Вчора 1
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Велепець: «У нинішній ситуації будемо готувати трьох дівчат до змішаної естафети»

Старший тренер жіночої збірної розповів XSPORT.ua про будні команди в олімпійському Пекіні
01 лютого 2022р. 08:30
Велепець: «У нинішній ситуації будемо готувати трьох дівчат до змішаної естафети»
Урош Велепец розповів про предолімпійскій приготуваннях українських біатлоністів / Фото - XSPORT

Уже в цю п'ятницю, 4 лютого, в Пекіні буде дано старт XXIV Зимовим Олімпійським Іграм. Втім, основні медальні надії українських уболівальників пов'язані не зі столицею Китаю, а з кластером Чжанцзякоу - саме там пройдуть змагання біатлоністів і лижних акробатів.

Українські біатлоністи одними з перших прибули і заселилися в олімпійське селище, випробували раніше невідому трасу, а також відчули на собі морозну і вітряну китайську погоду.

Про те, як проходить адаптація команди до олімпійських умов, хвилюючі очікування тестів на коронавірус, а також склад на першу гонку олімпійської біатлонної програми - змішану естафету , XSPORT.ua розповів старший тренер жіночої збірної України Урош Велепец:

Урош, як пройшли перші дні перебування команди в олімпійському селищі? Які умови проживання?

В принципі ми готувалися до того, що будуть жахливі умови, як у в'язниці (сміється). Все-таки у Олімпіади є свої особливості, тим більше, коли вона проходить в Китаї. Ми були готові до того, що доведеться весь час перебувати в кімнатах і виходити тільки на тренування. Але мушу сказати, що все виявилася трохи краще.

Кімнати в олімпійському селищі у нас немаленькі, що для Китаю рідкість, живемо по двоє. Поруч їдальня в 300 метрах. Правда, з кімнати без маски виходити не можна, і взагалі знімати її можна тільки під час прийому їжі, і коли спортсмен вже став на лижі.

Тести на коронавірус здаємо кожен день вранці, перед тим як йти на сніданок. Є десять кабінок, в яких через віконце у тебе беруть пробу. Якщо у когось тест позитивний - через якийсь час результат приходить шефу міссіі.

Українські біатлоністи по дорозі в Китай

Які умови на стадіоні? Що можна сказати про трасу і вітрову обстановку на стрільбищі?

На стадіоні ми вже провели достатньо комплексних тренувань зі стрільбою. Можу сказати, що траса ненайважча. Найбільш складе коло буде якраз у дівчат - 2,5 кілометра. Там є один затяжний підйом близько 600 метрів з невеликими переходами. Траса готова добре, близько метра штучного снігу. А крім як на трасі, снігу в околицях взагалі немає.  

Правда, варто сказати, що дуже холодно - ввечері, коли плануються старти - близько 18 градусів морозу. Ну а вдень в обід досить комфортна температура - близько 7-8 градусів морозу. Вітер є, але він великих проблем не створить. На рубежі він стабільно дме з лівого боку, майже без поривів.

Чи всі команди вже прибули до Китаю?

Разом з нами прибули шведи, чехи, австрійці естонці, трохи пізніше під'їхали команди Норвегії, Білорусі, Польщі. В основному вже всі на місці. Ще чекаємо німців, французів, думаю, завтра повинні бути.

Чи встигли наші дівчата адаптуватися до умов, і чи відомо, хто вже цілеспрямовано готується до змішаної естафеті?

Так, всі здорові, всі тренуються, але переживаємо через тести на коронавірус. Все таки ми всі з Юраєм контактували, коли добиралися до Пекіна, а потім і до олімпійського селища. Тому з тривогою кожен день чекаємо результати тестів.

Поки що готуємо всіх, тому що через день після змішаної естафети вже буде індивідуальна гонка. Далі будемо дивитися по тренуваннях, як дівчата стріляють, як справляються з вітром, як рухаються по трасі. А вже за 2-3 дні до змішаної естафети будемо визначатися зі складом і молитися, щоб всі тести були негативні.

Олімпійський стадіон, де будуть розіграні медалі в біатлоні

У будь-якому випадку напевно в цій ситуації потрібно мати третю запасну спортсменку на змішану естафету?

Так, звичайно. Думаю, ввечері, 2 лютого, оголосимо дівчатам, хто куди готується. Але запасну на змішану естафету в будь-якому випадку потрібно мати, тому будемо готувати трьох дівчат на суботній старт.

У зв'язку з тим, що тренер чоловічої збірної Юрай Санітра досі перебуває на самоізоляції, вас не залучають до роботи з хлопцями?

Пока що ні (сміється). Зараз там обидва Кравченки (Олексій - тренер чоловічої збірної, Олександр - тренер жіночої збірної - прим. XSPORT.ua) на рубежі стежать за стрільбою хлопців. Але поки що серйозних тренувань не було, всі ці дні спортсмени просто відкатувалися, звикали до умов. Тому подивимося, як буде далі.

Відзначимо, що раніше самоізоляцію після негативного тесту покинув ще один тренер жіночої збірної Ігор Ященко.

Максим Чеберяка, XSPORT.ua

Рейтинг:
(Голосів: 6)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця