Вчора 2
Сьогодні 2

« Підніжки » великим командам стають фішкою збірної України. Нічия з Францією – точно не відскік

« Синьо-жовті » відмінно почали відбір на ЧС-2022
25 березня 2021р. 07:40

Можна видихнути і спокійно усвідомити – збірна України знову « насолила » великій команді. Підопічні Андрія Шевченка відібрали очки у чинного чемпіона світу і, мабуть, найсильнішою збірної планети прямо зараз.

Шевченко показав гнучкість і змінив схему команди

Стартовий склад збірної України відверто здивував. Природно, те, що заміни будуть – очевидне рішення тренерського штабу, але ніхто і не міг подумати, що Шевченко кардинально змінить схему команди. Україна зіграла практично без номінальних вінгерів, в три центральних захисника ( Забарний, Матвієнко, Кривцов ), з двома фланговими вінгбеками ( Миколенко і Караваєв ), одним опорником ( Сідорчук ) трьома центральго », Шапаренко і Малиновський ) і форвардом на вістрі ( Яремчук ). Розстановка гравців в матчі постійно видозмінювалася: при захисті Караваєв і Міколенко ставали додатковими фланговими захисниками, а під час атаки – переміщалися на місця вінгерів. Фактично, ці двоє повністю закривали свої фланги ( кажучи наперед, вийшло у них це дуже добре ). Ніколи раніше збірна України не грала в такій цікавій і варіативної схемою.

І найприємніше, що розстановка гравців реально працювала протягом усього матчу. Можливо, Шевченко буде використовувати її не тільки в разі форс-мажору через відсутність ряду основних гравців ( Степаненко, Циганков, Ярмоленко ). Ідея дуже цікава, варіативність і гнучкість ніколи не буде зайвою.

Клубні справи відобразилися на складі збірної

Вперше за довгий час в стартовому складі збірної України домінували гравці « Динамо ». Цілих 6 виконавців з київського клубу в старті ( Бущан, Забарний, Міколенко, Караваєв, Сидорчук, Шапаренко ) – такого достатку « біло-синіх » в національній команді не було вже давно, адже в останні роки в цьому компоненті домінував « Шахтар ». Не забуваємо, що це без лідерів « Динамо » – Буяльського і Циганкова, яких немає в заявці команди з різних причин. Стартовий склад від Шевченка відобразив ситуацію в клубному українському футболі. Не можна сказати, що « Динамо » зараз сильніше « Шахтаря », але українські гравці киян зараз виглядають явно предпочітельнее українців донецької команди. Та й динамівці ( як і вся команда в цьому поєдинку ) впоралися з натиском кращих гравців планети.

Початок матчу натякало на легкий розгром від Франції

В першу чверть гри за українців було тривожно. Начебто у підопічних Шевченко і не було мандражу, але дуже гострі епізоди біля воріт Бущана виникали регулярно. Спочатку нас пробачив Жиру ( допомогла і чудотворна спина Матвієнко ), а після цього французи дуже легко входили в нашу штрафний майданчик і часто знаходили ударні ( і навіть забійні ) позиції. Кілька разів нам пощастило, кілька разів захисники збірної України в останній момент вибивали м'яч з-під ніг французів, які вже були готові розстріляти ворота « синьо-жовтих ». На початку матчу було неспокійно. Рахунок, який був зафіксований по завершенню зустрічі, десь в середині першого тайму здавався б фантастикою. Але команда Шевченка зібралася.

Не варто нарікати на гол Франції з офсайду

І гол Франції був логічний і закономірний. Так, офсайд у Павара за кілька секунд до епізоду з голом і правда був. Так, можливо, Грізманн підіграв собі рукою, але забитий м'яч Франції повністю випливав з логіки гри. Чи не забив би тут Грізманн – забив би декількома хвилинами раніше Мбаппе або Жиру. Або після цього епізоду на Комане призначили б пенальті ( а підстави для цього були ). В цілому, футбольна карма і справедливість тут не була порушена: Франція на старті матчу сильно притиснула Україну і заслужила забити неминучий гол, який врешті-решт трапився.

Це точно не відскік

Можливо, знайдуться футбольні « експерти », які скажуть, що Україна відскочила, а гол команди Шевченко був випадковим. Однак це буде великою помилкою. Реальна перевага Франції був лише в першій половині першого тайму. Потім Україна вирівняла гру і регулярно вибігала не тільки в контратаки, але і намагалася комбінувати на половині поля суперника, будуючи грамотні позиційні настання. Це показник класу. А в другому таймі у Франції не було жодного по-справжньому забійного шансу. У першому ж таймі Франція лише трохи випереджала Україну в контролі м'яча ( 55% проти 45% ). За ударами у французів помітну перевагу ( 18-5 ), але лише 3 постріли з 18 потрапили в створ воріт України.

А після свого забитого м'яча збірна України могла кілька разів вибігати в дуже небезпечні контратаки, але часто елементарно не вистачало останнього пасу.

Важливо відзначити, що провалів від наших футболістів практично не було, лише на початку матчу захист трохи « смажила ». Кожна ланка відмінно справлялося зі своїми функціями.

« Підніжки » великим збірним стають фішкою Шевченка

2019-й рік – виїзна нічия проти діючих чемпіонів Європи та переможців Ліги націй – збірної Португалії ( 0: 0 ). В кінці цього ж року – перемога над Португалією в Києві ( 2: 1 ).

2020-й рік – перемога в Києві практично резервним складом у збірної Іспанії ( 1: 0 ).

2021-й рік – заслужена нічия проти діючих чемпіонів світу – збірної Франції ( 1: 1 ).

Схоже, збірна України потихеньку стає вкрай незручним суперником для великих команд. 4 вдалих матчу проти футбольних гігантів за відносно невеликий період часу – це починає бути схожим на приємну тенденцію. Потрібно визнати, що Шевченко вміє вибудовувати гру проти суперників, які сильніше України. І тут справа вже не тільки в везінні і частці випадку. Навіть в цьому матчі Франція, здавалося, хотіла обіграти Україну в півноги. І навіть коли « галльські півні » намагалися включити повну потужність в кінцівці зустрічі – грамотна захист « синьо-жовтих » розбивала потуги команди Дешама.

Заслужена нічия проти чемпіонів світу – відмінний початок кваліфікації на чемпіонат світу-2022. Чи зможе команда Шевченка і далі тримати марку? Досвід останніх років показує, що зможе. А ми віримо в нашу головну команду, яка все частіше привчає до приємних результатів у важливих матчах.

Огляд матчу Франція – Україна ( 1: 1 )