Олімпійський сезон на носі. Хто з біатлоністів відправиться на Кубок світу?

Розповідаємо, як буде визначено склад чоловічої і жіночої збірних України
09 листопада 2021р. 19:35
Олімпійський сезон на носі. Хто з біатлоністів відправиться на Кубок світу?
Юлія Джима і Дмитро Підручний є номінальними лідерами збірної за підсумками минулого сезону / Фото - GettyImages

На початку листопада чоловіча і жіноча збірні України з біатлону приступили до завершального етапу підготовки до сезону. Планувалося, що так звана вкатка команди повністю пройде в норвезькому Бейтостолені.

Пов'язано це було з тим, що крім спортсменів на зборі повинні були бути присутніми сервісмени української команди, які займаються підготовкою лиж до нового сезону. Їх роботу з серпня курирує норвежець Оле Бьорн Треттеруд, З яким федерація уклала контракт на олімпійський рік.

Планувалося, що і чоловіча і жіноча команди свої контрольні тренування проведуть в Бейтостолені, а за їх результатами буде визначено склад на перші етапи Кубка світу і Кубка IBU .

Однак пізніше, тренерський штаб жіночої збірної прийняв рішення, що відбір в команду пройде в рамках традиційних передсезонних стартів в Шушене, який знаходиться в 170 км від Бейтостолена. У минулі роки саме там збірна України неодноразово починала свій міжнародний змагальний сезон.

Шушен 2016. Джима виграла мас-старт, Підгрушна - друга

У Шушен жіноча команда повинна була відправитися 11 листопада, і після гонок, які заплановані на 13-14 листопада, продовжити там підготовку аж до виїзду на перші етапи Кубка світу і Кубка IBU .

Однак, через спалах COVID-19 в чоловічій команді, підопічні Уроша Велепца переїхали в Шушен вже 8 листопада Виняток склали тільки. Дарина Блашко і Анна Кривонос, Які залишилися тренуватися в Бейтостолені. Втім Блашко, яка готується до сезону під керівництвом особистого наставника Володимира Махлаєва, Все-таки приїде в Шушен безпосередньо перед початком змагань і братиме участь в гонках.

А ось Анна Кривонос, Яка мала страшне падіння на попередньому зборі в Лівіньо, поки що тренується в полегшеному режимі і не буде стартувати в Шушене. Планується, що спортсменка почне змагальний сезон з Кубка IBU в Ідрі.

Заявка української збірної на гонки в Шушене виглядає наступним чином : Юлія Джима, Олена Білосюк (Підгрушная), Анастасія Меркушина, Дарина Блашко, Віта Семеренко, Валя Семеренко, Ірина Петренко (Варвінец), Ольга Абрамова, Катерина Бех, Надія Бєлкіна.

За підсумками спринту і мас-старта буде сформована команда з 6 чоловік, яка відправитися на перший етап Кубка світу в шведський Естерсунд. Решта дівчат виступатимуть в Ідрі на першому етапі Кубка IBU .

Відзначимо, що крім нашої команди участь в гонках візьмуть основні збірні Норвегії, Франції і Чехії. З повною заявкою команд можна ознайомитися тут.

Чоловіча збірна України готується до сезону в умовах карантину

У свою чергу контрольні тренування чоловічої команди були заплановані на 16-17 листопада в Бейтостолені, однако в світлі останніх подій, Склад команди на Кубок світу буде визначено тренерським рішенням.

Про це XSPORT.ua розповів старший тренер чоловічої збірної Юрай Санітра:

«У ситуації, що склалася ми не плануємо проводити контрольні, так як частина команди поки що знаходиться на самоізоляції. Буду радий, якщо перед початком сезону зможу вибрати 4-5 повністю здорових спортсменів.

Зараз ми поміняли стратегію, по якій на початку сезону 4 спортсмени повинні були відправитися на Кубок світу, а 4 на Кубок IBU. Прийнято рішення, що на першому етапі Кубка IBU виступлять спортсмени команди «Б», а Кубок світу закриє основа ».

Відзначимо, що команда «Б» під керівництвом Миколи Зоца і Валерія Леснікова продовжує збір в італійському Лівіньо. 10 листопада команда повернеться в Україну і через деякий час відправиться в шведський Ідрі, де відбудеться перший етап Кубка IBU .

Саме там відбудеться перша офіційна гонка майбутнього сезону - спринт 25 листопада. Перший етап Кубка світу пройде в Естерсунді з 27 по 28 листопада.  

Максим Чеберяка, XSPORT.ua

Рейтинг:
(Голосів: 9)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: