Вчора 3
Сьогодні 1
Завтра 3

Манчіні показав, хто тут щури, а Дібала – хто чемпіони світу. Де Россі виграв своє перше тренерське дербі Риму

Чіро Іммобіле не приховував власного розчарування
07 квітня 15:55

Дербі – це завжди гаряче і напружено. А римське дербі – поготів. Рома та Лаціо відверто ненавидять один одного. Між їхніми вболівальниками неприхована ворожнеча.

Тож абсолютно логічно було очікувати чогось вибухового від їх чергової зустрічі на Олімпіко.

По ходу цього сезону обидві команди встигнули змінити своїх тренерів. Джалороссі пішли на звільнення Жозе Моуріньо раніше. Тож легендарний для клубу Даніеле Де Россі вже встигнув провести на чолі команди 14 матчів. З них виграв десять. Включно з проходом Феєнорда і Брайтона у Лізі Європи.

У Ігора Тудора з Лаціо було набагато менше часу на те, щоб призвичаїтися до нового колективу. Саме він замінив Мауріціо Саррі. І почав з двох матчів проти Ювентуса: у чемпіонаті переміг 1:0, тоді як у першому півфінальному матчі Кубку поступився 0:2. Ось і все.

Для Де Россі це був 15-й матч з Ромою, для Тудора – лише третій з Лаціо. Здається, вже на цьому етапі можна говорити про очевидний дисбаланс.

Попередні дербі італійської столиці виходили не надто насиченими на події. Особливо неприємними вони були для Роми: жодної перемоги в останніх чотирьох зустрічах з сусідами, три поразки і взагалі без забитих м’ячів.

Цю ганебну суху серію вдалося перервати в кінці першого тайму. І ні, її обірвав не Лукаку, не Дібала і не Пеллегріні.

Центральний захисник Джанлука Манчіні агресивно увірвався під подачу з кутового і потужно пробив головою – 1:0 на 42-й хвилині, прямісінько перед перервою.

Перед стартом другого тайму Тудор зробив відразу три заміни. Але вони не спрацювали. Швидше, ще раз забивати могла Рома, котра стараннями Стефана Ель-Шаараві влучила у стійку.

Та, загалом, найцікавішим моментом по перерві стала перепалка Пауло Дібали та Маттео Гендузі. Так, в Римі футбол часто відходить на задній план, поступаючись емоціям.

Аргентинець та француз чубилися між собою. І, зрештою, перший вирішив витягнути туз з рукава. Точніше, щиток з гетри.

Дібала показав в обличчя Гендузі своє фото з трофеєм чемпіонату світу. Нагадав, хто в катарському фіналі переміг, а хто зазнав поразки.

Фінальною крапкою матчу став абсолютно бездарний штрафний від Лаціо. Це була їхня остання можливість вирвати нічию. Філіпе Андерсон покотив на Гендузі, а той навіть не йшов на м’яч – був у офсайді.

Тож 1:0. Рома нарешті перемагає. І, думаєте на цьому все? Манчіні в’ївся у печінки фанатам суперника, коли оформив гол. Та на цьому не зупинився.

По завершенню матчу він пішов до Curva Sud взяв у них прапор в біло-блакитних кольорах Лаціо з зображенням щура, під яким ще й висів надпис «Anti Lazio».

Можна сказати, що це навіть ґрунт і база, зважаючи на те, що фанати Лаціо під час матчу вирішили вшанувати пам’ять жертв в московському Крокус Сіті Холлі. Тож заслужена поразка для них як з футбольної, так і людської точок зору.

Зараз Манчіні лякають можливою дискваліфікацією. Але як показали нещодавні приклади чемпіонського Мілана, а також Нікого Дзаньйоло, завжди можна обмежитися штрафом.

Перші порадили Інтеру засунути свій Кубок куди подалі, а другий після фіналу Ліги конференцій вирішив поспівати про Лаціо. Зрозуміло, й без натяку на повагу до суперника.

Якщо підбивати підсумки гри, то Рома продовжує боротися за повернення в Лігу чемпіонів, тоді як Лаціо відстав від п’ятого місця вже аж на дев’ять очок. Імовірність їх відіграти ще є, але зробити це буде ой як непросто.

Ну і, звісно, Де Россі виграв своє перше дербі в якості тренера:

«Виграти дербі – це завжди чудово. В якості тренера це геть по-інакшому, ти відчуваєш набагато більшу відповідальність за результат.

У нас був довгий період без перемог в дербі, ми відчували тиск. Останні хвилини взагалі були абсурдними. Час тягнувся настільки довго, що, здавалося, хтось просто зупинив годинник.

Ми гарно попрацювали. Зараз фокусуємося на тому, щоб робити свою роботу ще краще».

У його суперника ситуація протилежна. Причин радіти немає. Коли у президента Лаціо Клаудіо Лотіто запитали з приводу того чи залишиться Тудор на наступний сезон, то він тільки відповів, що ще рано говорити про це. Не вразив.

«Я ще знайомлюся з командою. Хлопцям потрібен час, щоб зрозуміти мій футбол. Вони й досі роблять те, чого вимагав від них Саррі, тоді як у мене інші інструкції. Загалом, можу привітати Рому і братися за роботу. Я впевнений в наших силах і налаштований оптимістично».

А от від кого оптимізмом і не пахнуло, так це від Чіро Іммобіле. Найкращий бомбардир в історії Лаціо, цілком імовірно, провів своє останнє римське дербі в кар’єрі. І воно геть не вдалося. Та й не тільки воно.

«Я завжди намагаюся думати позитивно, але цей сезон зламав багатьох людей. Травми, незабиті м’ячі, погані виступи. Це дійсно жахливий рік. Фанати заслуговують більшого, вони пережили з нами надто багато розчарувань».

Неодноразово доводилося чути, що дербі – найважливіші матчі в сезоні. Якщо ти виграєш їх, то вже провів рік успішно.

Рома навряд захоче зупинятися на цих 1:0. Ну а Лаціо треба швидше приходити до тями, щоб повністю не спустити цей сезон в трубу.