Вчора 1
Сьогодні 6
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Хабі Алонсо здивував і вразив. Відкинув пропозиції Ліверпуля та Баварії, щоб залишитися в Леверкузені

Можливо іспанець вже задумується про Реал
Хабі Алонсо здивував і вразив. Відкинув пропозиції Ліверпуля та Баварії, щоб залишитися в Леверкузені

Здавалося, перед ним був чіткий вибір між двома чудовими варіантами. Або стати наступником Юргена Клоппа у Ліверпулі. Або очолити абсолютного гегемона чемпіонату Німеччини Баварію.

Але Хабі Алонсо вирішив усіх здивувати. 42-річний тренер заявив, що залишиться у Баєрі Леверкузен ще на один сезон.

«Впродовж цієї кампанії було багато спекуляцій стосовно мого майбутнього. Я хотів використати міжнародну паузу, щоб добряче обдумати ситуацію і прийняти рішення.

Минулого тижня я провів гарну зустріч зі спортивним директором і президентом Баєра. І повідомив їм, що хочу залишитися в команді.

Коли ти приймаєш такі рішення, то маєш гарно все проаналізувати. Я намагався зробити правильний вибір, який виглядає для мене природнім. Зараз я відчуваю, що перебуваю у потрібному місці, щоб розвиватися як тренер.

Я молодий тренер, але у мене є чітке відчуття, що я там, де маю бути.

Це все процес. Розвиток команди йде паралельно ї моїм власним розвитком як тренера. Це мій перший повноцінний сезон на чолі команди. У мене ще є багато речей, котрі потрібно довести, мені ще є в чому набиратися досвіду. І прямо зараз я перебуваю в клубі, де відчуваю стабільність, де я повністю задоволений командою і загальним станом справ.

Ми наразі перебуваємо в ситуації, якою маємо насолоджуватися. До кінця сезону ще два місяці. Вони будуть дуже насиченими, вимогливими. І, сподіваюся, принесуть нам радість.

Ми маємо віддати найкраще, на що здатні. І для цього було добре приймати остаточне рішення. Тепер всі карти на столі. Тож ми можемо тиснути на газ і рухатися в напрямку наших цілей.

Фанати демонструють нам неабияку підтримку. Вони мають повне право вірити і мріяти, що ми здатні не великий сезон. Гравці надали мені стільки причин вірити в цю команду. Моя робота тут ще не завершена.

Я впевнений, що це правильне рішення. Я щасливий».

Насправді, несподіваний поворот подій. Але, якщо бути чесними, зрозуміти Алонсо можна.

Йому, очевидно, вдасться кваліфікуватися в Лігу чемпіонів. Через це навряд влітку команда розбіжиться. Отримати можливість дебютувати в цьому турнірі в комфортних для себе умовах – чудовий варіант.

А от прийти у Ліверпуль після епохи Клоппа – це грандіозний виклик. Відразу якісно замінити постать такого масштабу виглядає нереальним. Так хіба можна лише серйозно зіпсувати собі резюме.

Юрген, до речі, вже відреагував на рішення Алонсо:

«Молодий тренер вирішив залишитися у клубі, де у нього все чудово вдається. У мене була схожа ситуація і я вчинив так само. І, буду відвертим, ніколи про це не шкодував. Це все, що я можу сказати з цього приводу».

Варіант з Баварією – це можливість працювати у набагато більшому клубі, але також необхідність миритися з його особливостями. Настільки домашньої атмосфери і тотального порозуміння, як в Баєрі, не варто й чекати.

До того ж, стати героєм для Леверкузена, а потім відразу піти до їхнього суперника – якось це не надто красиво.

У Томаса Тухеля, до речі, також запитали думки з приводу його наступника у Баварії. Але він був не настільки доброзичливим, як Клопп:

«Наступне питання. Я точно не хочу бути залученим у подібні розмови».

Ну і може бути ще один, прихований мотив. Реал роздумував про звільнення Карло Анчелотті вже цього літа. Італієць змусив керівництво клубу змінити свою думку. Але контракт продовжили тільки на рік. Якраз на цей рік Алонсо і планує залишитися в Баєрі.

Якщо йому вдасться продемонструвати, що це була не казка одного сезону, а його справжній рівень, то ймовірність повернення в Мадрид виросте. Здається, не варто й пояснювати чому з наявних варіантів Реал найбільш крутий.

«Буде неправильно говорити про інші клуби. У мене є тісний зв’язок з тими колективами, де я грав. І я неймовірно поважаю їх.

Наразі я у Баєрі. І я хочу продовжувати розвиватися тут разом з клубом і гравцями. Достатньо спекуляцій. Я хочу отримувати задоволення. Чим я й займаюся у Леверкузені».

Гарний хід. Який до того ж має стати гарною мотивацією для команди на фінальному відтинку сезону.

Зараз на кону стоять золото чемпіонату, Кубок Німеччини, а також Ліга Європи. Требл цілком можливий.

Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця