«Декілька разів я відчував поштовхи». Український тренер, який живе у Туреччині, розповів про ситуацію в країні

Олександр Корх заявив, що подібна трагедія – шок для всіх
«Декілька разів я відчував поштовхи». Український тренер, який живе у Туреччині, розповів про ситуацію в країні
Олександр Корх / фото - Facebook боксера

Відомий український тренер Олександр Корх, який має досвід роботи з українцем Владиславом Сіренком (19-0, 16 КО) та турком Умутом Камкіраном (18-0, 17 КО), в ексклюзивному інтервю XSPORT розповів про ситуацію у Туреччині після потужного землетрусу, який стався в країні рано вранці 6 лютого.

Спеціаліст, який проживає у Туреччині вже понад 12 років, розповів про те, як минулі рази відчував поштовхи землетрусу та як переживав ці ситуації. Також, за словами спеціаліста, траур в країні буде тривати десь один тиждень.

фото - CNN
фото - CNN
Яка наразі ситуація в Туреччині? Що кажуть в місцевих новинах?

Землетрус був о 4:17 ранку за місцевим часом. Найпотужніший поштовх був в районі міста Газіантеп, це південний-схід країни. Ми живемо в Аланії, це Південь, а те місто – воно ближче до Сирії. За останніми даними 11 500 людей поранені, близько 1600 (розмова відбулась о 20:00 6 грудня) загинули, та більше 3500 будинків зруйновані. І це будинки – не приватні, а багатоквартирні.

Наразі тривають пошукові роботі, люди вже почали збирати гроші, речі, все, чим можна допомогти. Наразі ж на вулиці зима і вночі холодно, а люди під завалами лежать. В такому холоді вони довго лежати не зможуть.

Це шок та трагедія для всієї Туреччини. Вже були заяви, що будуть нові поштовхи, і дають пораду людям аби вони не залишались в цих районах, аби вони переїхали в безпечніші райони.

Подібні потужні землетруси характерні для Туреччини?

Потужні землетруси, але не такі, звичайно, були десь років 10 тому. Взагалі Туреччина – гірська країна, і в будь якому місці може бути землетрус. Декілька разів і я відчував поштовхи, адже це було недалеко від нас. Магнітуда 7,7 балів це дуже потужно, такого дуже давно не було.

фото - CNN
фото - CNN
Ви сказали, що відчували поштовхи раніше. Можете розповісти як це? Багато людей, які ніколи не переживали землетрус, не розуміють, як це.

Одного разу я був в залі, проводив тренування, в той день в мене їх було аж 10. Я був в залі з ранку до вечора. І під час одного тренування мене якось колихнуло, я навіть подумав, що може то інсульт (сміється, - зауваження редакції), думав, що перепрацював. Земля у прямому сенсі йшла з під ніг.

Іншого разу, пам’ятаю, я сидів за столом, працював, і теж бачу, що в квартирі посуд почав дзвеніти, десь секунд 20 це тривало. Я не встиг навіть злякатись і не думав аби кудись бігти, а потім вже зрозумів, що це було. Відчуття, якщо чесно, неприємні, адже ти не знаєш, що робити в цей момент: чи бігти, чи стояти, чи ховатись.

Наш район в Аланії, де ми живемо, вже забудовують будинками за новими проєктами, і вони сейсмо-стійкі. А ось в районі міста Газіантеп, де все це і відбулось, там ще старі будинки, вони не були розраховані на такий потужний землетрус. На деяких відео можна побачити, що деякі будинки впали, а поряд з ними будинки стоять. От видно, одні з них новіші, інші старіші.

Будинки досі продовжують сипатись, адже поштовхи продовжуються. І якщо вночі деякі будинки встояли, але під ними земля почала руйнуватись, то вони згодом все одно впадуть. І так досі, на жаль, і продовжується. Я думаю цифри жертв будуть більші.

фото - CNN
фото - CNN
Міністерство спорту Туреччини вже зробило заяву, що всі спортивні змагання на території країни переносяться. Як думаєте, з власного досвіду життя у цій країні, як довго може бути національний траур?

Ну дивіться, в мене сьогодні дочка пішла у школу після канікул, тут були канікули у дітей, і сьогодні був перший день після них. Так ось їх відправили до дому, продовживши їм канікули ще на тиждень. Тому, я думаю, що десь тиждень буде тривати траур.

Загалом все це буде не дуже швидко, адже поки вони будуть прибирати територію, поки діставати людей. Це довгий процес.

Також про землетрус з епіцентром поряд з містом Газіантеп XSPORT розповів турецький чемпіон WBC Сердар Авчі.

Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: