Вчора 3
Сьогодні 3
Завтра 3

«Боруссія» знову зганьбилася проти «Баварії». Мала ставати чемпіоном – натомість горіла 0:3 вже після 23-ї хвилини

Битва за перше місце в Німеччині скінчилася
02 квітня 2023р. 11:27
Грегор Кобель подарував Баварії перший гол / Фото - goal.com

Ось вже десять сезоні в Бундеслізі не змінюється чемпіон. І здавалося, що цей момент настав – гегемонію Баварію можна перервати.

Команда Юліана Нагельсманна втратила очки в 10 з 25 матчів чемпіонату. Власне, за це тренер і поплатився посадою – був звільнений за тиждень до Дер Класікера.

Генеральний директор клубу Олівер Кан пояснив ситуацію так:

«Баварія мусить перемагати. Якщо ми розуміємо, що наш успіх опинився під ризиком, це означає, що під ризиком мета нашого існування. І саме тому настав час приймати рішення».

Рішенням було звільнити Нагесльсманна і запросити на його місце Томаса Тухеля, що іронічно, колишнього головного тренера Боруссії.

І на фоні несподіваних перестановок у суперника, Дортмундці підходили до цього матчу на першому місці. Вони не програли жодного з десяти поєдинків чемпіонату в 2023-му році, дев’ять з них виграли.

Дійшло до того, що перед цією зустріччу прес-служба Бундесліги серед п’яти причин, через які джмелі мають виграти матч, назвала одну, яку варто б згадати постфактум.

Характер

Підопічні Терзіча виграли більше повітряних дуелей (55,2%), ніж будь-яка інша команда, Джуд Беллінгем виграв більше індивідуальних єдиноборств, ніж будь-який інший гравець (380), а Ніко Шлоттербек має найвищий відсоток перемог в дуелях, ніж будь-хто інший (68,2%). Боруссія також займає сьоме місце за кількістю жовтих карток (49). Якщо коротко, ця команда вміє боротися.

Зокрема, свідченням твердості їхнього духу був матч першого кола, коли вони змогли вирвати нічию 2:2 проти Баварії, хоч поступалися 0:2. Також вони здобували вольові перемоги над Фрайбургом і Майнцом.

З Емре Джаном, що переживає ренесанс, в центрі півзахисту Дортмунд тепер є хуліганським, а не заляканим.

«Якщо ми підійдемо до гри не лише з необхідною повагою, але й із сміливістю, тоді у нас є великі шанси». Такими були слова Едіна Терзіча перед цією грою з Баварією.

Після гри фанати Боруссії також багато говорили про характер. Щоправда, називаючи свою команду безхребетною.

Вони краще увійшли в матч, що визнали навіть гравці Баварії. Але це не допомогло – минуло лише 23 хвилини зустрічі, а мюнхенці вели в рахунку вже 3:0.

І перший гол – це квінтесенція всієї гри у виконанні Боруссії. Грегор Кобель був одним з головних героїв безпрограшної серії команди. А в найбільш відповідальному матчі провалився.

В другому таймі Баварія забила четвертий. І зупинилася. Після гри автор дублю Томас Мюллер сказав, що вони могли б забивати ще три чи чотири, Йозуа Кімміх додавав, що у його команди було моментів на вісім-дев’ять голів.

Натомість під кінець гри мюнхенці двічі пропустили. Щоправда, глобально це нічого не змінило – Боруссія вже вдев’яте поспіль програла Баварії на виїзді. Ні проти кого іншого у мюнхенців немає кращої серії. Це точно їх найбільш грізний суперник?

Огляд матчу:

«Ми пропустили дурний м’яч. І коли потрібно було струснути себе, пропустили після кутового другий. Звичайно, це не додає упевненості. Після такого відігратися стає надзвичайно складно.

Зрештою, рахунок не обманює. Ми заслужили цю поразку. Ми жахливо поводилися в багатьох ситуаціях.

Але все, що я зараз кажу, вже немає сенсу. Зараз ми відстаємо на два очка. Нам ще є за що боротися».

Справді, слова Марко Ройса можна повірити, відставання від Баварії некритичне. Але ось вже 15 сезонів підряд та команда, що лідирує в чемпіонаті після 28 турів, зрештою виграє Бундеслігу.

Та й загалом, здається, всі прекрасно розуміють, до чого воно все йде. Ось результати опитування на німецькому Sky Sports з приводу майбутнього чемпіона.

Всі настільки впевнені в черговому тріумфу рекордмайстра, що фанати Баварії в кінці матчу на трибунах іронічно співали:

«Хто ж буде чемпіоном Німеччини? Боруссія Дортмунд!»

І, насамкінець, думка по матчу від автора україномовного Telegram-каналу про Боруссію «Перша приватна бджолярня» Іллі Квіткіна, який з гідністю несе цей тягар поразки:

«Фактично, Дортмунд програв Дер Класікер ще на 13-й хвилині, коли Грегор Кобель припустився катастрофічної помилки. Баварія не тиснула, не створювала нічого особливого, але вела 2:0 вже на 18-й хвилині. Це призвело до того, що джмелі опинились у психологічній ямі, з якої було просто неможливо вилізти.

Тухель очікувано не почав нічого вигадувати. Баварія грала так само, як і під керівництвом Нагельсманна. Але з такою Боруссією й не потрібно було нічого вигадувати, оскільки програла вона сама собі.

Найбільш красномовно про стан Боруссії говорили дії Марко Ройса. Лідер команди був інертним, пригніченим, не знав, що він має робити. Ніхто не знав.

Те, що Боруссія примудрилась забити 2 м'ячі – диво. Якби Баварія ввімкнула режим вбивці, рахунок міг би бути на рівні гри Шахтаря проти Феєнорда. Але значення це ніякого немає, оскільки тепер Баварія вже 80% гарантувала собі 11 чемпіонство поспіль».

Боруссія знову зганьбилася. У найбільш відповідальний момент сезону у неї затремтіли колінця. Та, здається, вже абсолютно ніхто не здивований.