Зараз 2
Вчора 2
Сьогодні 19
Завтра 14

Гол Аліссона – кращий від воротарів в історії АПЛ. Але в Україні забивали не гірше

А голкіпер з ПАР і зовсім ледь не взяв премію Пушкаша
Переможний гол Аліссона / Фото - MENAFN.COM

У попередні два сезони « Ліверпуль » виграв Лігу чемпіонів і АПЛ. Але в цьому – поступився в чвертьфіналі ЛЧ і все ще не гарантував собі потрапляння в топ-4 в Англії.

команда Юргена Клоппа щосили намагається все ж кваліфікуватися в Лігу чемпіонів. Але вчора ледь не оступилася в матчі з уже вилетіли « Вест Бромвічем ». Рахунок був нічийним. До 90 + 5 хвилини.

Аліссон, Для якого цей сезон виявився вкрай складним і в футбольному, і в людському плані, пішов на стандарт до чужих воріт. Трент-Олександр Арнольд вже виконав один культовий кутовий – в матчі з « Барселоною ». Тепер настав час іншого. Аліссон забив – « Ліверпуль » переміг і тепер відстає від топ-4 всього на одне очко. Попереду ще два матчі. Клопп і його команда все ще продовжують вірити.

Як виявилося, цей гол став шостим від воротарів в чемпіонаті Англії. Чому б не згадати кожен з них. Ну а в кінці ми ще додамо трохи ультра-красивих бонусів, ну і українських воротарів-голеадоров.

Щоб було цікавіше, давайте зробимо з цих гольових звершень воротарів в АПЛ рейтинг. Він, як ви зрозуміли, буде досить коротким. Але все ж.

6 місце – Асмір Беговіч

У 2013 році воротар « Сток Сіті » забив найдальший м'яч в історії футболу. Йому просто віддали передачу назад, а він запульнул його в ворота « Саутгемптона ». Не без величезної частки везіння:

5 місце – Пол Робінсон

Голкіпер « Тоттенхема » взявся за виконання стандарту неподалік від власної штрафної площі. Бідний воротар « Вотфорда » ... пропустити таке – це той ще ганьба:

4 місце – Тім Ховард

Прикро, напевно. Американець забив красень-м'яч по поки класичної для цього рейтингу системі – довгий удар, відскік від газону і гол. Ось тільки його команда поступилася – 1: 2. Може Ховард це передбачав і тому навіть не святкував?

3 місце – Бред Фрідель

А тут ще болючіше. Воротар « Блекберна » пішов на кутовий на 89 хвилині. І забив – рахунок 2: 2. Фрідель встиг зреагувати на рекошет в штрафний суперника і, здавалося, вирвав нічию для своєї команди. Але « Чарльзтон » все ж забив у відповідь – 2: 3 старання воротаря не допомогли.

2 місце – Петер Шмейхель

« Астон Вілла » поступалася 0: 3. Команді вдалося відіграти один гол, і Шмейхель пішов на кутовий на 90-й хвилині зустрічі. Він зловив м'яч зльоту і вколоти його в ворота, хоч захисник і намагався закрити ближній кут. Але причин для святкувань не було – « Вілла » все ж поступилася 2: 3.

1 місце – Аліссон

По-перше, це гарний гол. По-друге, він став переможним. По-третє, він має колосальне турнірної значення. Блискучий удар головою від Аліссона:

Але Прем'єр-ліга є не тільки в Англії. В Україні воротарі теж вміють забивати. Перший такий гол стався в 2010 році. Тоді « Крівбасс » поступався « Арсеналу » 0: 1 і Євген Боровик пішов на кутовий в штрафну суперника. Не дарма:

Ну а Ян Лаштувка хоч і забив, встиг відсвяткувати, але все ж залишився без гола. За правилами футболу, з вільного удару забивати не можна. Чех спробував, але судді все ж розібралися. Хоч і не без нервів:

Обіцяний бонус. Не так вже й часто голи воротарів претендують на премію Пушкаша. Одному з них вдалося. У 2017 голу головний приз собі забрав Олів'є Жиру і його дивовижний удар скорпіона. Але на другому місці був якраз голкіпер – Оскарін Масулуке з ПАР пробив через себе:

Екстра-бонус. Якщо вже все захоплюються голом Феррана Торреса, То що скажуть ось на це? Це не гол. Це магія. Коротя принесла « Ден Хааг » нічию в матчі з ПСВ.