Зараз 5
Вчора 18
Сьогодні 14
Завтра 3

Арбітр ледь не зіпсував головний матч туру в АПЛ, але Клопп витягнув гру геніальними замінами

Все, що треба знати про матч Ньюкасл – Ліверпуль

Найцікавіший поєдинок третього туру англійської Прем’єр-Ліги організатори вирішили залишили «на десерт», поставивши його останнім у розкладі матчів. На «Сент-Джеймс Парк» зустрілися четверта та п'ята команди Англії за підсумками минулого сезону, які й в поточному чемпіонаті, схоже, будуть конкурентами у боротьбі за путівку до Ліги чемпіонів. Проте очікуваної заруби могло і не вийти. У середині першого тайму головний арбітр прийняв дуже спірне рішення, вилучивши одного з лідерів Ліверпуля – Вірджила Ван Дейка. Своєю червоною карткою Джон Брукс ледь не поховав інтригу у поєдинку, проте Ліверпуль видав запальну кінцівку, оформивши неймовірний камбек у меншості.  Детальніше про це вилучення та інші цікаві події протистояння розкажемо в нашому матеріалі.

Чемпіонат Англії. 3 тур:

Ньюкасл - Ліверпуль 1:2 (1:0)

Голи: Ентоні Гордон, 25 – Дарвін Нуньєс 81, 90+3

Вилучення: Вірджил Ван Дейк.

Попередження: Трент Александр-Арнольд (6), Тріпп'єр (51), Дарвін Нуньєс (85)

Стартові склади:

Ньюкасл: Поуп – Тріпп'єр, Шер, Ботман, Берн – Тоналі, Гімараєс, Жоелінтон – Альмірон, Ісак, Гордон.

Запасні: Дубравка, Ласселс, Таргетт, Лівраменто, Барнс, Мерфі, Андерсон, Лонгстафф, Вілсон.

Ліверпуль: Аліссон – Александер-Арнольд, Матіп, ван Дейк, Е. Робертсон – Собослаї, Мак Аллістер, Ендо – Салах, Гакпо, Діас.

Запасні: Келлегер, Гомес, Нуньєс, Елліотт, Жота, Цимікас, Байчетич, Доак, Куанса.

До матчу з Ліверпулем «сороки» підходили у змішаному і не однозначному настрої. Адже хоч у самому факті гостьової поразки від чинного чемпіона Англії Манчестер Сіті (0:1) немає нічого ганебного чи критичного, однак після розгромної перемоги над Астон Віллою (5:1) від підопічних Едді Хау очікували значно більшого. Гравці Ман Сіті повністю контролювали хід того поєдинку і, у підсумку, здобули закономірну перемогу. Саме тому Ньюкаслу потрібно було реабілітуватися перед фанатами та критиками, обігравши інший топ клуб, аби підтвердити свої грандіозні амбіції на цей сезон.

Проте для тренера «сорок» Едді Хау матч з Ліверпулем обіцяв бути непростим. За всю свою тренерську кар’єру, він лише одного разу переміг Юргена Клоппа, а сталося це ще  в далекому 2016 році. Відтоді команди Хау програли Ліверпулю десять матчів поспіль.

В останні сезони «червоні» стабільно перемагали команди англійського тренера. Зокрема в обох іграх попереднього сезону, в якому ми бачили далеко не найкращу версію Ліверпуля.

Проте варто зазначити, що Ньюкасл загалом не дуже успішно грає з Ліверпулем.  До цього матчу «сороки» не перемагали «мерсисайдців» 13 матчів поспіль. Перервати серію не вийшло і в цьому поєдинку…

Ньюкасл вийшов вперед вже на 25 хвилині матчу. Ентоні Гордон скористався жахливою помилкою Трента Александра-Арнольда, вийшов один на один з Аліссоном та холоднокровно пробив поміж ніг бразильському кіперу.

Через три хвилини після голу Гордона сталася головна подія матчу: пряме вилучення капітана Ліверпуля – Ван Дейка. Рішення вилучити нідерландця було об’єктивно дивним: грубості у діях захисника не було, а про фол останньої надії говорити не доречно, адже виходити на ворота нападник «сорок» міг лише із досить гострого кута… Та й до штрафного залишалося ще кілька метрів.

Проте саме цей епізод і визначив дух поєдинку. Увесь залишок часу «сороки» домінували та проводили атаку за атакою. Ліверпуль і до вилучення виглядав не впевнено, а в меншості  зовсім закрився біля своїх воріт, боячись пропустити ще. Але проблеми із реалізацією завадили Ньюкаслу подвоїти перевагу. Було видно, що команда Хау не сумнівається у легкій перемозі та відверто дограє матч до логічного завершення, але таке самовпевнене відношення до ще не завершеної гри коштувало Ньюкаслу трьох очок.

Геніальні заміни Юргена Клоппа просто таки перевернули матч із ніг на голову за останні 10 хвилин поєдинку.

На 77 хвилині німецький тренер випустив Дарвіна Нуньєса та 20 річного Джарелла Квансу (навіть не всі вболівальники Ліверпуля знали про нього до сьогоднішнього вечора). Але такі дивні, на перший погляд, заміни спрацювали: Ліверпуль провів дві стрімкі та дуже схожі контратаки у кінцівці, які бездоганно завершив свіжий Дарвін Нуньєс. Фактор свіжості особливо важливий у контексті того, як він відірвався від захисників в обох гольових епізодах.

Часу відігратися у Ньюкаслу вже не було. «Сороки» програли матч, який мали легко виграти, але на заваді став тренерський геній Юргена Клоппа.

Після трьох перших турів Ліверпуль виглядає сильнішим, ніж ми бачили його протягом минулого сезону, але «Червоні» все ще суттєво не дотягують до того рівня гри, який демонстрували 2-3 роки тому – говорити про успішне завершення перебудови ще зовсім рано.

Головним буксиром цієї перебудови Ліверпуля є нестабільний центр поля, де у «червоних» довгий період (перед початком сезону) взагалі був недокомплект гравців – особливо тих, які можуть виконувати руйнівні функції.

Саме тому у терміновому порядку був придбаний Ватару Ендо. Сьогодні японець вперше вийшов у старті за мерсисайдський клуб. Проте по тій грі, яку продемонстрував Ендо із Ньюкаслом, у ньому дуже важко впізнати одного з найкращих опорних півзахисників Бундесліги минулого сезону. Японець постійно не встигав при переміщенні, тому часто втрачав позицію, помилявся при білд-апі атак та постійно опинявся на газоні – або фолив сам, або фолили на ньому. В усіх цих аспектах Ендо ніби не вистачало однієї або кількох секунд. Звичайно, усі ці помилки можна списати на адаптацію, але враховуючи нинішній стан його команди – часу на розгойдування немає ні у кого – результат потрібен тут і зараз.

Особливо показовим  у цій ситуації є контраст із тим рівнем гри, який показав центральний хав Ньюкасла у цьому матчі. Сандро Тоналі був без перебільшення повсюди. Італієць встигав відпрацьовувати й в обороні, й підключатися до атаки, наповнюючи зони завершення або віддаючи ключові та проникаючі передачі. Головним показником є той факт, що Тоналі також був придбаний цього літа, але по рівню готовності до АПЛ перевершує всіх новачків Ліверпуля (тих, які грають  центрі поля) – Ендо, Собослая та навіть Макаллістера, який до цього,  взагалі, грав у англійському Брайтоні

Отже, Ліверпуль показав що має залізний характер, проте зі структурою гри поки не все так гладко, а Ньюкасл, навпаки, продемонстрував, що, попри гарно поставлений футбол, у «сорок» є проблеми із моральною складової. Тим цікавіше буде дивитися за цими командами в наступних турах та слідкувати хто швидше виправить свої слабкі сторони, адже для потрапляння у зону Ліги Чемпіонів обом командам потрібно прогресувати та додавати по ходу сезону.