Джима завоювала срібло на чемпіонаті світу з літнього біатлону в Нове-Місце

У фіналі суперспрінта українка на фініші поступилася чешці Маркеті Давидової
27 серпня 2021р. 17:57
Юлія Джима з сріблом / Фото - Максим Чеберяка

У чеському Нове-Місце стартував чемпіонат світу з літнього біатлону, на який вперше за довгий час були допущені вболівальники. Традиційно в змаганнях бере участь збірна України, яка представлена основним складом у жінок, а також резервною командою у чоловіків.

У другій змагальний день медаль в скарбничку збірної України принесла Юлія Джима, Яка завоювала срібло в фіналі суперспрінта. Кваліфікацію цієї щодо нової біатлонної дисципліни українка завершила лише на 22-й позиції, допустивши три промахи на стрільбі стоячи, проте в фіналі зуміла зібратися і поборотися за медаль.

Відпрацювавши чисто на двох перших вогневих рубежах, Джима перебувала в групі лідерів, після чого допустила по одному промаху на стрільбі стоячи. Однак, суперниці також помилялися, що дозволило українці на заключне коло піти лідером. Відразу за нею на дистанцію вирушила грізна і титулована чешка Маркета Давидова, Яка зуміла обійти Джиму і перед домашніми трибунами фінішувати першої.

Трійку призерів замкнула представниця СБР Ірина Казакевич, Яка на стійці допустила відразу 5 промахів.

Що стосується інших українок, які зуміли пробитися у фінал, то, на жаль, ніхто з них не зумів фінішувати в Топ-15. Дар'я Блашко, Яка в нинішньому сезоні тренується окремо від команди, і яка в кваліфікації показала кращий результат серед українок ( 7-е місце ), в фіналі стала лише 18-й, допустивши відразу 4 промаху.

Олена Білосюк ( Підгрушная ) з 5 незакритими мішенями фінішувала 25-й, Ольга Абрамова з трьома колами штрафу стала 26-й, а Анна Кривонос, Яка помилилася на стрільбі відразу 8 разів, в фінішному протоколі розташувалася на 29-й позиції.

Чемпіонат світу з літнього біатлону. Нове-Місце, суперспрінт, жінки:

1. Маркета Давидова ( Чехія ) - 22.43,5 ( 1 + 0 + 1 + 1 )

2. Юлія Джима ( Україна ) - 2,9 ( 0 + 0 + 1 + 1 )

3. Ірина Казакевич ( СБР ) - 6,6 ( 0 + 0 + 2 + 3 )

...

18. Дарина Блашко ( Україна ) - 1.12,5 ( 0 + 2 + 0 + 2 )

25. Олена Білосюк ( Підгрушная ) ( Україна ) - 1.56,4 ( 1 + 1 + 1 + 2 )

26. Ольга Абрамова ( Україна ) - 1.58,2 ( 1 + 0 + 1 + 1 )

29. Анна Кривонос ( Україна ) - 2.45,0 ( 2 + 1 + 3 + 2 )

Відзначимо, що для Джими це вже 3-тя нагорода ЛЧМ. У 2016 році вона завойовувала срібло в змішаній естафеті, а також бронзу в гонці переслідування в 2015-му.

Також варто відзначити, гонка у дівчат проходила при складних погодних умовах. Разом зі стартовим пострілом почався сильний дощ, який супроводжував спортсменок всю дистанцію. О 18.25 за київським часом відбудеться фінал суперспрінта у чоловіків.

Українська збірна в Нове-Місце / Фото - Максим Чеберяка

Нагадаємо, що в перший змагальний день в аналогічній дисципліні у юніорів кращим серед українців став Роман Боровик, Який у фіналі фінішував на 5-й позиції.

На вихідних в Нове-Місце заплановані спринти і гонки переслідування у всіх вікових категоріях.