Вчера 4

Цю Італію не можна боятися – потрібно їхати в Мілан, як мінімум, за нічиєю. Як мінімум

Збірна України може зацементуватися на другому місці групи
10 сентября 2023г. 09:41
Фото - figc.it

Отримати у групі відбору на чемпіонат Європи чинних чемпіонів турніру і їх суперників по фіналу – це те ще везіння. Збірній України, здавалося, очевидно не пощастило з конкурентами у боротьбі за два квитки в Німеччину.

Але зараз виглядає так, що команда Сергія Реброва має більш ніж реальні шанси на другу сходинку – Італія вистрілила собі в ногу у грі з Північною Македонією.

Якщо наша нічия з Англією – це подвиг, то 1:1 у Скоп’є – це для гостей трагедія. Вони їхали туди з бажанням помсти, хотіли відплатити за біль поразки в плей-оф до чемпіонату світу. А натомість отримали ще солі на незагоєну рану.

Перед цією грою у скуадри адзурри змінився головний тренер. Про справжні причини рішення Роберто Манчіні піти можна лише здогадуватися, але те, що після тріумфального Євро він і сам не знав, що робити з командою – це факт.

На вакантне місце прийшов переможець Серії А Лучано Спаллетті (у нього ще належить запитати за привіти, які він передавав зєніту).

Він відразу ж почав говорити про необхідність повернути гравцям жагу захищати кольори Італії, про те, що гімн їхньої країни в сотні разів важливіший за гімн Ліги чемпіонів. Загалом, мотивація – то є сильна.

Окрім того, він прийшов з конкретною тактичною схемою – 4-3-3. Це важливо, зважаючи на те, що італійці вже почали плутатися між трійкою і парою центральних захисників.

Також Спаллетті відмовився від виклику Верратті та Жоржиньо, що не мають ігрової практики. Загалом, здавалося, відразу ж зробив багато правильних речей, показав, що це не просто нова мітла, яка буде мести по-новому, а ще й робитиме це правильно і натхненно.

Саме так італійці і розпочали матч. З бажанням, з азартом. Вони швидко забили – вже на третій хвилині. Але у Барелли був відвертий офсайд.

Далі вривання під, здавалося б, гол Ді Марко (він натомість пасував на фантомного партнера), стійка від Тоналі, удар Крістанте після кутового, заблокована спроба Політано. Загалом, в першому таймі італійці створили достатньо для голу. Але не забили.

Зробили це відразу ж по перерві – легенда Лаціо Чіро Іммобіле, нарешті, відзначився і за збірну (з гри вперше за більш ніж два роки). І після цього італійці зупинилися.

Якщо чесно, до цього вони хоч і мали моменти, але також не виглядали блискуче. Але тут взагалі стали. Після голу у команди Спаллетті не було нічого.

Натомість, чим ближче до кінця гри, тим більше вони почали думати про ворота за власними спинами. Італія, чемпіон Європи, трималася за 1:0 в матчі з Північною Македонією.

Тож, як це часто буває, те, що ти найбільше боїшся втратити, все ж вислизає з рук. Дзаньйоло по-дурному порушив правила – і якщо кількома хвилинами раніше Аліоскі зі штрафного пробачив, то тут Барді був невблаганним.

Можливо то й був кут Доннарумми, але важко собі уявити, щоб хтось взяв удар такої сили – 1:1 на 81-й хвилині.

«Це кошмар. Але, здається, ми самі про нього просили», – італійська преса, як завжди, вміло підбирає слова, щоб описати власну тугу.

Що важливо, після цього Італія не мала жодного шансу все ж домогтися виїзної перемоги. Перестала грати після власного голу і навіть не спробувала зібратися після чужого.

«Дивитися матчі збірної стало болем, хоча насправді це має бути справжня насолода», – ще трохи тамтешніх журналістів, щоб оцінити глибину їхньої печалі.

Звісно, після гри всі, немов один говорили, що треба «засукати рукави», продовжувати працювати і налаштовуватися на матч з Україною.

Спаллетті, зважаючи на жахливе поле у Скоп’є (Елмаз вибачався за нього перед усіма італійцями), пообіцяв зміни в складі. Єдине, він, здається, сильно обмежений.

Вератті та Жоржиньо не грають, К’єза і Пеллегріні травмувалися до македонців, Манчіні – під час них. Берарді та Скамакка в збірну не приїхали.

Основу, звісно, є ким оновити. Але навряд хтось зможе гарантувати, що від цього стане краще.

Розслаблятися нам, звісно, не можна. Просто треба їхати в Мілан і брати, мінімум, одне очко. З усією повагою до чемпіонів Європи, вони зараз не викликають жодного страху.

Так, італійці будуть злими, так, вони вже називають цю гру ледь не ключовою для них у всіх кваліфікації, так, вони будуть вдома і, взбіса, так, у нас є страх гри другого матчу.

Але якщо у Спаллетті та Ко є можливість, в разі чого, поїхати в Німеччину через плей-оф Ліги націй, то нам треба відправляти їх саме туди, а друге місце в групі залишати за собою.

P.S. тут головне ще самим потім в найбільш відповідальний момент не обпектися на македонцях.