Зараз 1
Вчора 11
Сьогодні 1
Завтра 1
Розгорнути Згорнути

Глава НОК України спрогнозував кількість російських спортсменів на Олімпіаді-2024

Гутцайт розповів про співпрацю з МОК
18 квітня 12:24
Глава НОК України спрогнозував кількість російських спортсменів на Олімпіаді-2024
Вадим Гутцайт / Фото - Yahoo
Президент Національного олімпійського Комітету України Вадим Гутцайт розповів про критерії допуску російських атлетів на Олімпіаду-2024 у Парижі та назвав кількість атлетів, які можуть виступити у нейтральному статусі.

Спортсмени з росії виступатимуть під нейтральним прапором та написом AIN на формі. Так?

«Так, нейтральний спортсмен. Коли Міжнародний олімпійський комітет (МОК) допустив їх до участі в Олімпійських іграх, то запропонував певні критерії, за якими кожна Федерація робитиме висновки, кого допускати, кого не допускати. Ми відправили багато цих критеріїв, і МОК нас почув. Він прописав умови, що ми писали. Тобто, якщо вони причетні до своїх спортивних клубів, наприклад ЦСКА або Динамо, які фінансуються з держбюджету Росії, чи беруть участь вони в якихось спортивних заходах на підтримку війни, чи ходять у спортивній формі з літерами Z і т.д. Це було прописано у умовах. А ще коли 5 жовтня російський олімпійський комітет «приєднав» наші чотири окуповані території, і там зробили якісь «поради», які приєднали до комітету, я звернувся до президента МОК із листом, що це взагалі неприпустимо. Що це порушення Хартії. Хартія – це Конституція Міжнародного олімпійського комітету».


«Неможливо приєднати наші окуповані території до свого олімпійського комітету. Через тиждень Міжнародний Олімпійський комітет відреагував і усунув російський олімпійський комітет від участі в МОК. Ми зараз бачимо, що багато російських федерацій відмовляються від участі в Олімпійських іграх. А зараз МОК ухвалив рішення, що вони і на відкритті не йтимуть. Тобто, їх там не буде. Фізично, може, якихось 10-20 спортсменів буде, але не більше. Для порівняння, на останніх Олімпійських іграх були присутні 330 спортсменів з Росії. А зараз, якщо буде їх 20 і без символіки, то ми ж розуміємо, яка була зроблена робота. Тому вони відмовляються».


Раніше Гутцайт розкрив деталі протоколу за зверненням українців із нейтральними спортсменами на Олімпіаді.
Джерело: ukr.radio Володимир Кириченко
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино