22:40
live
Інформаційний марафон
23:10
Баскетбол. Чемпіонат світу 2022. Жінки. Сербія - Франція

Гутцайт: «Ми розуміємо, що рф робить все, щоб повернутися в міжнародний спорт. Виключення – удар для них»

Міністр молоді та спорту – про боротьбу в кулуарах
28 липня 15:22
Гутцайт: «Ми розуміємо, що рф робить все, щоб повернутися в міжнародний спорт. Виключення – удар для них»
Вадим Гутцайт / Фото - facebook.com/vgytzait

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт розповів FreedДом про боротьбу на спортивному фронті під час війни з росією:

«Наші спортсмени, всі наші команди виступають. Але це тільки завдяки нашим воїнам, які захищають всю нашу країну, нашу землю, які воюють, кладуть своє життя за те, щоб ми були незалежними, щоб ми завжди були українцями.

У нас свій спортивний фронт. Нам потрібно в усьому світі піднімати наш прапор, прапор України. Розповідати всьому світу, що у нас відбувається.

Наші спортсмени завоювали більше 1000 медалей в цьому році. Я хочу всім нашим спортсменам подякувати, тому що те, як вони зараз віддаються... віддаються своїй справі, щоб ми перемагали і показували, що України була є і буде.

За останній місяць нічого не змінилося в контексті того, що в жодному виді спорту не були допущені російські і білоруські спортсмени до виступу на міжнародній арені. Те, про що ми говорили з нашими колегами, що роблять наші Федерації, що робить Міжнародний олімпійський комітет – всі працюють на те, щоб до закінчення війни не було взагалі російських спортсменів на міжнародній арені. І все точно так і триває.

Звичайно, ми бачимо, що вони докладають максимум зусиль, щоб повернутися. Хоча б щоб виступати під нейтральним прапором. Ми проти цього теж боремося. Не так це легко, як здається. Це відбувається тільки на рівні дипломатії, спілкування, листів, дзвінків. Багато президентів Федерацій їздять на конгреси, конференції, показують відео того, що у нас відбувається, які у нас руйнування, скільки у нас загинуло хлопців – більше 3000 тисяч спортсменів і тих, хто працював в галузі спорту, воюють. 123 наших спортсмена вже загинули, на жаль. Вічна пам'ять їм, ми будемо вічно про них пам'ятати.

Наші представники про це розповідають, щоб, дійсно, весь світ здригнувся від того, що відбувається в нашій країні, і розумів, що потрібно зупиняти цю війну, що потрібно дійсно Україну підтримувати.

У дзюдо на міжнародних змаганнях в Монголії три тижні тому були допущені росіяни в нейтральному статусі. Всеукраїнська федерація, її президент Михайло Кошляк боролися з цим, Георгій Зантарая публічно виступав за те, щоб не допускати росіян, що це неможливо на сьогоднішній день.

Я на своєму рівні, Міжнародний олімпійський комітет теж працював в цьому напрямку. Після цього пообіцяли, що більше їх допускати не будуть.

Але ми повинні всі розуміти, що це громадські організації. Міжнародні організації будь-якого виду спорту – це громадські організації, в яких представлені практично всі країни світу. І є там керівний кістяк, так званий Виконком. Там теж представники різних країн, у кожного свої інтереси.

Ми повинні в цьому плані працювати і боротися. Але якщо у них є в планах вийти і проголосувати, щоб когось підтримати – складно з цим боротися. Ми робимо все для цього. На сьогодні у нас виходить стримувати. Але ми ж розуміємо, що рф все робить для того, щоб все-таки повернутися. Тому що для них дійсно серйозний удар в тому, що російський спорт не представлений на міжнародній арені. Це серйозний удар.

Вони, на жаль, у багатьох видах спорту реально сильні і в багатьох видах спорту піднімаються на п'єдестали, вони стоять зі своїми прапорами. Для них це пропаганда всього російського руху.

Дуже важливо робити все, щоб ми не бачили російських спортсменів на міжнародних змаганнях.

Таких прецедентів, щоб російський спортсмен виявляв бажання виступати під прапором України ще не було. Потрібно дивитися суто індивідуально. Якщо він буде відкрито виступати проти війни, проти того, що відбувається в Україні, почне бути проти цього всього публічно і в росії, і в Україні, то тут кожен випадок потрібно розглядати індивідуально – давати йому громадянство чи ні. Це вже будемо дивитися і вирішувати».

Рашисти зруйнували більше сотні спортивних об'єктів – їх історії і фото

Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: