Вчора 19
Сьогодні 14

Два пенальті та два скасовані голи? Фанати «Ліверпуля» впевнені – «Реал» витягнув суддя

Юрген Клопп пішов до рефері відразу ж після фінального свистка
Юрген Клопп та Інштван Ковач після матчу / Фото - digisport.ro

2:5. Ще ніколи в історії Ліверпуль не пропускав стільки на Енфілді в єврокубках. Але коли ти сходишся з Реалом в Лізі чемпіонів, то готуйся до найгіршого.

Це був матч, в якому команда Карло Анчелотті натякнула – вона здатна підкрити континент другий сезон підряд.

Але вболівальники англійців впевнені – результат гри міг би бути іншим, якби не рефері.

Судив цей матч румуньский арбітр Іштван Ковач. В минулому сезоні він працював на першому матчі мадридців проти Манчестер Сіті, а також обслуговував фінал Ліги конференцій. На чемпіонаті світу в Катарі сім ігор провів в якості четвертого судді, на Євро-2020 був у полі. Це, певно, щось та й говорить про його кваліфікацію.

Тож які головні претензії до нього і, до речі, також до VAR, за який відповідав італієць Массіміліано Ірраті?

Будемо рухатися в хронологічному порядку. Все найцікавіше відбувалося в другому таймі.

Перший спірний епізод – відразу ж по перерві. На прес-конференції після матчу Юрген Клопп висловив припущення, що штрафного, з якого забив Мілітао не мало бути:

«Перша ситуація у другому таймі – довгий пас на Вінісіуса. Не впевнений, що там був фол».

Гаразд, давайте подивимося стоп-кадр. На ньому очевидно, що Джо Гомес грає в ногу Вінісіусу, який прикриває м’яч. Тут до рефері запитань немає. Хоча Клопп все ж підійшов до нього після матчу і, склалося враження, висловив незадоволення роботою арбітра.

Тож рахунок 3:2 на користь Реала. І тепер епізод, до якого після гри прикуто найбільше уваги. Чи порушував правила Дані Карвахаль проти Дарвіна Нуньєса? Ось вам відео:

А тепер кілька думок. Слова Іона Кречунеску, який працював на фіналі Кубка європейських чемпіонів-1995:

«Це поштовх однією рукою. Цей поштовх – фол. В будь-якому матчі. Перепрошую перед Ковачем, але це пенальті. Якщо він і не штовхає, то за правилами гри мусить прибрати руку».

Схожа думка і у експерта AS Ітурральде Гонсалеса:

«Це пенальті. Він виводить його з рівноваги. Це те ж саме, що й на землі. Ти не можеш виводити суперника з рівноваги. Це не питання VAR, це питання до рефері, тому що все залежить від інтерпретації. І він вирішив, що цього поштовху недостатньо для того, щоб вивести гравці з рівноваги».

А от Павел Фернандес з MARCA захищає рішення Ковача:

«Карвахаль кладе руку на уругвайського нападника, але не штовхає його. Румунський рефері приймає правильне рішення не вгледівши в діях захисника нічого протизаконного».

Ковач пенальті не призначив. Тому рухаємося далі. І наступний спірний епізод – гол Реала. Чи не було офсайду у Родріго? Момент близький. На здивування, режисери не показали нам нічого, окрім стоп-кадру.

Тобто, в спірному моменті з голом в Лізі чемпіонів англійці не намалювали ліній, не продемонстрували повтор з напівавтоматичної системи фіксації офсайдів… Дивно, тим паче, часу підготувати цю графіку було достатньо – до кінця матчу залишалося ще більше 30 хвилин.

Тому ось, що намалювали користувачі Twitter. З перспективою, з деталізацією. Як і здавалося в трансляції – близько, та все ж не офсайд.

Тобто, 4:2.

І останній момент, котрий, чомусь, залишається майже без уваги. Тобто, по моменту з боротьбою Карвахаля і Нуньєса чимало думок експертів, колишніх арбітрів. Але нічого немає по тому, чому після гри Карвахаля рукою без 11 метрів.

Так що залишаю вас один на один з відео, де видно, що Дані не прибирає руку, а навіть навпаки – робить нею рух до м’яча.

Дивний епізод. Але без пенальті. Замість можливих 3:4 Реал пізніше забив ще раз і, практично, не залишає шансів Ліверпулю на прохід в чвертьфінал.

Чотири епізоди, які цілком могли вплинути на підсумок матчу. Два з них – абсолютно слушні рішення рефері. Інші два – все залежить виключно від інтерпретації моменту.

Ліверпуль не отримав два пенальті. Перший – за рахунку 2:3, наступний – за рахунку 2:4. Фанатів англійців цілком можна зрозуміти – рефері міг би врятувати їх від ганьби. А натомість Реал отримав зелене світло для знищення суперника.