Вчора 18
Сьогодні 14
Завтра 3

Фанати «Аталанти» обзивали Влаховича циганом. Через п’ять хвилин він забив і закрив расистам роти

Красиво помстився за образи і натякнув на вогняне завершення сезону
07 травня 2023р. 20:02
Душан Влахович / Фото - fanpage.it

Це був полум’яний тиждень в Серії А. Наполі став чемпіоном. Мілан та Інтер обіграли Лаціо та Рому відповідно.

А Аталанта приймала у себе Ювентус.

Вже шість матчів підряд бергамаски не поступалися цьому супернику. Зокрема, в першому колі в Турині вони зіграли шалену нічию 3:3.

Але цього разу було набагато нудніше. До перерви команди так і не спромоглися на бодай один точний удар. Все найцікавіше залишили на другий тайм.

Спочатку 19-річний вихованець Челсі Ілінг-Жуніор забив свій перший м’яч на дорослому футболі. Дебютував в основі Ювентуса в чемпіонаті – і віддячив тренеру за довіру.

Після цього Аталанта в спробах відігратися почала тиснути з подвоєною самовіддачею. А це означало, що команда Массіміліано Аллегрі отримувала простір для контратак.

Скоро замість Аркадіуша Міліка на поле вийшов більш молодий і спритний Душан Влахович.

В минулому турі серб нарешті забив.

Він прийшов до Ювентуса за більш ніж 80 мільйонів євро. І за половину сезону у команді встигнув оформити сім голів. Очікування від нього в новій кампанії були грандіозними.

Її початок вийшов вражаючим – чотири голи в чотирьох матчах. Один з них прямим ударом зі штрафного.

Далі серб перейшов на більш спокійний ритм, а після чемпіонату світу і травми взагалі скиснув.

Дійшло до того, що форвард за 80 мільйонів не забивав з гри 16 матчів поспіль, загалом мав суху серію 772 хвилини.

І ось, в грі проти Лечче в попередньому турі ефектно її перервав – переможним голом ударом злету.

Матч з Аталантою розпочався для нього на 65 хвилині. Ювентус самовіддано захищався і потребував голу, щоб закрити матч.

Влахович спочатку заліз у офсайд. Потім пробив прямісінько у воротаря в ситуації, де мав забивати. Його бажання проявити себе було очевидним. Але вдавалося далеко не все.

Переломний момент настав на початку компенсованого часу.

Серб зіштовхнувся з Меле – заробив штрафний і жовту для суперника. Розлюченні безсиллям своїх футболістів фанати Аталанти вирішили зіграти злість на Влаховичу – почали кричати в його бік образи, називати циганом.

Душан звернувся до судді з вимогою повпливати на ситуацію.

Рефері призупинив матч, попросив диктора оголосити по стадіону, що вболівальники мусять припинити таку поведінку.

Але Влахович вирішив поспілкуватися з фанатами сам. Мовою голів.

На 90+8 хвилині Ювентус вибіг у розкішну атаку. М’яч дійшов до серба – і він мав варіанти відіграти на Костича и К’єзу. А натомість сам вгатив з-за меж штрафної у ближню дев’ятку.

А потім побіг питати у трибун, що вони скажуть на це.

Рефері покарав Влаховича жовтою карткою.

І за це Даніеле Довері знищують. Глядачі не розуміють, як суддя замість захищати футболіста від вигуків фанатів покарав його. Тим паче, межу дозволеного Душан навряд перейшов.

У Федерації футболу Італії вже заявили, що розберуться в ситуації і, ймовірно, жовту скасують.

А поки на захист гравця виступив головний тренер:

«Рішення про жовту нехай приймають ті, хто за неї відповідальний. Влахович вийшов на поле і зіграв добре.

А ці расисткі вигуки не мають існувати. Ті, хто їх робив, мусять отримати покарання. Немає різниці, білий ти, чорний чи жовтий – всі мають боротися з расизмом».

Джан П'єро Гасперіні також став на бік Влаховича. Ще й нагадав власним уболівальникам, що подібні вигуки могли образити й їхніх футболістів:

«У нас на полі також були Пашалич і Джимсіті. Вони могли сприйняти це як образу і на власну адресу.

Але це було навіть дещо більш грубе, ніж расизм – це було особисто проти одного гравця. Расизм – це серйозно, тим паче, коли його собі дозволяють багато людей.

Я згоден, що з подібним потрібно боротися. Фанати мають підтримувати свою команду, а не принижувати суперників».

Далі у Ювентуса перший матч півфіналу Ліги Європи проти Севільї.

І після голів у двох матчах поспіль, ще й після того, як він закрив роти фанатам Аталанти, Влахович має бути у вогні.

Серб готовий провести вбивчий кінець сезону.