Вчора 0
Сьогодні 1
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

1 сантиметр за 37 років – Ярослава Магучіх побила, здавалося б, вічний рекорд Стефки Костадінової

Історичний день у жіночих стрибках в висоту
07 липня 22:05
1 сантиметр за 37 років – Ярослава Магучіх побила, здавалося б, вічний рекорд Стефки Костадінової
Стефка Костадінова

Феноменальна Ярослава Магучіх в столиці майбутньої Олімпіади Парижі побила світовий рекорд у стрибках в висоту, який протримався майже 37 років! Причому колишнє досягнення болгарки Стефки Костадінової українка покращила лише на 1 сантиметр.

Знаменита Стефка Костадінова вже встигла прокоментувати рекорд Магучіх в інтерв'ю офіційному сайту НОК Болгарії: 

«Місяць тому в Римі я була серед офіційних осіб, які нагороджували Магучіх після того, як вона виграла європейське золото. Під час церемонії я міцно обійняла її та прошепотіла їй на вухо, що вона готова до світового рекорду. 

Ми навіть посміялися, тому що я їй сказала, що на Олімпіаді в Парижі вона могла б стрибнути на 207 см, а потім націлитись на 210 см, і вона це зробила прямо тут, в Парижі, незадовго до Олімпіади».

Костадінова двічі встановлювала світові рекорди у стрибках в висоту. Вперше вона зробила це у рідній Софії 31 травня 1986 року, показавши результат 2 м 8 см. 

А легендарний результат, що вже пішов в історію, 2.09 м, Стефка показала на чемпіонаті світу 1987 року в італійському Римі.

Перший світовий рекорд у жіночих стрибках в висоту зафіксували в 1922 році, він належав американці Нєнсі Вурхіс – 1.46 м.

До двох метрів рекорд дістався за 55 років. 1977 року на цю висоту злетіла німкеня (НДР) Розмарі Акерман.

Наступні п'ять світових рекордів перевершували свого попередника на 1 см. І лише 1984 року болгарка Людмила Андонова поліпшила світовий рекорд (на той момент 2.05 м) одразу на 2 см. У Берліні вона взяла висоту 2:07 м.

Вся еволюція світового рекорду у жіночих стрибках в висоту до Ярослави Магучіх:


Олександр Сукманський
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця