Вчора 2
Сьогодні 1
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Дюплантіс взяв неймовірну висоту 6,21 метра і побив ще один вражаючий рекорд Бубки

Швед зібрав все золото, яке лише міг
25 липня 2022р. 12:21
Дюплантіс взяв неймовірну висоту 6,21 метра і побив ще один вражаючий рекорд Бубки
Арман Дюплантіс / Фото - cnn.com

Чемпіон Європи на стадіоні і в приміщенні, переможець Діамантової ліги і Indoor Tour, тріумфатор Олімпійських ігор, чемпіонату світу в приміщенні, а тепер ще й чемпіонату світу на стадіоні.

Це все про всього лише 22-річного Армана Дюплантіса. На ЧС в Юджині він зумів доповнити свою колекцію черговим золотом.

Якщо в Досі в 2019 році швед став другим в стрибках з жердиною з результатом 5,97 м, то в Орегоні з новим світовим рекордом здобув перемогу.

У фіналі швед лише з другої спроби взяв висоту 5,87 м, але потім з першого стрибку йому покорилися планки 5,94 м, 6,00 м (цим він гарантував собі перемогу), 6,06 м (новий рекорд змагань).

Проте на цьому швед не зупинився.

Він попросив підійняти планку відразу ж на 15 сантиметрів – на 6,21 метри і зазіхнув на власний світовий рекорд, який встановив в березні в Белграді (6,20 м).

Ця планка покорилася йому з другої спроби.

Таким чином, починаючи з лютого 2020-го Дюплантіс встановив вже п’ятий світовий рекорд. За що отримав від World Athletics чек на 100 тисяч доларів.

«Як воно зібрати повну колекцію золотих медалей? Важко пояснити. Я весь день ходив і намагався налаштуватися завоювати золото, взяти цей титул. Те, що трапилося потім (рекорд світу), було лише десь в закутках мозку. Тож те все, що трапилося, його важко осягнути. Я дійсно дуже радий.

Я думав про 6,21 метри зовсім трохи. Зазвичай, коли я на змаганнях, то концентруюся на світовому рекорді. Однак зараз першочерговим для мене було завоювати золото».

І після цих змагань Дюплантіс побив рекорд Сергія Бубки. Впродовж кар’єри українець здійснив 46 стрибків вище 6 метрів. У Мондо їх тепер 48.

Однак рекордів світу у Бубки 35. В цьому напрямку шведу ще доведеться попрацювати.

Нагадаємо, Україна не змогла завоювати медаль в останній день чемпіонату світу.

Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця