Цербе-Несіна розповіла принизливу для України історію, яка трапилася в Ліллехаммері-1994
![Цербе-Несіна розповіла принизливу для України історію, яка трапилася в Ліллехаммері-1994](/upload/iblock/e28/e281b3e0bd04a8e855f6fe5e801e1b9a.PNG.webp)
Бронзовий призер Олімпійських ігор-1994 в Ліллехаммері Валентина Цербе-Несіна, Які стали першими в історії незалежної України, розповіла про розмову з українським перекладачем перед прес-конференцією після завоювання олімпійської медалі :
Когда я прийшла на конференцію, до мене підійшов наш перекладач і сказав: «Валентина, говорите, що потрапила, я переведу як потрібно».Коли я говорила українською моя колега-суперниця з Білорусі підійшла до мене і сказала: «Валентина, ти незрозумілою мовою говорила, щоб ніхто не зрозумів, але переведуть як потрібно?»І коли я сказала, що не маючи власної зброї, не маючи патронів, я виступала на чужих лижах, коли я відбиралася у мене не було взуття. І коли я почала українською мовою говорити, що є Шевченко, але Тарас Григорович, є Чорнобиль, але Україна повинна пишатися нами. Коли я вперше привезла олімпійську нагороду (показує медаль) держава була настільки молодим ...
Ми рік готувалися перед Олімпійськими іграми і нам сказали: «Зачекайте в готелі, чи прийме вас президент». Тому що ми мали нагороди, але президент не знав, чи буде лаконічно зустрічати нас чи ні.
Зараз для спортсменів робиться все, а тоді ми виступали, щоб був представлений державний прапор, щоб він просто піднявся в олімпійському селі.
Цербе-Несіна - перша в історії незалежної України медалістка Олімпійських ігор.
Також вона поділилася очікуваннями від виступу українських спортсменів в Пекіні-2022.
Коментарі 0