російський президент IBA кремльов розвалює аматорський бокс. Вже скандалять навіть ЗМІ

Світ спорту максимально близький до того аби не побачити бокс на Олімпіаді у Лос-Анджелесі
10 жовтня 2022р. 16:10
російський президент IBA кремльов розвалює аматорський бокс. Вже скандалять навіть ЗМІ
умар кремльов / фото - IBA

Аматорський бокс в світі останні десятиліття постійно наповнений скандалами. Ще з часів президентства тайванця Чінга-Коу Ву чи не після кожного великого турніру боксери та тренери підіймали тему несправедливого суддівства. Це стосувалось і Олімпійських ігор, і чемпіонатів світу та Європи. Тверді застереження з боку Міжнародного олімпійського комітету, що, якщо ситуація не виправиться, бокс може бути виключеним з олімпійської програми, лунають вже декілька років, і, здається, зараз вони максимально близькі до втілення в життя.

Чому саме зараз? Все через одну людину та її політику. З 2020 року президентом Міжнародної асоціації боксу (IBA, раніше – AIBA) є колишній генеральний секретар Федерації боксу росії і максимально близький до володимира путіна персонаж умар кремльов. Про його минуле відомо зовсім небагато, і це, як пишуть деякі джерела, через те, що умар кремльов – несправжнє ім’я росіянина, а псевдонім.

Українська аудиторія може пам’ятати кремльова по фіналу Всесвітньої суперсерії боксу (WBSS) в 2018 році, коли Олександр Усик у москві розібрав Мурата Гасієва. Як згадував після того бою в не одному інтерв’ю промоутер українця Олександр Красюк, російська сторона, яка викупила організацію дуелі у WBSS, повела себе максимально некрасиво, і фінансові питання команді Усика не закрили ще декілька років по тому.

І от в 2020 році кремльов за допомогою грошей газпрому очолив Міжнародну асоціацію боксу. Про те, що Україні стане важче відстоювати свої позиції, і що росіян будуть ще сильніше «тягнути» до медалей, наші тренери казали вже тоді. Для них це було очевидно, але апогею ми досягли в 2022 році під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.

фото - BoxingNews
фото - BoxingNews
В той час, коли увесь світ продовжує посилювати санкції до будь-чого російського (в економіці, політиці, культурі чи спорті) IBA 5 жовтня опублікувала реліз в якому оголосила про скасування свого ж рішення (дякуємо, що воно взагалі було) про заборону виступу росіян та білорусів на змаганнях, які вона проводить. І це при тому, що в силі тверді рекомендації МОК до абсолютно усіх спортивних федерацій про недопуск представників рф та білорусі до турнірів.

За баченням Асоціації «політика не має впливати на бокс», а також вони «поважають власну автономію, як міжнародної спортивної федерації та залишаються політично нейтральними та незалежними». Крім того, що це просто ганебне рішення, це ще і прямий конфлікт з Міжнародним олімпійським комітетом. кремльов показав Томасу Баху, що він абсолютно не боїться того, що бокс може бути виключений з програми Ігор після Олімпіади у Парижі. Більше того, складається таке враження, що досягнення цього рішення і є його метою.

Наступна Олімпіада пройде у 2024 році у Парижі / фото - Fat Tire Tours
Наступна Олімпіада пройде у 2024 році у Парижі / фото - Fat Tire Tours
На захист дій умара став авторитетний ресурс про олімпійський спорт Inside the Games, який опублікував матеріал під назвою «Кремльов має підтримку боксерської родини, то, можливо, зараз час аби МОК дав йому шанс?» В ньому автор Дункан Маккей в максимально позитивному світлі розповідає про те, як Виконком IBA настільки довіряє кремльову, що навіть відмовився проводити перевибори президента, як того вимагало рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), та залишив росіянина на посаді.

Також в тексті лунають такі компліментарні твердження в бік посіпаки путіна як:

«Кремльов — боксерська людина, яка занурена у цей спорт і все, що з ним пов’язано. Йому подобаються бійці, які беруть участь у змаганнях, почуття товариства, яке вони поділяють, пристрасть, драма, видовище. Він великий фанат боксу та боксерів»

А в підтвердження того, що на чолі IBA стоїть правильна людина, ресурс пише наступне:

«кремльов здебільшого дотримався своїх передвиборчих обіцянок, таких як: погашення багатомільйонних боргів IBA, інвестиції в бокс у всьому світі та вжиття важливих кроків для очищення суддівства, від яких так довго страждав олімпійський бокс». Правда, Inside the Games не уточнює, за які кошти росіянин погашав борги організації та чиї кошти він інвестує у розвиток боксу. Якщо раніше ці питання турбували не так сильно, то з 24 лютого 2022 року вони є наріжним каменем в цьому питанні». 

А в кінці матеріалу автор переходить до ключового – вимальовує конфлікт між МОК та IBA так, що сторона Міжнародної асоціації боксу в нього є позитивним героєм, а Міжнародний олімпійський комітет – негативним:

«МОК ще повинен адекватно пояснити, чому вони відмовляються прийняти очолювану кремльовим IBA. Це не може бути просто через те, що він росіянин. Тим паче його обрали на посаду президента за 14 місяців до того, як путін вторгся в Україну»

Такий матеріал не міг не отримати резонансу. І він його отримав. Маккею відповів виконавчий директор Федерації боксу США Майк Макакті, який свою думку виклав у великому матеріалі на сайті BoxingNews.co. Американець відразу правильно розставляє акценти та відповідає на ситуацію з тим, як кремльов залишився на посаді:

«Здається, ви шануєте тих, хто проголосував за скасування чесних виборів, тих, хто знехтував рішенням Спортивного арбітражного суду, тих, хто відкрито порушив конституцію IBA, тих, хто застосував різні неетичні тактики минулих лідерів IBA, тих, хто плекав і підтримував культуру корупції для маніпулювання поєдинками в ігровому полі для особистої незаконної та неетичної вигоди».

Також Макакті спростовує популістське твердження Inside the Games про те, що росіянина підтримують члени Виконкому IBA, які також роблять все аби бокс був на Олімпійських іграх:

«Ваше припущення про те, що 23 активні прихильники умара кремльова є репрезентативною вибіркою національних федерацій IBA, які хочуть, щоб МОК працював з IBA, просто невірне. Вони є зразком національних федерацій, які відкрито заявили, що їм байдуже до олімпійського руху. Їх хвилювало фінансування та боксерське спорядження для їхніх окремих націй, і вони відкрито вимагали фінансування та обладнання для своєї політичної підтримки».

Ну а на останок американець взагалі ріже свого заочного опонента та президента IBA без ножа, та заявляє, що Федерація боксу США буде проти включення боксу в програму Олімпіади-2028:

«Нехай не буде жодних сумнівів, що бокс США стане першою національною федерацією, яка скаже, що бокс не заслужив привілею бути включеним в Ігри, доки IBA продовжує свою неналежну практику управління, некомпетентність в управлінні подіями та змаганнями, і не зможе змінити культуру лідерства».

Станом на зараз все виглядає так, що ці дії кремльова просто не можуть не привести до виключення боксу з програми Олімпади. Але якщо так справді станеться, то цікаво, що тоді йому скажуть ті керівники національних федерацій, які його підтримували. Адже мрія будь якого спортсмена, і зокрема боксера, це олімпійське золото. А умар кремльов прямо зараз позбавляє мільйони бійців по всьому світу шансу втілити цю мрію в життя.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: