Зараз 1
Вчора 5
Сьогодні 14
Завтра 20
Розгорнути Згорнути

Кубок світу з біатлону 2023/24: календар, зміни в правилах, склад збірної України

Новий сезон розпочинається вже у суботу
Кубок світу з біатлону 2023/24: календар, зміни в правилах, склад збірної України

Вже 25 листопада в шведському Естерсунді стартує перший етап Кубка світу 2023/24, а разом з ним і новий біатлонний сезон. На спортсменів чекають дев'ять етапів та майже чотири місяці важкої боротьби за звання найкращого біатлоніста планети. Розповідаємо найголовніше, що потрібно знати перед початком сезону. 

Етапи Кубка світу та структура сезону 

Перший етап в Естерсунді, який пройде з 25 листопада до 3 грудня, відкриє одиночна змішана естафета, запланована в суботу на 13:30, а за нею відбудеться класична змішана естафета (старт о 15:50). У неділю на нас чекають чоловічі та жіночі індивідуальні перегони, а потім, після дводенної паузи, любителі біатлону зможуть насолодитися змаганням, яке історично завжди приносило Україні багато медалей – це жіноча естафета. 

Чемпіонат світу-2024 пройде в чеському Нове-Мєсто з 7 по 18 лютого, а з нових порівняно з минулим сезоном локацій для проведення етапів додалися швейцарський Ленцерхайде, німецький Оберхоф, американський Солджер Холлоу та канадський Кенмор. 


Повний розклад усіх етапів Кубка світу-2023/24 та ЧС-2024 виглядає так: 

Перший етап. Естерсунд, Швеція 

25 листопада. Сингл-мікст та змішана естафета

26 листопада. Індивідуальні гонки

29 листопада. Естафета, жінки

30 листопада. Естафета, чоловіки

1 грудня. Спринт, жінки

2 грудня. Спринт, чоловіки

3 грудня. Перегони переслідування 


Другий етап. Хохфільцен, Австрія 

8 грудня. Спринти

9 грудня. Гонки переслідування

10 грудня. Естафети 


Третій етап. Ленцерхайд, Швейцарія 

14 грудня. Спринт, жінки

15 грудня. Спринт, чоловіки

16 грудня. Гонки переслідування

17 грудня. Мас-старти 


Четвертий етап. Оберхоф, Німеччина 

4 січня. Спринт, чоловіки

5 січня. Спринт, жінки

6 січня. Гонки переслідування

7 січня. Естафети 


П'ятий етап. Рупольдинг, Німеччина 

10 січня. Естафета, жінки

11 січня. Естафета, чоловіки

12 січня. Спринт, жінки

13 січня. Спринт, чоловіки

14 січня. Гонки переслідування 


Шостий етап. Антхольц, Італія 

18 січня. Короткі індивідуальні перегони, чоловіки

19 січня. Короткі індивідуальні перегони, жінки

20 січня. Сингл-мікст та змішана естафета

21 січня. Мас-старти 


Чемпіонат світу. Нове-Мєсто, Чехія 

7 лютого. Змішана естафета

9 лютого. Спринт, жінки

10 лютого. Спринт, чоловіки

11 лютого. Гонки переслідування

13 лютого. Індивідуальна гонка, жінки

14 лютого. Індивідуальна гонка, чоловіки

15 лютого. Сингл-мікст

17 лютого. Естафети

18 лютого. Мас-старти 


Сьомий етап. Холменколлен, Норвегія 

29 лютого. Індивідуальна гонка, жінки

1 березня. Індивідуальна гонка, чоловіки

2 березня. Мас-старти

3 березня. Сингл-мікст та змішана естафета 


Восьмий етап. Солджер Холлоу, США 

8 березня. Естафета, чоловіки

9 березня. Жіночі спринт та естафета

10 березня. Гонки переслідування та чоловічий спринт 


Дев'ятий етап. Кенмор, Канада 

14 березня. Спринт, жінки

15 березня. Спринт, чоловіки

16 березня. Гонка переслідування, жінки

17 березня. Чоловіча гонка переслідування та жіночий мас-старт

18 березня. Мас-старт, чоловіки 


Що нового у правилах? 

У новому сезоні зміняться не лише порядок та місце проведення етапів Кубка світу, але також деякі правила біатлону, про що днями повідомили в IBU

Першу зміну ми побачимо у дії вже у суботніх перегонах, адже вона стосується змішаних естафет. З сезону-2023/24 у класичних змішаних естафетах (два чоловіки та дві жінки) усі спортсмени бігтимуть однакову дистанцію – шість кілометрів. Раніше вона залежала від порядку старту біатлоністів: якщо гонку закінчували чоловіки, – збільшувалася з 6 км до 7,5 км. 

Друга зміна пов'язана із квотами на Кубок світу для переможців Кубка IBU. Якщо раніше право стартувати на першому етапі нового сезону КМ отримували особисто переможці загального заліку у чоловіків та жінок, то тепер ця квота надається національній федерації та не прив'язується до конкретного спортсмена. 

Ще дві зміни стосуються скоріше технічних, а не змагальних моментів. По-перше, було введено повну заборону використання фтору для змащення лиж. Аргументація – виділення фтору негативно впливають на довкілля та небезпечні для людини. Відтепер наявність мазей фтору на лижах постійно контролюватиметься, і у разі виявлення біатлоністи отримають червону картку і не будуть допущені на старт, а при повторному порушенні взагалі можуть бути покарані забороною на участь у змаганнях IBU. 

По-друге, в IBU вирішили нагадати правила безпечної поведінки зі зброєю. Біатлоністам заборонили спрямовувати на себе та інших учасників змагань дуло гвинтівки. Не те, щоб раніше це віталося, але необхідність подібних уточнень, очевидно, виникла після того, як минулого сезону бельгієць Тьєррі Ланже вирішив досить ризиковано прочистити свою зброю від снігу. 

Збірна України: склад, останні новини, перспективи сезону

На першому етапі Кубка Світу в Естерсунді чоловічу збірну України буде представлено у наступному складі: Антон Дудченко, Артем Прима, Богдан Цимбал, Денис Насико, Тарас Лесюк, Артем Тищенко. Відразу впадає у вічі відсутність лідера та капітана нашої збірної Дмитра Підручного, який продовжує відновлюватися після травми руки, отриманої ще влітку. Окрім нього, з основної команди на перший етап не поїхав Віталій Мандзин

Жіночу команду в Естерсунді представлять Ірина Петренко, Христина Дмитренко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос, Дар'я Блашко та Любов Кип'яченкова. Тут також можна спостерігати відсутність лідера – Юлії Джими, яка не виступить на першому етапі через хворобу та небажання тренерського штабу форсувати її повернення. Крім Джими, з основної команди у Швеції не буде Олександри Меркушиної. Крім того, старт сезону вперше за чотири роки пропустить Олена Білосюк, яка розпочне його у Кубку IBU.

Про плани та перспективи нашої команди говорити досить важко, але завданням мінімум, мабуть, буде виступити не гірше, ніж минулого сезону. І ця мета виглядає цілком досяжною, адже він вийшов далеко не найвдалішим. У кампанії 2022/23 Україна вперше історії залишилася без жодної медалі Кубка світу, а успішні гонки від представників нашої країни можна було порахувати на пальцях рук. Найвищу позицію у чоловічому заліку КМ серед українців посів Антон Дудченко, який став 35-м, а у жінок найуспішнішою серед наших співвітчизниць була Юлія Джима – 33 місце. 

Хочеться вірити, що той сезон без нагород був винятком з багаторічного правила, а не новою тенденцією, і цього разу українські біатлоністи ще неодноразово потішать нас медалями.

 

Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua

 

У матеріалі використано фото Getty images, IBU

Рейтинг:
(Голосів: 4)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів