Вчора 8
Сьогодні 26
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Експерт з німців Лук'яненко та дует бійців ЗСУ: хто коментував матчі збірної України за Сергія Реброва?

Згадуємо, чиїм голосом звучали останні поєдинки нашої головної команди
Експерт з німців Лук'яненко та дует бійців ЗСУ: хто коментував матчі збірної України за Сергія Реброва?
Роберто Моралес

Роль коментатора у трансляції будь-якого футбольного матчу просто неможливо переоцінити. На 90 хвилин він стає для вболівальників інформатором, співрозмовником та людиною, яка пов'язує нас з поєдинком, за яким ми спостерігаємо. 

Від роботи коментатора, емоційного фону, який він задає, залежить наше сприйняття матчу, оцінка того, що відбувається на полі, і навіть настрій під час та після гри. Але ще більше воно залежить від результату команди, особливо якщо ми говоримо про збірну України – команду, за яку вболіває абсолютно вся країна.  

У негативних результатах, до речі, також іноді звинувачують коментаторів. Найчастіше це відбувається жартома: мовляв, не фартовий, проте історія українського футболу знає цілком реальні випадки, коли так званий пристріт від коментатора спричинив його усунення від подальшої роботи. 

З моменту призначення на посаду головного тренера збірної України Сергія Реброва, наша головна команда провела вже 14 матчів, на яких відпрацювали різні коментатори. Ось давайте і подивимося, хто з фахівців був для синьо-жовтих найфартовішим, а кого на відповідальні поєдинки краще не призначати. 


Німеччина - Україна 3:3. Коментатори – Вадим Шевякін та Сергій Лук'яненко

Перший поєдинок нашої національної команди за Сергія Реброва коментували Вадим Шевякін та Сергій Лук'яненко, і під їхнім наглядом новий наставник розпочав роботу досить успішно – престижна та результативна нічия проти однієї з найкращих збірних світу за дуже гідної гри.     


Північна Македонія - Україна 2:3. Коментатори – Володимир Кобельков та Віталій Кравченко

З коментаторським дуетом Володимира Кобелькова та Віталія Кравченка відбувся дебют Сергія Реброва в офіційних матчах. Цього разу все знову склалося дуже успішно – вольова перемога 3:2 у виїзній грі з Північною Македонією, і попрацювати на поєдинку з такою розв'язкою, напевно, було величезним задоволенням. 


Україна - Мальта 1:0. Коментатори – Роман Бебех та Вадим Скічко 

Під дзвінкий голос Романа Бебеха та оксамитовий баритон Вадима Скічка збірна України здорово намучилася в номінально домашньому матчі з Мальтою, але все ж таки вистраждала свою мінімальну перемогу, а перемога, як відомо, не пахне. 


Україна - Англія 1:1. Коментатори – Роман Бебех та Вадим Шевякін 

Роман Бебех відпрацював і на наступному поєдинку збірної України проти Англії, але цього разу коментував поєдинок у парі з Вадимом Шевякіним. Результат збірної України знову був чудовим, адже інакше престижну нічию з однією з найсильніших команд світу просто не назвеш. 


Італія - Україна 2:1. Коментатори – Сергій Лук'яненко та Володимир Кобельков 

А звістку про першу поразку збірної України за Сергія Реброва у прямому ефірі нам приніс дует Сергія Лук'яненка та Володимира Кобелькова. Звичайно, завдання збірної того вечора було дуже непростим – не поступитися на виїзді збірній Італії, але якщо при роботі пари Бебех-Шевякін засмутити Англію вдалося, то цього разу сенсації, на жаль, не сталося. 


Україна - Північна Македонія 2:0. Коментатори – Вадим Скічко та Роберто Моралес 

Починаючи з номінально домашнього матчу проти Македонії, штатним коментатором матчів збірної України став наддосвідчений Роберто Моралес, який після того поєдинку працював на кожному офіційному матчі команди з різними колегами, роблячи це у перервах між захистом України від російських окупантів. У парі з Вадимом Скічком, який також служить в ЗСУ, Роберто стартував у цій ролі дуже непогано – Україна здобула другу перемогу над Північною Македонією. 


Мальта - Україна 1:3. Коментатори – Роберто Моралес та Олександр Новак 

Наступну перемогу збірної України Роберто Моралес прокоментував у парі з Олександром Новаком. Незважаючи на те, що гра з аутсайдером групи складалася для нашої команди дуже непросто, підопічні Реброва все ж таки вирвали вольову перемогу, яка дозволила претендувати на прямий вихід на Євро-2024 до самого кінця. 


Україна - Італія 0:0. Коментатори – Роберто Моралес та Віталій Кравченко 

Проте вивести збірну на Євро на пряму Роберто Моралес не зміг. Можливо, у всьому винен його напарник Віталій Кравченко, який збив фарт Роберто та зіпсував його стовідсоткову статистику. Однак ми підозрюємо, що причина того, що сталося, все ж таки в силі збірної Італії.


Боснія та Герцеговина - Україна 1:2. Коментатори – Роберто Моралес та Сергій Лук'яненко 

Не вивів безпосередньо – виведу через плей-оф – подумав Роберто Моралес, і в парі з Сергієм Лук'яненком прокоментував божевільний камбек синьо-жовтих у півфіналі з Боснією. І якщо для Моралеса робота на переможних матчах команди Сергія Реброва на той момент вже стала звичною справою, то за Лук'яненка це була перша, здобута з третьої спроби.


Україна - Ісландія 2:1. Коментатори – Роберто Моралес та Вадим Шевякін

26 березня Вадим Шевякін не лише зробив пропозицію руки та серця у прямому ефірі, але ще й прокоментував матч, за підсумками якого наша збірна нарешті вийшла на Євро-2024. Зробив це, звичайно, у парі з Роберто Моралесом. 


Німеччина - Україна 0:0. Коментатори – Сергій Лук'яненко та Віталій Кравченко 

Можливо, відсоток перемог збірної України під час роботи Сергія Лук'яненка і залишає бажати кращого, зате з ним наша збірна стабільно не програє Німеччині. У тандемі з Віталієм Кравченком він прокоментував перший спаринг з німцями перед Євро-2024, і наша команда знову змогла здобути нічию, тож коли синьо-жовті наступного разу гратимуть з Німеччиною, ви знаєте, кого призначатимуть на цей матч. 


Польща - Україна 1:3. Коментатори – Вадим Шевякін та Владислав Шалота

Експериментальна коментаторська зв'язка Вадима Шевякіна та Владислава Шалоти, а також експерименти від Сергія Реброва при виборі складу призвели до другої поразки збірної України за Реброва. Добре, що у контрольному поєдинку результат – зовсім не головне.


Молдова - Україна 0:4. Коментатори – Вадим Шевякін та Сергій Лук'яненко

А ось під коментар дуету Вадима Шевякіна та Сергія Лук'яненка збірна України поставила крапку у контрольних поєдинках перед Євро-2024 впевненою перемогою над Молдовою, після якої здавалося, що на цьому турнірі у нас все має бути добре, але, на жаль, тільки здавалося. 


Румунія - Україна 3:0. Коментатори – Роберто Моралес та Вадим Скічко 

З поверненням офіційних матчів збірної України до роботи на них повернувся і Роберто Моралес, але того дня щось пішло не так, і разом з Вадимом Скічком він став свідком одного з найбільших фіаско синьо-жовтих на великих турнірах. 

Цей дует відпрацює і на матчі зі збірною Словаччини, і дуже хочеться, щоб цього разу все склалося по-іншому.


Отже, рейтинг з топ-5 коментаторів збірної України часів Сергія Реброва виглядає так:

  1. Роберто Моралес - 6 матчів, 4 перемоги, 1 нічия, 1 поразка
  2. Сергій Лук'яненко - 5 матчів, 2 перемоги, 2 нічиї, 1 поразка
  3. Вадим Шевякін - 5 матчів, 2 перемоги, 2 нічиї, 1 поразка
  4. Вадим Скічко - 3 матчі, 2 перемоги, 1 поразка
  5. Віталій Кравченко - 3 матчі, 1 перемога, 2 нічиї  

 

Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua 

Рейтинг:
(Голосів: 2)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця