15:35
Mobil 1 The Grid
15:10
Спідвей. Гран-прі. Етап 8. Воєнс (Данія)

Генсек УФФК: «Новообраний президент ISU щиро підтримує Україну та дуже цікавиться нашими справами»

Міжнародний союз ковзанярів пішов на зустріч з питань надання стипендій українським фігуристам
Генсек УФФК: «Новообраний президент ISU щиро підтримує Україну та дуже цікавиться нашими справами»
Фото: ufsf.com.ua

Генеральний секретар Української федерації фігурного катання Анастасія Макарова в ексклюзивному інтерв’ю XSPORT поділилася інформацією про підтримку українських фігуристів та тренерів від ISU.

Міжнародна спілка ковзанярів однією з перших відсторонила російських та білоруських фігуристів від участі в міжнародних змаганнях. Чи є впевненість у тому, що ISU не змінить свого рішення, і чи відома вам позиція щодо цього новообраного президента Кім Чже Йоля – представника Південної Кореї?

Так, це дуже приємно, що ISU так швидко відреагувала на лист УФФК та на війну в Україні. Сподіваюсь, що рішення не буде змінено доки йде війна. Так, звісно мені відома позиція Кім Чже Йоля – він щиро підтримує Україну та дуже часто цікавиться нашими справами.

Нещодавно стало відомо, що одразу 9 українських фігуристів отримали фінансову допомогу від Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) в межах програми Development. Вона діє з 1996 року і наші спортсмени неодноразово ставали її стипендіатами, але вперше у такій кількості, розкажіть, будь ласка, завдяки чому це стало можливо? 

Це програма розповсюджується тільки на юніорів, її можна отримати максимум два рази. Вона надається за умов підписання документа, що спортсмен буде продовжувати тренуватися щонайменше два роки. Також одним з ключових правил цієї стипендії є участь на чемпіонаті світу серед юніорів поточного сезону. В цьому році комісія ISU пішла нам на зустріч та зробила виняток з правил про надання стипендії. Це була дуже приємна звістка.

За інформацією ISU понад 100 українських фігуристів залишили країну і зараз розкидані по всій Європі – від Польщі до Німеччини, Данії, Латвії, Естонії, Румунії, а деякі навіть поїхали до Канади. Ми усі розуміємо, що тренуватися закордоном це дуже «дороге задоволення», на чиї плечі воно зараз лягає? Наскільки допомагають федерації інших країн?

Я вам скажу, що поїхало значно більше. Я збирала статистичну інформацію для ISU щодо спортсменів та тренерів, то станом на 14 квітня ми мали такі цифри: 256 спортсменів та 82 тренери виїхали з країни.

З нашого боку були надіслані листи в різні Федерації з проханням про допомогу, та було дуже приємно, що ми отримали багато відповідей з готовністю нам допомогти. Загалом, в першу чергу, спортсмени та батьки спортсменів відштовхувались від своїх можливостей при виборі країни. Далі присилали інформацію де вони перебувають, та на якій ковзанці мають тренуватися, потім я ще раз контактувала з Федерацією тієї країни для детальнішого обговорювання умов.

Як я вже казала, Федерації всіх країн, де є наші фігуристи, намагаються надати допомогу, хто як може. Десь це безкоштовні тренування, десь помешкання та харчування…

З повним інтерв’ю можете ознайомитися за посиланням.

Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: