Вчора 11
Сьогодні 1
Завтра 1
Розгорнути Згорнути

Олена Говорова – про спортивний розвиток Києва, спорткомплекс «Спартак» та співпрацю з іншими країнами

Заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень розповіла про нагальні спортивні справи столиці України
25 січня 11:03
Олена Говорова – про спортивний розвиток Києва, спорткомплекс «Спартак» та співпрацю з іншими країнами
Олена Говорова / фото - Київ Вечірній

Заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень та радниця голови Офісу Президента з питань спорту Олена Говорова в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповіла про нагальні спортивні справи столиці України.

До вашої уваги повна версія інтерв’ю.

- Зрозуміло, що сьогодні війна, й всі можливі кошти мають бути спрямовані на допомогу нашим Захисникам і Захисницям. Разом з тим, спорту, як засобу реабілітації й відновлення, приділяємо максимальну увагу. Створюємо умови для того, щоб кияни мали змогу проводити активно своє дозвілля. Наприклад, у Дарницькому районі завершили проєкт „Стежка здоров’я“ зі спортивними майданчиками, що були там передбачені», — каже Олена Говорова

Олена Говорова - про руйнування спорткомплексу Авангард у Києві.

А як щодо нових ідей для міста?

«Сьогодні маємо новий проєкт і, мені здається, що він має великі перспективи. Разом з Київ Цифровий працюємо над створенням «Стежками здоров’я» (це поки робоча назва) історичними місцями Києва. За допомогою застосунку кияни зможуть обирати маршрути спортивного дозвілля. Нині працюємо над проєктом бігових маршрутів.

На наступному тижні будемо радитися зі спортивними клубами, Асоціацією бігового спорту, як створити якомога кращі умови для цих маршрутів. Підкреслю: цей проєкт не потребує капіталовкладень, нічого не потрібно будувати. Заходячи в додаток Київ Цифровий кияни зможуть вибрати, чим сьогодні наповнити свій фізкультурно-спортивний день.

Я дуже вдячна, що ми знайшли спільну мову з Київ Цифровий, Департаментом молоді та спорту, Асоціацією масового спорту. Завдяки синергії проєкт наповнюється важливими деталями. Мені здається, що він для киян буде дуже цікавим в плані спортивного дозвілля.

Спорт для всіх — як цей напрям розвивається у столиці?

— Хочу відзначити «Спорт для всіх» Деснянського району. У районі проводять різноманітні заходи для дорослих та дітей. Започаткували проєкт з вуличного фітнесу. В такі групи можна прийти й безплатно брати участь у заняттях. Адже місто продовжує залучати якомога більше киян для спортивного дозвілля. Це відновлення не тільки фізичного здоров’я, а й психологічного.

Фізкультура та спорт — це в першу чергу про відновлення сил, ментального здоров’я, психологічну рівновагу у важкий для країни час. Життя в столиці в цьому напрямку продовжується й ми намагаємося підтримати та реалізувати ті проєкти, які наразі нам доступні.

Спорт для дітей та підлітків: чи розвивався він минулого року і які плани на нинішній?

— Київ зберіг всі чемпіонати, а наші спортсмени виступають на чемпіонатах України, чемпіонатах світу. Це дуже важливий момент.

Наші діти виїжджали за кордон на тренувальні збори — у Францію, Албанію, відпочивали у Будапешті завдяки містам-побратимам.

Зокрема у місто Нарбонна (Франція) виїжджали наші юні регбісти, де тренувалися з кращими клубами. А до Києва приїжджали фахівці з Франції, щоб підготувати наших діточок, подивитися на якому рівні йдуть заняття й запропонувати допомогу місцевій федерації регбі. Наразі вони просувають дане питання до вирішення. Це дуже важливо. Крім того, Тирана (Албанія) приймала наших спортсменів на збори на 2 тижні, з Нарбонною налагоджуємо зв’язок так, щоб наші діти виїжджали на змагання та навчально-тренувальні збори з регбі коштом міста на постійній основі.

Попри те що у нас війна діти мають розвиватися, а спорт — не стояти на місці.

Маємо наразі проблему: як повернути велику кількість дітей з батьками додому. Вони талановиті, розвинуті, їх залюбки забирають іноземні спортивні клуби до себе. А нам треба, щоб наші діти повернулися й захищали кольори нашого прапора на спортивних аренах.

Для мене особисто ще дуже важливо, щоб наші діти мали змогу хоча б 2 -3 тижні перепочити у безпечних місцях — за кордоном, тренуватися в гарних умовах зі своїми іноземними однолітками, побачити як вони тренуються, провести змагання.

Під час відряджень за кордон я намагаюся проговорити, які у нас є проєкти, як ми розвиватимемо спортивне життя столиці, які є потреби у спортінвентарі. Звертаю на це увагу наших партнерів. Зі всіма ними опрацьовуємо питання про допомогу щодо спортивного обладнання, це потребує певного часу.

Також ми заручилися підтримкою фінського міста-побратима Тампере щодо відновлення товариських турнірів з хокею. Раніше команди київський «Сокіл» і міста Тампере проводили такі турніри. Ми залюбки відновимо цю традицію після перемоги.

Дуже сподіваюсь, що нам вдасться залучити іноземних партнерів для відновлення та розвитку спортивної інфраструктури міста. Під час перебування у відрядженнях говорю про це з нашими партнерами та друзями з міст-побратимів.

Олена Говорова - про спілкування з лідером збірної України в перші дні великої війни.

Які найважливіші рішення стосовно спорту ухвалені або розглядатимуться Київрадою?

— Місто прийняло у комунальну власність чотири дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). Це питання вирішувалося з 2017 року й нарешті нам вдалося його закрити!

А ще минулого року до комунальної власності перейшла учбово-спортивна база «Спартак» у Подільському районі. Це теж була давня проблема.

Щодо ДЮСШ. Довели там до ладу систему безпеки, й на це звертаємо дуже велику увагу. Нині тренувальний процес не можна назвати систематичним та досконалим через те, що у будь-який момент може пролунати повітряна тривога. Все, що можливо ми робитимемо заради безпеки та нормальних тренувань наших дітей.

Це мова про укриття?

— Так. Звісна річ, там де діти тренуються, або там де орендують зали чи спортивну інфраструктуру, ми в першу чергу перевіряємо наявність укриття. Їздили перевіряли всі укриття, щоб можна було відновити повноцінний тренувальний процес.

Щодо нових проєктів, Київ бере участь у проєкті офісу Президента «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Наприкінці року були внесені зміни до міської цільової програми «Київ Спортивний» для того, щоб ми мали змогу провести змагання на достойному рівні.

Ще одна дуже важлива ініціатива. Київ один з перших в Україні, хто виробив порядок надання фінансової компенсації спортивним неприбутковим клубам.

Обговорення щодо співпраці на місцевому рівні зі спортивними клубами йшло не один рік, ми намагалися врахувати всі моменти, щоб підтримати спортклуби, щоб вони мали розвиток та підтримку з боку міста. Напрацьовували порядок надання фінансової компенсації разом з представниками спортивних клубів. Депутати Київради підтримали та проголосували за цей документ. Підкреслю ще раз: мова про неприбуткові організації.

Розкажіть, будь ласка, докладніше про майбутнє спорткомплексу «Спартак».

— Я вже говорила, що нарешті навчально-спортивну базу «Спартак» передано у комунальну власність. На жаль, нині стадіон в жахливому стані й потребує реконструкції. На це піде не один рік. Зрозуміло, що виконуватимуться роботи після війни.

На сьогодні виробили концепцію перетворень, зробили візуалізацію майбутньої бази «Спартак». Там обов’язково буде новий басейн. Навіть є задум подовжити його доріжки з 25 метрів до 50. Завдяки якісному плануванню з’явилася можливість додати тенісні корти, тир.

Нагадаю. Стадіон «Спартак» споруджений в 1934 році. На ньому є футбольне поле з трибунами на п’ять тисяч місць, ігрові майданчики, сектори для штовхання ядра, метання диска, молота, списа, два закриті спортивні зали, закритий басейн (довжина доріжки — 25 м), готель на 150 місць. Під час капітального ремонту 1977-1980 років спорудили чотири металевих вежі (висота до 30 м) для освітлення стадіону.

Для мене також важливо, що за дизайном оновлена спортивна база гармонійно вписуватиметься в стилістику Подолу. Архітектор шляхом озеленення стадіону, зелених стін, зробив зонінг, врахував всі потреби спортсменів.

Перед початком роботи над новою концепцією «Спартака» ми зв’язувалися з федераціями видів спорту, опрацювали документи з вимогами до стадіону й всієї спортивної інфраструктури бази. Врахували те, що обов’язково має бути музей пошани наших захисників і захисниць, тим, завдяки кому ми живемо. Дуже сподіваюсь, що після перемоги знайдемо можливість відновити «Спартак».

Знову наголошу, що на це піде не один рік. І це питання майбутнього. А сьогодні, зберігаємо і приводимо до ладу те, що можна зберегти. Адже тренувальний процес на базі триває.

Олена Говорова - про боротьбу за участь українців на наших умовах на Олімпіаді у Парижі.

Які можете назвати головні завдання у спортивної столиці нині?

— Зараз завдання № 1 — створення безбар’єрності та доступності спортивної інфраструктури Києва. Щоб люди з інвалідністю мали доступ до спортивних споруд й могли відновлюватися.

Також, сьогодні ми обговорюємо ще одне важливе питання з комерційними спортивними закладами, а саме — програму реабілітації для наших військових.

Джерело: vechirniy.kyiv.ua Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино