріго отримав кілька гольових нагод вже на перших хвилинах, але рахунок, попри розклад сил на полі, відкрили саме господарі, завдяки типовій (саме для іспанця) помилці Кепи. Після невдалих дій воротаря на виході під час кутового, Натане пробив у поперечину, а на добиванні результативно зіграв Естігор – 1:0.

Втім, уже до перерви Реал не просто відігрався, а й взагалі вийшов вперед. Героєм матчу для «вершкових» знову став зірковий новачок Джуд Беллінгем. Англієць, який коштував Реалу понад €100 млн, після свого переходу влітку забив вже вісім голів за мадридців.

У грі проти Наполі Джуд став головним творцем обох перших голів своєї команди. Спочатку він зробив важливе перехоплення й асистував Вінісіусу, а потім забив і сам, виконавши шикарний сольний прохід із м'ячем, який завершив точним ударом у кут воріт – 1:2.

На стадіоні імені Дієго Марадони Беллінгем оформив гол+пас і став третім гравцем, який зумів забити у двох перших матчах за Реал у Лізі чемпіонів. Раніше подібним досягненням могли похвалитися лише Крістіан Карамбе (1998) і Кріштіану Роналду(2009).

У другому таймі картина гри кардинально змінилася. Тепер вже Наполі, за підтримки вщент забитих трибун, виглядав краще і створював значно більше моментів.

Такий тиск на ворота гостей допоміг підопічним Гарсії відносно швидко зрівняти рахунок. Начо зіграв рукою, намагаючись зупинити Осімхена у власному штрафному майданчику – пенальті. Вирок впевнено та без шансів для воротаря виконав Зелінський – 2:2.

На цьому Наполі не зупинявся і кілька разів був близький до того, щоб вийти вперед. Проте Кепа виконав декілька прекрасних сейвів, чим сповна реабілітувався за гольову помилку допущену у першому таймі.

Витримавши навалу неаполітанців Реал в кінцівці матчу отримав і свій шанс, яким «вершкові» скористалися більш ніж на 100%.

За 12 хвилин до кінця основного часу Вальверде з далекої відстані пробив по воротах, із величезною силою приклавшись до м’яча. Той влучив у поперечину, але від неї відлетів у шию Мерету і рикошетом залетів у ворота. Усі титанічні зусилля Наполі у цьому матчі були зведені нанівець таким курйозним голом…

Залишок матчу Реал провів у впевненій обороні, на класі та досвіді втримавши потрібний переможний результат.

Висновок

Тренерському штабу Наполі та вболівальникам немає за що докоряти футболістам своєї команди. Вони показали шалену самовіддачу та виклалися на повну. Проте, як ми знаємо, у матчах проти короля Ліги Чемпіонів – мадридського Реала цього може виявитися замало. Навіть у матчі, де їхній суперник виглядав кращим більш ніж половину ігрового часу «мадридці» все одно зуміли перемогти. Однак такий високий рівень гри Наполі у цьому матчі дозволяє нам сподіватися, що боротьба за першу сходинку у цій групі ще не завершена.

Після вчорашнього поєдинку Реал став одноосібним лідером квартету С, в активі у мадридців максимальна кількість очок – шість. Наполі ж тепер ділить другу сходинку з Брагою, яка у не менш драматичному матчі обіграла берлінський Уніон, із таким самим рахунком (3:2). В активі обох колективів три очка та однакова кількість забитих та пропущених – по чотири голи.