Сейчас 8
Вчера 6
Сегодня 21
Завтра 13

Вимкнули на стадіоні світло, грали матч два дні, зламали правила футболу. В Кубку Іспанії провели сенсаційний матч

Вільярреал вилетів від команди з третього дивізіону
На стадіоні Уніоністаса не вистачало світла для продовження гри з Вільярреалом / Фото – La Liga

Це матч, запис якого мають зберігати на касеті в якомусь музеї. Бо це була не просто гра, а якась по-справжньому унікальна подія. Навряд комусь колись вдасться повторити щось подібне.

1/16 фіналу Кубка Іспанії. Раунд, коли в турнірі залишалося ще чимало представників нижчих дивізіонів. І один з них, третьоліговий Уніоністас де Саламанка, приймав у себе Вільярреал.

В гості приїхав дворазовий пів фіналіст Ліги чемпіонів, нещодавній переможець Ліги Європи, команда, що цього сезону виграла свою групу ЛЄ.

Але водночас Вільярреал зараз переживає кризу. Він йде 13-м в чемпіонаті і лише на чотири очки випереджає зону вильоту. Проблеми жовтої субмарини помітні неозброєним оком: за половину поточного сезону сезону вони пропустили вже 38 м’ячів. За весь минулий – 40.

Та з якими б складнощами вони не зіштовхувалися, такого суперника, зрозуміло, проходити мусили.

Суперника, клуб якого був заснований лише у 2013-му році. Красномовний факт полягає в тому, що для Уніоністаса це був всього десятий матч Кубка Короля в історії. Їм не так вже й часто вдавалося кваліфікуватися в турнір.

Насправді, пощастило і цього разу. В Кубок проходять п’ять найкращих команд з кожної групи Прімери Федерасіон. Хлопці з Саламанки стали сьомими. Але вище них фінішували Реал Б і Сельта Б. Дублюючі склади до розіграшу не допускаються – Уніоністас заскочив у останній вагон.

Gереоцінити вагу цього матчу для господарів неможливо. Лише втретє вони приймали у себе команду Прімери.

Раніше в гості приїздили Ельче і Реал з Бейлом, Бензема та Вінісіусом. Очевидно, що зустрічі такого масштабу викликають неабиякий інтерес. І допомагають наповнити вкрай обмежений бюджет.

Насправді, ажіотаж перед грою з Вільярреалом був настільки великим, що клуб побудував на арені тимчасові трибуни – додав місткості муніципальній Рейна Софія. Щоправда, повноцінно підготувати стадіон до гри все ж не вдалося...

Уніоністас грав так, як того і вимагала ситуація: залишав на полі все, що мав. Намагався вразити Вільярреал не тільки самовіддачею, але, зокрема, і награними на тренуваннях стандартами.

Фаворити ж виглядали відверто жахливо. Кризовий стан чемпіонату перенісся і на кубкову зустріч.

Та все ж жовта субмарина знайшла свій шанс – на 82-й хвилини Ахомаш запустив торпеду в дальню дев’ятку. Виглядало так, що на цьому свято Уніоністаса завершене. Крапка.

Ні, всього лиш кома. За три хвилини до кінця основного часу господарі заробили пенальті. І зрівняли рахунок. Перевели гру в екстра-тайми.

І в цей момент починається те, що робить гру унікальною. Екстра-тайми зіграли тільки на наступний день.

Під кінець основного часу відчувалося, що з освітленням на стадіоні щось не те, не вистачало яскравості. Перед початком додаткового часу тренер Вільярреала намагався звернути увагу рефері на це. Арбітр спочатку його скарги ігнорував. Але коли світло погаснуло повністю – забрав команди з поля.

Майже годину Уніоністас намагався виправити проблему. Та коли суддя з делегатом вийшли з роздягальні перевірити стан справ, світло погаснуло знову. Провал.

Президент господарів вийшов до преси і заявив, що його команда була готова грати. Що проблеми були не критичними і що їх все одно вдалося вирішити, світло б не зникло. Ну і звинуватив у переносі Вільярреал.

Власник гостей назвав це провокацією і заявив, що постраждали тільки вони. Команда, яка приїхала на виїзд і застрягла в чужому місті ще на один день.

До аргументів Фернандо Рога в Саламанці не надто дослухалися. Вони вимагали від своєї команди покарати фаворита.

Матч розпочався о 19:00 за Києвом в неділю. А екстра-тайми почали грати о 17:30 за Києвом в понеділок.

Президент Уніоністаса вибачився перед фанатами. Він юрист і працює в Мадриді. Понеділок – робочий день. Тож він зізнався, що не встигне повернутися на матч. Проте попросив підтримати команду.

Недільні квитки залишалися чинними, а за п’ять хвилин до початку екстра-таймів ворота відкривалися для всіх охочих. Стадіон знову заповнився під зав’язку.

Далі унікальний матч став ще більш унікальним. Через перенесення правила замін пом’якшили. В підсумку, замість звичних шести замін Уніоністас провів аж дев’ять, Вільярреал – сім. Але й це ще не все.

В професійному футболі не проводять зворотних замін. Однак господарі та гості виконали по одній такій.

Капітан Уніоністаса Ектор та лівий захисник Вільярреала Альберто Морено не вийшли на екстра-тайми – їх зняли. Та по ходу екстра-таймів вони обидва повернулися. Дивина та й годі.

Загалом, очікувано, на другий день гра не вирізнялася особливою видовищністю. Було багато метушні, боротьби, довгих пасів.

Вільярреал влучив у стійку, потім Уніоністас змусив суперника вибивати м’яч з лінії воріт. Але забити ніхто так і не зміг.

Серія пенальті.

Вона проходила на ті ворота, позаду яких стояла якраз тимчасова трибуна. Альберто Морено промахнувся першим. Ця зворотна заміна не зіграла. У відповідь пенальті Уніоністаса змазав гравець, що власне і перевів матч в екстра-тайми.

Команди пробили по п’ять ударів – переможця визначити не вдалося. По шість – також, по сім… Ця гра продовжувалася вже два дні і все ніяк не хотіла завершуватися.

Уніоністас та Вільярреал зайшли на восьме коло. Господарі забили – у гостей Кіко Феменія вдарив вище воріт.

Ось вона, головна сенсація цього Кубка Іспанії.

Скромна команда з третього дивізіону вибила з турніру нещодавнього переможця Ліги Європи. Для цього треба було всього-на-всього згуртуватися, викластися на 100% і… вчасно вимкнути на стадіоні світло.

В 1/8 фіналу до Уніоністаса в гості приїде Барселона подивимося чого цікавого вигадають в Саламанці до її прийому.