Прорив Дмитренко, гідна естафета від жінок та скромні результати чоловіків
![Прорив Дмитренко, гідна естафета від жінок та скромні результати чоловіків](/upload/iblock/097/097ac19c0a69814a3060c6974385792f.jpeg.webp)
В чеському Нове-Мєсто-на-Мораві завершився 57-й в історії чемпіонат світу з біатлону. Представники збірної України, очікувано, не зуміли здобути на ньому медалей і навіть жодного разу не були до цього по-справжньому близькі. Однак деякі виступи та результати наших спортсменів все ж таки дозволяють вболівальникам за них порадіти і дивитися в майбутнє з надією. Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки виступу синьо-жовтих на світовій першості.
Грандіозний прорив Христини Дмитренко
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-19 13.19.51.jpeg)
Найкращим результатом Дмитренко та всієї України, без урахування естафет, на світовій першості в Чехії стало восьме місце в індивідуальній гонці. Ідеальна стрільба дозволила їй вперше в кар'єрі потрапити до топ-10 на ЧС і опинитися у фінішному протоколі в дуже солідній компанії: зверху Брезаз-Буше, знизу Брорссон, позаду – Вірер, Пройс, сестри Еберг та багато інших спортсменок, про суперництво з якими українка ще нещодавно могла лише мріяти.
Крім цього, на своєму першому ЧС в кар'єрі Дмитренко видала ще кілька якісних гонок та престижних результатів: 12-те місце у спринті, 26-те – у переслідуванні та вже згадане потрапляння до мас-старту, де дебютантка фінішувала на 27-й позиції.
А що там в решти?
Інші українські біатлоністи були набагато менш успішними, хоча кілька хороших результатів все ж таки показали. Наприклад, ще одне потрапляння до топ-20 на ЧС-2024 Україні принесла Ірина Петренко, яка фінішувала 19-ю в спринті. У переслідуванні, щоправда, була далека від подібних результатів: лише 45-те місце.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-19 13.19.42.jpeg)
Відчути атмосферу світової першості змогли Анастасія Меркушина з Анною Кривонос. В активі обох є поотрапляння в топ-30: Меркушина стала 29-ю у спринті, 28-ю в індивідуальній гонці, а також 36-ю у переслідуванні. Кривонос фінішувала в індивідуалці на 26 позиції, а в інших гонках участі не брала.
Чоловіки виступили у Нове-Мєсто скромніше. Найкращий результат – 20-те місце Антона Дудченка у мас-старрі. Серед інших досягнень Антона можна відзначити кількість відіграних позицій у переслідуванні: спринт спортсмен завершив на 39 позиції, а ось у пасьюті став уже 25-м. В індивідуальних перегонах Дудченко також потрапив у топ-30, фінішувавши на 29-й позиції.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-19 13.19.39.jpeg)
Сильна естафета від жінок та провал чоловіків
На цьому ЧС в активі України є і потрапляння до топ-5, яке сталося у жіночій естафеті. Наша четвірка в складі Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Христини Дмитренко стала однією з небагатьох команд, які зуміли обійтися без штрафних кіл, і така влучність дозволила синьо-жовтим опинитися у п'ятірці найсильніших. Результат, звичайно, прекрасний, проте абсолютні перфекціоністи можуть звернути увагу на те, як багато ми програли ногами Естонії – 28 секунд при практично ідентичній стрільбі. До швидкості наших біатлоністок, безумовно, є питання, проте варто визнати, що й естонки зараз зібрали дуже непогане покоління, окремі представниці якого здатні кинути виклик навіть визнаним топам.
Трохи гірше наша команда виступила у змішаній та одиночній змішаній естафетах. У класичному міксті Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима та Ірина Петренко прийшли до фінішу сьомими, а в одиночному досвідчені Підручний та Меркушина провалилися та стали лише 14-ми. Провальною вийшла і чоловіча естафета, де четвірка у складі Прими, Підручного, Насико та Дудченка фінішувала лише 13-ю.
Як оцінювати результати України на ЧС-2024?
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-19 13.19.46.jpeg)
Якщо порівнювати результати цього чемпіонату світу з минулим, то вони цілком можна порівняти: 2023-го в активі українців було два влучення в топ-10, одне з яких навіть у топ-5, три заїзди до топ-20 та ще кілька – у топ-30. Хтось може вважати такі підсумки непоганими, комусь завжди хочеться більшого. Однак це однозначно не був провал, і за підсумками ЧС у Чехії ми можемо сміливо стверджувати, що український біатлон швидше живий, ніж мертвий.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, IBU
Коментарі 0