Вчора 5
Сьогодні 4
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Меркушина зізналася, що покращення результатів негативно вплинуло на її моральний стан

Анастасія поділилася очікуваннями від чемпіонату світу
Меркушина зізналася, що покращення результатів негативно вплинуло на її моральний стан
Фото: biathlon.com.ua

Біатлоністка збірної України Анастасія Меркушина розповіла, як покращення результатів вплинуло на її стан:

Насправді, після покращення результатів стало набагато важче психологічно. Це помітно по моїх естафетах, на жаль. Стало морально набагато важче, тому що тепер є відчуття таке, що ти можеш показати щось. Це не те, що ти виходиш на старт з думками: «Ай байдуже, яка різниця, все одно не потрапиш у тридцятку, бо хід не той». Тоді виходиш спокійно, просто виконуєш свою роботу, стараєшся, біжиш. Але от коли ти розумієш, що щось можеш показати, то воно вже інакше. І це досить давно забуте відчуття, що ти щось можеш. Тому наразі мені стало важче. І крім цього, у нашій ситуації стало набагато важче й морально бігати, тому що ти розумієш, заради чого біжиш і хто тебе дивиться. Тому так, стало важче.

Досвід? Я просто знаю, що робити в якій ситуації. Але це як складання іспиту, нічим не відрізняється. Я завжди всім кажу, хто мене питає про відчуття перед стартом: абсолютно те саме, що й ви (відчуваєте) перед ЗНО, один в один. Тобто ти розумієш, що знаєш, але не знаєш, що буде, чи впораєшся, чи вистачить тобі концентрації, чи не забудеш що робити за цих емоцій та напруження. Бо коли ти йдеш (у гонці), звичайно, твоєму мозку теж не вистачає кисню, йому досить важко думати під час гонки. Тобто така ситуація, чи ти зорієнтуєшся, чи ні – це завжди залежить, і досвід не завжди відіграє суперкласну роль. Буває, що ти навпаки забагато маєш думок в голові, забагато контролюєш. Урешті-решт, може, «на дурня» було б краще.

Чи чемпіонат світу особливий старт? Ось коли я підходила до чемпіонату світу з відчуттям, що це просто черговий етап Кубка світу, в мене все шикарно виходило. А коли думаю, що це прямо от щось нереальне, чемпіонат світу, там все гарно – вже не так класно виходило. 

Нагадаємо, що Меркушина має виступити у спринті на чемпіонату світу-2024.

Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця