До старту – два тижні: збірна України розпочинає серію спарингів перед Євро-2024
![До старту – два тижні: збірна України розпочинає серію спарингів перед Євро-2024](/upload/resize_cache/iblock/967/916_537_2/967f270af2779a33c2328b0445a37cfa.jpeg.webp)
До старту збірної України на Євро-2024 залишилося рівно два тижні, і наша команда переходить до дуже важливого, заключного етапу підготовки до четвертого чемпіонату Європи та п'ятого великого турніру в своїй історії.
Найближчими днями та тижнями синьо-жовтим належить зробити багато важливих справ: провести три спаринги, які стануть такою собі генеральною репетицією перед матчами континентальної першості, визначитися з фінальною заявкою на турнір у Німеччині та напрацювати запасні варіанти, як ігрового малюнка, так і складу, на випадок різних форс-мажорів у вигляді травм, дискваліфікацій, або просто ситуацій, коли на полі все йде не за планом.
Від успішності виконання цих завдань безпосередньо залежатиме те, як Україна проведе майбутній турнір: як Євро-2016, яке стало просто неймовірним провалом, або як чемпіонат Європи-2020, який назавжди залишиться яскравою сторінкою історії нашого футболу.
Нарешті у нас хороші спаринг-партнери
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-03 13.28.16.jpeg)
Приємно визнавати, що до Євро-2024 збірна України готуватиметься через контрольні матчі зі справді гідними суперниками. Вже сьогодні, 3 червня, синьо-жовті зіграють проти збірної Німеччини, 7 числа зустрінуться у Варшаві з Польщею, а 11 проведуть заключний спаринг проти Молдови.
Якщо порівняти цей список суперників по товарняках з тим, що було перед Євро-2020, коли ми грали з Бахрейном, Північною Ірландією та Кіпром – результат в наявності. Цього разу два з трьох опонентів українців також братимуть участь в континентальній першості, а рівень кожної зі збірних справді не викликає питань.
Логіка підбору саме цих суперників є і з точки зору на їхню силу, адже у трьох підготовчих матчах Україна матиме можливість спробувати все: побувати в ролі явного аутсайдера, явного фаворита, а між цим зіграти з приблизно рівною собі командою.
Першим суперником буде збірна Німеччини, з якою наші спаринги виходять неймовірно веселими. Більше того, контрольні ігри з німцями синьо-жовті грають лише з особливих випадків. Вперше такий матч був приурочений до відкриття реконструйованого НСК Олімпійський в 2011-му році, і тоді команди порадували дуже яскравим футболом: під час зустрічі наша команда двічі вела у два м'ячі, але все ж таки дозволила Бундестім уникнути поразки, зігравши у веселу нічию з рахунком 3:3.
Вдруге Україна та Німеччина провели товариський матч у червні минулого року, і ця гра стала, по-перше, тисячною в історії німецької національної команди, а по-друге, дебютною для головного тренера нашої Сергія Реброва. Футбол знову вийшов максимально веселим, а українці знову втратили перевагу у два м'ячі та зіграли внічию 3:3.
Сьогодні ж жодного особливого приводу для зустрічі на перший погляд немає, але це оманливе враження, адже 3 червня наставник збірної України Сергій Ребров святкує своє 50-річчя. Сподіваємося, що команда, як у старому анекдоті, не встигла купити тренеру краватку і зробить Сергію Станіславовичу подарунок у вигляді перемоги.
Проти збірної Польщі українці грали чотири спаринги, з яких виграли лише один. Востаннє команди зустрічалися в рамках контрольного матчу у 2020 році, і тоді наша команда поступилася з рахунком 0:2.
Та гра запам'яталася голом з центру поля після ляпу Андрія Луніна, який тоді міг лише мріяти про два трофеї Ліги чемпіонів та статус першого воротаря збірної.
А ще це буде другий візит синьо-жовтих на національний стадіон у Варшаві, і від першого залишилися дуже приємні спогади: у рамках відбору на ЧС-2014 Україна здобула тут одну з ключових перемог (3:1), яка дозволила потрапити до плей-оф кваліфікації.
У цій компанії спаринг-партнерів Молдова може здатися надто скромним суперником, але це не зовсім так. Сьогодні це вже трохи інша команда, порівняно з тією, що була якихось кілька років тому, і її рівень значно зріс. У відборі на Євро-2024 молдавани, які виступали в одній групі з Польщею, жодного разу їй не програли (3:2; 1:1), набрали лише на одне очко менше і до останнього туру зберігали шанси на сенсаційний вихід у фінальну частину, тож помірятися силами з цією збірною теж буде досить цікаво.
Останні рішення щодо основного складу та перевірка запасних варіантів
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-03 13.28.31.jpeg)
Однак у серйозної команди завжди має бути план Б, а краще одразу В та Г. Ніхто не застрахований від пошкоджень та дискваліфікацій під час турніру, як і від того, що один з матчів Євро потрапить на твій чорний день, коли на поле не виходить нічого. Тому чи не на кожній позиції тренерський штаб має визначитися з людиною номер два, і ось у боротьбі за цей статус варіантів може бути значно більше.
Де краще зробити ставку на якісного руйнівника Степаненка, а де на цікавішого у грі на атаку Бражка? За потреби забивати, чи варто міняти Довбика на габаритного Яремчука чи мобільнішого Ваната? А може міняти взагалі не потрібно, а пробувати грати в два нападники? Скільки хвилин готовий відіграти з максимальною продуктивністю вікової Андрій Ярмоленко? Чи є місце у складі цієї збірної для досвідченого Руслана Маліновського? На ці, а також величезну кількість подібних питань тренерському штабу доведеться знайти відповіді вже найближчими днями.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-03 13.28.27.jpeg)
З заміною для голкіпера все зрозуміло, і гра в Нюрнберзі може стати останнім шансом для Анатолія Трубіна переконати Сергія Реброва у тому, що воротарем номер один на Євро має бути саме він. Набагато цікавіше все з позицією лівого захисника, адже варіантів для заміни Миколенка одразу три.
Можна вірити в єдиного номінального ЛЗ у заявці Богдана Михайліченка, можна випустити на цю позицію Матвієнка, а його місце у центрі оборони закрити Сватком чи Таловєровим, а можна взагалі поставити на лівий фланг оборони Олександра Зінченка, а в центрі поля дати шанс Руслану Маліновському чи Миколі Шапаренку.
Що ж обере Сергій Ребров – дізнаємось вже зовсім скоро, починаючи з 21:45.
Найближчими днями ми спостерігатимемо за нашою збірною з особливою увагою, адже коли справа стосується виступу головної команди країни на чемпіонаті Європи, у кожному з нас різко прокидається внутрішній тренер, експерт і навіть гравець, ми готові підносити її до небес за успіхи та знищувати за невдачі, а кількість байдужих до футболу знижується майже до нуля, і це страшенно чудово.
Грандіозне свято вже близько, але щоб воно вдалося, а гості залишилися задоволеними, підготовку також необхідно провести на найвищому рівні.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, УАФ
Коментарі 0