Вчора 6
Сьогодні 1
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Дмитро Підручний: «Я продовжу роботу з Санітрою на два роки до Олімпіади»

Капітан чоловічої збірної підбив підсумки сезону та розповів про плани на майбутнє
08 квітня 17:15
Дмитро Підручний: «Я продовжу роботу з Санітрою на два роки до Олімпіади»

Минулий біатлонний сезон став одним з найважчих в кар’єрі 32-річного капітана чоловічої збірної України Дмитра Підручного. Влітку на одному з тренувань спортсмен зламав руку, після чого довгий час проходив реабілітацію.

У підсумку за сезон Дмитро лише один раз потрапив до Топ-10 в особистих гонках на рівні Кубку світу, а чоловіча збірна України не змогла втримати позицію в Топ-10 Кубку Націй, через що втратила на наступний сезон квоту 5 спортсменів в особистих гонках.

Вже по завершенню сезону Федерація біатлону України анонсувала зміни в тренерському штабі команди – словацького спеціаліста Юрая Санітра, який очолював команду останні 8 років, в новому сезоні замінить Надія Бєлова. Втім, як розповів Дмитро в ексклюзивному інтерв’ю XSPORT.ua, він планує продовжити роботу з Санітрою і тренуватися окремо від команди:

  • Про сезон 23/24

Якщо брати до купи всі фактори, що зі мною відбувалися – ці травми, то в більшості я задоволений сезоном, аніж розчарований. Особливо тим, що мені вдалося пройти сезон рівно в плані фізичному. Звичайно, не дуже задоволений стрільбою, бо лише під кінець зміг знайти якусь стабільність. На початку ж була то хороша стрільба, то погана. Я думаю, що багато в чому саме це заважало показати хороший результат. Враховуючи травми, які були і зрив підготовки, плюс 1,5-2 місяці без нормальної фізичної активності, тому більше задоволений сезоном.

  • Про втрату квоти

Певний смуток і розчарування в цьому були. Але хлопці й команда намагалися зробити максимум від себе, з тих можливостей, що у нас були, щоб показати хороший результат і зберегти квоту. На жаль, цього не вдалося. Ми робили все в особистих гонках, але в командних стартах, а особливо змішані естафети під кінець сезону зовсім не пішли. Це завадило нам зберегти цю квоту. Звичайно, це негативно відображається на настрої команди, особливо на хлопцях, які змагаються за 4-5 місця для потрапляння в команду. Але, я думаю, що це не така катастрофа, що все капець і все пропало.

  • Про травми перед сезонами

Попередній сезон був важчий, бо операцію зробили безпосередньо під час сезону. Виходу, крім як готуватися до чемпіонату світу, я не мав. За рахунок підтримки тренера, сім’ї та рідних вдалося перебороти цей моральний тиск і знайти певні виходи, які дозволили компенсувати ці травми. Умовно, якщо у мене була проблема з ногою, то я старався це замінити більшою роботою рук і компенсувати це – знаходити «лазівки» в техніці й покращити свій хід на трасі.

З рукою трохи важче тренуватися, бо на ноги складніше знайти певні ще вправи та методи, щоб компенсувати цей провал в тренуваннях. Перед чемпіонатом світу в Нове-Место намагалися зробити перерву, щоб вийти на оптимальніші фізичні кондиції. Щось нам вдалося, щось не дуже, але результати світової першості більше задовільні, чим провальні.

  • Про зміну тренера

Я розумів, що може бути зміна тренера. Завдання мінімум не було виконано і багато незадоволених результатами, і це право Федерації вирішувати, хто буде продовжувати роботу з командою. Певною мірою я був розчарований, але розумів чому таке рішення було прийняте. Але я одразу шукав діалогу з командою, щоб налагодити нормальну роботу і команди, і свою.

Дмитро Підручний і Юрай Санітра продовжать роботу разом / Фото - biathlon.com.ua

  • Про Надію Бєлову

Я тренувався з нею два роки в сезонах 2014-2015 і 2015-2016. Це хороша досвідчена тренерка з певними високими здобутками. Таке рішення Федерації з огляду на те, що лишається два роки до Олімпіади і знайти умовно якогось титулованого іноземця – дуже важко. Тому Надія Бєлова в цьому варіанті – найкраще, що могло бути. Думаю, що вона зможе налагодити хорошу роботу з новим поколінням, яке зараз у нас буде в команді.

  • Про продовження роботи з Юраєм

Я звернувся до Івана Крулька і дякую, що він мене почув. Ми мали хороший діалог і багато спілкувалися з приводу вибору тренера. Прийшли до згоди, що мені за 8 років багато чого вдалося і є налагоджена певна схема роботи. Не зважаючи на травми, які у мене були, за ці два роки ми все рівно знаходили можливості тримати досить пристойний рівень. Ми дійшли згоди, що я продовжу роботу з Юраєм на ці два роки до Олімпіади, щоб не ламати цю систему, яка у нас з ним вибудована.

Зважаючи на те, що в нас команда дуже сильно омолоджується і юніори переходять до дорослої команди, я розумію, що з Надією Олександрівною (Бєловою – прим.) буде тренуватися велика група. А так як я більш віковий спортсмен, то робити під мене спеціальний план – це не зовсім комфортно. А особливо, коли в неї буде група молодих спортсменів і до них потрібно більше уваги, і зовсім інша робота, ніж в моєму віці. Тому вдячний Федерації, що мене почули і прийняли рішення, щоб я міг готуватися до Ігор ці два роки окремо.

  • Про роботу з Санітрою

З останніх домовленостей – це має бути окрема індивідуальна робота з Юраєм. Повністю автономна. Це більше схоже на те, що я останні два роки робив. Якщо аналізувати останній рік, то я тренувався лише два збори з командою, а далі все було оремо-індивідуально. Я їздив сам, один збір з Віталієм Мандзиним, а далі їздив сам, просто без Юрая. А зараз будемо вдвох окремо.

Рейтинг:
(Голосів: 7)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино