Деталі турніру
Україна

Два розгроми, ще одна перемога Лівого Берега та перерваний центральний матч

Головні підсумки п'ятого туру УПЛ

На вихідних відбулися поєдинки п'ятого туру УПЛ, проте дограти до кінця вдалося не все: через повітряну тривогу на Дніпропетровщині матч Кривбаса та Шахтаря довелося перервати на 50-й хвилині, і тепер його дограють в одну з резервних дат. Інші ігри, на щастя, відбулися у запланований час і принесли нам кілька цікавих результатів.

Олександрія продовжила свою переможну серію до чотирьох поєдинків поспіль і продовжує йти в чемпіонаті без втрат, Лівий Берег знову виграв, і зробив величезний крок від зони вильоту до середини турнірної таблиці, Рух забив п'ять голів Інгульцю і став найрезультативнішою командою УПЛ, а Олександр Назаренко житомирського Полісся вже до п'ятого туру забив свій п'ятий м'яч у сезоні.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки ігрового вікенду в чемпіонаті України.

Оболонь - Зоря 0:2

Столична Оболонь зазнала четвертої поспіль поразки в чемпіонаті, і вчетверте не змогла забити у ворота суперника, довівши різницю м'ячів у цих іграх до непристойних 0:12. Повна безпорадність команди в атаці накладається на помилки оборони, які дозволяють суперникам перемагати навіть за не ідеальної гри.

Зоря, як і Ворскла з Рухом у третьому та другому турах, не запропонувала опоненту абсолютно нічого особливого і протягом більшої частини ігрового часу виглядала приблизно так само, як її суперник, проте все ж таки знайшла свої два моменти і здобула легку, у всіх аспектах, перемогу. А вилучення у другому матчі поспіль знову лише добило підопічних Іващенків, які вже втратили практично всі шанси.

Таким чином Зоря перервала свою серію з двох поразок у чемпіонаті поспіль і підтягнулася до зони єврокубків, ну а Оболоні потрібно терміново знаходити якісь шляхи до воріт своїх суперників: лише два забиті та 14 пропущених м'ячів у п'яти матчах – якось замало.

Рух - Інгулець 5:0

А ось львівський Рух на старті сезону продовжує куражитися, хоча цьому, звісно, сприяє його календар. Після перемоги 4:0 над Оболонню та 3:0 над Зорею команда Віталія Пономарьова вирішила піти далі та відвантажити цілих п'ять м'ячів у ворота Інгульця.

У першому таймі господарі забили лише один, але в другій половині Рух просто прорвало, і у стартові 15 хвилин після перерви жовто-чорні забили ще чотири. Таким чином за чотири зіграні матчі команда забила вже 13 м'ячів, і це, поки що, найкращий показник у лізі.

Крім того, свій четвертий м'яч у сезоні у цій грі забив форвард Ігор Краснопір, що дозволяє йому йти на другій позиції у бомбардирських перегонах. Інгулець, у свою чергу, незважаючи на нічиї з міцними Поліссям та Кривбасом, залишається однією з трьох команд, які ще не перемагали цього сезону.

Карпати - Ворскла 1:1

Цей матч львівські Карпати змушені були провести без глядачів, але на своєму полі підопічні Владислава Лупашка все одно намагалися грати по-господарськи: трохи більше володіли м'ячем, били та створювали тиск на ворота суперника.

Така активність призвела до швидкого голу і вже на 15-й хвилині Артур Шах вивів зелених левів уперед. Однак на стартовому відрізку другого тайму Ворскла знайшла свій момент і забила м'яч, який дозволив команді повернутись додому з набраними очками. У підсумку – нічия, яка залишила команди приблизно на тих позиціях, де вони були перед стартом туру.

Олександрія - Колос 2:1

Передостання команда турнірної таблиці загалом змогла затягнути першу у в'язкий та силовий футбол з мінімумом моментів та краси, проте навіть у такій грі підопічні Руслана Ротаня зуміли взяти чергові три очки та продовжити свою переможну серію у чемпіонаті до чотирьох поєдинків.

На допомогу Олександрії прийшло вміння грати подачами до чужого штрафного майданчика: спочатку Ковалець відзначився після передачі Шулянського від кутового прапорця, а в другому таймі Джевані подвоїв перевагу господарів, скориставшись навісом Мартинюка

Точний удар Гусола через три хвилини став лише голом престижу, і в результаті команда Ротаня продовжила сенсаційно лідирувати у турнірній таблиці, а ось колектив з Київської області зазнав третьої поразки поспіль і залишився на передостанній позиції.

Чорноморець - Полісся 1:4

Житомирське Полісся здобуло другу розгромну перемогу поспіль, і після чотирьох м'ячів у ворота Оболоні відвантажило стільки ж одеському Чорноморцю, який також претендує на звання найсумнішої команди на стартовому відрізку сезону. Моряки, як і Оболонь, теж забили лише два голи у п'яти матчах, а в їхній грі не простежується жодних ідей, які могли б дати результат.

Не дивно, що такий Чорноморець став легкою здобиччю для Полісся, яке поступово набирає хід, яке в цій кампанії поки не програвало. Назаренко забив свій п'ятий м'яч у сезоні та очолив бомбардирські перегони чемпіонату, Пайшау відзначився дебютним голом у новій команді, Гуцуляк зорієнтувався на добиванні після нереалізованого пенальті партнера, а Леднєв поставив крапку у матчі у компенсований час.

Верес - Лівий Берег 1:3

А ось вам і Лівий Берег, який після очікувано важкого старту сезону та трьох поразок поспіль здобув свою другу перемогу. І якщо в домашній грі з Чорноморцем приводів сподіватися на позитивний результат було більше, то виїзна перемога над Вересом стала значно більшим сюрпризом.

Хоча господарі могли знімати всі питання про переможця зустрічі ще у першому таймі: швидко вийшли вперед завдяки голу Степанюка, але ще два голи підопічних Шандрука скасували після перегляду VAR, а ближче до перерви команда ще й не реалізувала пенальті.

Розплата за це прийшла в заключній чверті ігрового часу: спочатку Галас протягом 14 хвилин оформив дубль і вивів свою команду вперед, а потім Дідух своїм реалізованим пенальті поставив переможну для Лівого Берега точку в протистоянні.

Динамо - ЛНЗ 1:0

А київське Динамо у своєму першому домашньому матчі сезону вирішило зіграти в економ-режимі. Підопічні Олександра Шовковського просто знищили суперника за всіма статистичними показниками, але сказати, що значна частина їх численних ударів по воротах були близькі до мети не можна, і долю зустрічі вирішив реалізований у середині першого тайму пенальті Ярмоленко.

Це протистояння було чимось схоже на домашній матч киян з ЛНЗ зразка минулого сезону, проте якщо там черкаський клуб зумів скористатися помилкою суперника, то тут такого шансу не виникло. Таким чином, Динамо виграло ще один матч УПЛ лише з мінімальною перевагою в рахунку. Хтось скаже, що перемога не пахне, а хтось – де тонко, там і рветься, проте якась із цих версій буде правильною – покаже лише час.