Вчора 6
Сьогодні 1
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Артем Прима: «На даний момент вирішив піти на самопідготовку»

Український біатлоніст підбив підсумки сезону і розповів про своє майбутнє
20 квітня 21:37
Артем Прима: «На даний момент вирішив піти на самопідготовку»

Минулий біатлонний сезон став 19-м в кар’єрі 36-річного українського біатлоністка Артема Прими. Попри те, що Прима є найстаршим біатлоністом в команді, він все одно залишається одним з лідерів збірної. Втім, в опублікованих на наступний сезон списках команди Артема не виявилося.

Про те, як для нього склався минулий сезон, як ставиться до зміни тренерського штабу та як бачить своє майбутнє в біатлоні Артем розповів ексклюзивному інтерв’ю XSPORT.ua:

– Артеме, як оціниш для себе попередній сезон?

Скажу, що він був невдалий для мене. Не те є свої причини. Я вважаю, що ми трохи перебрали влітку – швидше за все на зборі в Пасо-Лавацца. Воно залишило негативний слід, що спочатку сезону я не міг вийти на свою оптимальну форму. Наче б то почувався непогано: виходиш на старт, біжиш, але не той результат. Відчував себе на дистанції не так, як завжди. Тому на мою думку, ми перепрацювали на висоті саме на цьому зборі в Італії. Це вплинуло на весь сезон. Можливо, були сподівання, що після Нового Року відбудуться зміни. Так, кілька стартів десь щось виходило більш-менш показати. Втім, на наступних стартах повертався у попереднє становище. Тому своїм сезоном я незадоволений.

Звинувачувати когось з тренерів, що хтось не так зробив – це невдячна справа. Я цього робити не хочу. Що сталося, то сталося. Думаю, що кожен зробив висновки, як тренери, так і спортсмени, а також керівники команди. Звичайно, хочеться, щоб у майбутньому таких помилок не траплялося. Хочеться, щоб українці підходили до сезону в найкращих кондиціях та могли конкурувати з елітою та показувати гарний результат.


– Коли ти зрозумів, що квоту зберегти не вдасться?

Звісно, в третьому триместрі після Осло всі хлопці розуміли, що лишається замало гонок – дві естафети. Мабуть, буде дуже тяжко поборотися за це 10 місце. На той момент на чемпіонаті світу дуже добре американці розбіглися. І ми на той момент усвідомлювали, що нам буде непросто у тих кондиціях, що ми мали. Ніхто руки не опускав, але намагалися працювати до останнього.


– Як чемпіонат світу оціниш – вірив у кращі результати?

Якщо чесно, то так. Вірив, що чемпіонат світу пройде для мене набагато краще. Перед цим на чемпіонаті Європи я біг одну гонку, і пропустив інші старти. Не було сенсу стартувати в персьюті, коли в тебе півтори хвилини відставання. Це гонка особиста, вона не несе очок в якісь командні заліки. Тому треба давати тверезу оцінку, що спортсмена краще притримати на інший старт.

Пропустивши гонки на першості континенту, я розраховував, що відпочину і за меншої кількості довготривалих тренувань зможу себе показати. На змішаній естафеті в Нове-Место я себе почував більш-менш, бо вона коротша. А в особистих стартах в мене були 3-4 групи. В Чехії немає різниці тільки тоді, коли погода морозна і жорстка траса, а коли +5 чи +8, як було цього року, та ще й з мокрим снігом, то група дуже багато вирішує. Загалом, я незадоволений. Думав, що відійду і будуть кращі результати.


–Твоя найкраща гонка сезону за відчуттями – це коротка індивідуальна гонка в Антгольці?

Можу сказати, що тоді в Антгольці на Кубку світу я відчував себе непогано. Це стало наслідком того, що після етапу в Рупольдингу ми з Антоном Дудченком поїхали в австрійський Обертіллах і там мали кілька днів відпочинку. Вдалося трошки морально відпустити ситуацію, не було такого тиску. Я міг трохи сконцентруватися на собі і попрацювати. Після цього відчував себе непогано в Антгольці. Тому можу назвати коротку індивідуалку, як найкращу і три класичні естафеті, які у нас вискакували більш-менш.


– Як ти відреагував на зміну тренера?

Я розумів, що має відбутися зміна. Я не кажу, що Юрай Санітра поганий тренер – він нормальний спеціаліст. Немає поганих тренерів, кожен має свої хороші якості, і негативні також. Ми всі люди. Казати, що сто відсотків буде  зміна одного тренера на іншого, то ні. Але розумів, після такого сезону до тренерського штабу будуть питання і, швидше за все, буде зміна.


– Які в тебе спогади про співпрацю з Надією Бєловою?

Нічого поганого сказати про нашу співпрацю не можу. Вона також професіонал своєї справи. Давала позитивні поштовхи нашій команді. Я можу за себе сказати: намагався взяти від співпраці з кожним наставником щось для себе. Всі тренери різні й мають свою методику. З нею також Артем Тищенко і Дмитро Підручний тренувалися. Я сподіваюся, що Надія Олександрівна дасть поштовх для хлопців. Вірю у прогрес.


–Як ти далі будеш будувати свою спортивну кар'єру, адже в списках команди тебе не було?

Був дуже важкий сезон і багато розчарувань через невдалі старти. Спортсмен завжди намагається під час підготовки віддати себе на максимум, щоб зробити результат взимку. Я уже віковий спортсмен і розумів, що можливо, десь треба було себе притримати більше, ніж хлопці, адже вони молодші. Але все ж намагався максимально викладатися, робити на рівні, а десь і ще більше за них індивідуально. Розумів, що чим більше працюєш, тим краще в сезоні будуть результати.

Тобто я також помилився, бо думав, що так воно й вийде. Вкінці сезону я казав президенту Івану Крульку, що я хотів би усе обміркувати й подумати, як воно буде далі. В підсумку я вирішив піти на самопідготовку, буду тренуватися окремо від команди. Ми поговорили з президентом, він мене підтримав у цьому і не тільки він. На даний момент вирішив піти на самопідготовку. Буду виступати, а далі буде видно, як дасть Бог. Зараз ми живемо в дуже непростий час і там побачимо.


Нагадаємо, раніше про підсумки сезону та рішення продовжити роботу з Санітрою розповів Дмитро Підручний
Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 3)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино