07:30
Баскетбол. Чемпіонат світу 2022. Жінки. Сербія - Франція
08:30
Мотоперегони. Rookies Cup 2022. Гонка 1. Портімао

Рижикова: «Не можу спокійно розказувати про війну в Україні, це завжди пропускається крізь мене»

Анна з другого місця кваліфікувалася в фінал ЧЄ-2022
18 серпня 16:22
Рижикова: «Не можу спокійно розказувати про війну в Україні, це завжди пропускається крізь мене»
Фото: instagram.com/janfig_creations

Українська легкоатлетка Анна Рижикова прокоментувала свій виступ у кваліфікації в бігу з бар’єрами на дистанції 400 м на мультиспортивному чемпіонаті Європи.

Про суперництво з Фемке Бол

Так, вона зараз найсильніша. Ми товаришуємо, у житті поганих відносин якихось немає. На доріжці усі суперниці, намагаюся підтягнутися якомога ближче до неї, але є два прогнози: оптимістичний та реалістичний. Оптимістичний – коли виходжу на доріжку завжди сподіваюся і вірю, що зможу краще, сильніше, швидше, не ставлю жодних обмежень. Щоразу вірю, що зможу її наздогнати та перемогти.

Є ще реалістичний варіант – на жаль, наразі така ситуація, що я витискаю зі своєї підготовки максимум. Багато людей мені допомагають, але коли спортсмен готується цілеспрямовано без переживань та зайвих втрат з професійною командою, то ви бачите результат. Вважаю Фемке досить сильною спортсменкою і психологічно у неї сильна команда. І вони справжні чемпіони, бо вкладають все для того, щоб отримати цей результат, а вона могла бігти цю дистанцію так сильно. Дуже поважаю її за це, але в нас інші обставини і для того, що є, я використовую найменші можливості, щоб вкласти у свій результат.

На жаль, так, але я щоразу вірю, що можу її перемогти. Поганий солдат – той, який не хоче стати генералом. А якщо не віритимеш у свою перемогу, то немає сенсу виходити на доріжку.

Про результат у півфіналі

Непоганий. Той, що у мене був до цього season best – гірший, це мої проблеми. Чемпіонат світу мені важко дався, тому цей період після ЧС я використовувала по максимуму, щоб заспокоїтися, відновитися, перезавантажитися та набратися сил, щоб вийти новою, сильною. Можливо, не новою, а такою, як я є, сповненою жагою до перемоги та нових сил. Вважаю, що ця незначна перерва між чемпіонатом світу та Європи була мною та тренером максимально використана. Подивимося, що завтра буде: новий день – новий старт.

Про підготовку до Мультиспортивного Євро

Завдяки моєму менеджеру у нас є невеличка база в Італії. Після чемпіонату світу я повернулася туди, три-чотири дні там провела, трішки відпочила. Зібрала заново свою валізу та поїхала у Німеччину, біля Берліну ми були, на олімпійській базі. Вона знаходиться в лісі, там немає жодної цивілізації. Робила лише те, що спала, відпочивала, ходила на тренування, жила за режимом та зачинилася від усього зовнішнього світу. Присвятила час тому, щоб заспокоїтися та набратися сил.

Про моральний стан перед Євро-2022

Перша половина сезону у мене була дуже нервовою, ми багато спілкувалися з журналістами, ходили на пресконференції, давали інтерв'ю. А на чемпіонаті світу я зрозуміла, що все це забрало дуже багато сил у мене, бо не можу спокійно розказувати про війну в Україні, це завжди пропускається крізь мене. Бувало, йду на пресконференцію, кажу собі: «Буду спокійна», розкажу все як є. Але потім якесь питання мене зачіпає, і я починаю плакати. Це все забирає сил, тому на цьому зборі я була зачинена від світу і набралася сил, відволіклася від переживань наскільки це було можливо.

Про завдання перед півфіналом

Перед забігом стояло завдання бути як мінімум другою, щоб пройти напряму. В голові у мене це було, але є така штука – у кожного свій ритм: хтось починає швидше, хтось – повільніше. Різні відрізки за різної швидкості, тому за 100 метрів важко вгадати, хто на якій позиції буде на фініші. Все вирішується після восьмого бар'єру на 300 метрах. Можна трішки програти, але потім пробігти.

Потужний фініш? Може, справа у тому, що слабкий старт, тому так виглядає. Сподіваюся, що у фіналі буде і швидкий старт, і швидкий фініш.

Нагадаємо, що Рижикова у півфіналі ЧЄ-2022 показала найкращий результат сезону.

Джерело: suspilne.media Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: