Вчора 18
Сьогодні 14
Завтра 3

Інтер розібрав Ювентус в Дербі Італії. Здається, питання чемпіонства закрите вже в середині сезону

Аріго Саккі та Фабіо Капелло в захваті від команди Сімоне Індзагі
05 лютого 12:55

Перемогти з рахунком 1:0 можна по-різному. Це може бути матч двох рівних команд з голом на останніх хвилинах, після якого все одно залишається купа питань. Здається, і є переможець, але водночас важко сказати, хто тут був сильнішим.

Але також можна перемогти 1:0, буквально знищивши суперника. Аби по завершенню гри тільки й розмов було про те, що команда, яка програла, має бути рада, що не отримала повну торбу.

Дербі Італії між Інтером та Ювентусом – це, очевидно, другий варіант.

Так, команда Сімоне Ідзагі перемогла всього 1:0. Ще й завдяки автоголу суперника. Але при цьому справила стійке враження команди, що була спроможна на більше і все тримала під контролем. Ювентус відставав на кілька ходів.

В підсумку, по завершенню цієї гри Інтер володіє перевагою вже в чотири очки над колективом Максиміліано Алегрі. Ще й з матчем в запасі. Це був тільки 23 тур. Але доля чемпіонства вже, здається, вирішена.

Щоправда Аріго Саккі закликає Інтер не піддаватися такому настрою, оскільки за передчасні думки про титул можна поплатитися:

«Я б сказав, що результат справедливий. Інтер мав щонайменше п’ять-шість моментів, щоб забивати ще, а в складі Ювентусі найкращим був воротар. Це багато говорить про те, як проходив матч.

Юве весь був в обороні, всі одинадцять гравців за лінією м'яча. Це я про перший тайм. У Інтера було більше сміливості, вони намагалися щось створити, і врешті-решт ця сміливість була винагороджена. Зрештою ризик – це основа кожної пригоди, і якщо ви не ризикуєте, то застрягаєте в минулому, ви старієте.

Інтер був дуже зосередженим і уважним позаду. Він практично нічого не дозволив створити супернику. До того ж вони завжди були готові відповісти ударом на удар. І в атаці також неодноразово створювали труднощі супернику.

Ювентус сильний позаду, у нього є м’язи і сила. Вони чекали, намагалися закрити простір. У другому таймі дійсно намагалися зрівняти рахунок, наполегливо працювали. Але, незважаючи на це все, перевага Інтера здавалася мені очевидною. Інтер набагато кращий, це неможливо заперечувати.

У Ювентуса був тільки один реальний шанс, коли Маккені у першому таймі відпасував на Влаховича, а той помилився під час прийому. Цього занадто мало, якщо ви хочете чогось досягнути на Сан-Сіро. Знаєте, мені подобаються команди, які хочуть бути головними героями на полі. Юве не входить до цієї групи.

Не дивно, що Інтер – фаворит на титул. Проте він його ще не виграв. Якщо після цього матчу вони подумають, що вже досягнули свого, то можуть піти в кризу. Вони повинні завжди бути рішучими, сконцентрованими, міцними. Загалом, такими, як проти Юве. Ця перемога була демонстрацією також і психологічного стану. Вся команда Інтера працює на одній хвилі».

Інший легендарний італійський тренер Фабіо Капелло навіть заявив, що такий Інтер цілком може знову далеко зайти в Лізі чемпіонів:

«Інтер домінував у центрі. Висока якість Чалханоглу та інших півзахисників зробила різницю. Інтер – це повноцінна і дуже сильна команда. Вони відбирають м’ячі, змушують рахуватися зі своєю якістю та дуже небезпечні перед воротами. Також Індзагі перемкнув передачу своїми замінами, чим підтвердив, що у нього ширший і кращий склад.

Ця перемога вартує більше, ніж трьох очок. З перевагою, яку тепер має Інтер, він зможе грати більш спокійно.

Ювентус? Рух м’яча від нього був надто повільним, було дуже мало вертикальних передач. Звісно, Влахович повинен був забивати у першому таймі. А в підсумку він опинився у відчаї через ту втрачену можливість. Та загалом, коли найкращий гравець команди воротар, то це щось означає…

Але загалом тепер і Ювентус буде більш спокійним. У них не має бути проблем з тим, щоб кваліфікуватися в Лігу чемпіонів.

Якби я був на місці Аллегрі, то сказав би команді: «Хлопці, ми зробили свою частину, зрозуміли свій поточний рівень. Нам треба вдосконалюватися, грати швидше, активніше рухати м’яч вперед».

Ну а на місці Індзагі привітав би з відмінною грою, подякував би за матч з повагою до суперника і закликав би продовжувати так і надалі.

Якщо чесно, я переконаний, що Інтер окрім чемпіонату також зайде далеко і в Лізі чемпіонів. Тому що у команди Індзагі один з найкращих півзахистів у Європі».

В 1/8 фіналу Ліги чемпіонів Інтеру належить зустрітися з Атлетико Мадрид. Після вильоту з Кубка і маючи такий запас у чемпіонаті команда Сімоне Індзагі дійсно може спробувати повторити, а може й перевершити свій минулорічний похід в єврокубках.

Джерело: gazzetta.it Сергій Лук'яненко