Вчора 1
Сьогодні 2
Завтра 3

Найкращий матч сезону. Борнмут програв перший тайм 0:3, але виграв зустріч з голом Забарного

Лутон знову втратив очки, які мусив набирати

Здавалося б, це був вечір Ліги чемпіонів. Атлетіко приймав Інтер, а Боруссія Дортмунд – ПСВ. В свою чергу у Франції грали чвертьфінал Кубка між ПСЖ та Ніццою.

Кожна з цих вивісок доволі гучна. Але усім їм як окремо, так і взятим вкупі втер носа матч між середняком АПЛ Борнмутом та командою з зони вильоту Лутоном.

Це був всього третій випадок в історії Прем’єр-ліги, коли команда, що програла перший тайм в три м’ячі, в підсумку перемогла. В цьому конкретному випадку ще й з голом українця. Вражаюче.

Ця гра почалася ще 16 грудня. Але тоді, на жаль, дограти її не вдалося. Капітан Лутона Том Лок’єр втратив свідомість прямо під час матчу. У нього зупинилося серце. На щастя, з гравцем зараз все гаразд і його життю ніщо не загрожує.

На момент тієї зупинки зіграли вже майже дві третини матчу. Але все ж було прийняте рішення переграти його повністю.

І це перегравання, без перебільшення, увійшло в історію англійського футболу.

Том Лок'єр перед грою
В першому таймі Борнмут завдав по воротах суперників 11 ударів, але програв його. Лутон пробив всього чотири рази – і забив з них три м’ячі. Вражаюча реалізація. І вражаюче невезіння господарів.

Вже після завершення поєдинку головний тренер Борнмута Андоні Іраола розповів, що коїлося в роздягальні під час перерви:

«Ми хотіли, щоб гра відновилася якомога швидше. Перший тайм ми завершили в жахливому настрої, це була катастрофічна перша половина гри. Вони продемонстрували вражаючу реалізацію, забили, фактично, кожним своїм ударом. У нас в цьому плані навпаки не клеїлося.

В перерві ми говорили про те, що треба спробувати. Лутон – дуже хоробра команда. Ми знали, що вони продовжуватимуть пресингувати, контратакувати. Знали, що вони дозволять нам знаходити свої моменти.

Ми сказали собі, що буде важко не пропустити більше жодного м’яче, але нам варто спробувати. Шанси будуть, треба змусити їх переживати».

Бормуту це вдалося. Іраола провів відразу дві заміни по перерві: випустив Унала і Таварн’є. Тренер сподівався на швидкий гол. І він його отримав.

Другий тайм тільки стартував – Домінік Соланке чудово розвернувся у чужій штрафній і розпочав камбек своєї команди. Це його 15-й забитий м’яч у сезоні АПЛ. Непритаманна гравцям Борнмута результативність.

«Після того, як ми забили перший, всі почали вірити, ми почали вірити в те, що не дамо їм виграти матч. З цього все й почалося. Гол Домініка був ключовим.

Ми говорили про те, що треба забити швидко. У нас гарна команда з точки зору фізики, ми вміємо гарно завершувати матчі. Тоді як вони в ці відрізки ігор швидше страждають. Забити швидко було добре для нас, а після цього все пішло як нам потрібно».

Це був 33-й матч Іллі Забарного в АПЛ, загалом його 38-ма зустріч за Борнмут. І українцю вдалося докластися до цього вражаючого камбеку своїм дебютним голом в Англії.

Так, можливо не найкрасивішим, але наскільки важливим: на 62-й хвилині господарі поступалися вже в один м’яч.

Насправді, попередній матч на Дін Курт став такою собі демонстрацією незламності Борнмута. Тоді вони поступалися Шеффілду 0:2, але у компенсований час вирвали нічию.

Цього разу відставання від суперника було більшим. Однак господарі не зупинилися навіть на нічиїй.

Відразу після голу Забарного Антуан Семеніо зрівняв рахунок – 3:3. А ближче до кінця гри оформив дубль і приніс Борнмуту перемогу.

Це тільки п’ятий випадок в історії АПЛ, щоб команда, яка програвала впродовж матчу з різницею в три голи, зрештою перемогла. Попередня така зустріч відбулася аж 20 років тому.

Камбеки команд, що програвали в три голи

• Лідс – Дербі 4:3 1997/98

• Вест Гем – Вімблдон 3:4 1998/99

• Тоттенгем – Манчестер Юнайтед 3:5 2001/02

• Вулвергемптон – Лестер 4:3 2003/04

• Борнмут – Лутон 4:3 2023/24

І, до речі, тільки Борнмуту, МЮ та Вулвз для їхніх перемог було достатньо увімкнутися тільки в другому таймі. Решта зі списку вище почали свої камбеки ще до перерви.

Приємна історія для Борнмута. Він наразі може навіть задуматися про те, щоб вперше з сезону 2016/17 фінішувати у верхній половині таблиці. До Ньюкасла, який йде десятим, всього п’ять очок.

Але наскільки ж це прикрий підсумок для Лутона, команди, до якої неможливо залишатися байдужим.

Хлопці Роба Едвардса виграли всього 5 матчів з тих 11, впродовж котрих вели в рахунку. Це 18 втрачених очок. З ними новачкам Прем’єр Ліги виліт навіть би не загрожував.

«Мені здається, що я досить часто змушений повторювати одне й те ж саме. Ми знову ставимо себе у вигідне становище, чудово граємо. Але ще в першому таймі вистачало тривожних дзвіночків.

Не хочу виправдовуватися, я й не буду. У нас було достатньо якості, бажання і сил, щоб повести 3:0. І ми мусили довести це все до потрібного результату у другому таймі.

Натомість ми подарували їм віру в себе раннім голом на 50-й хвилині. Ми могли набагато краще зіграти в тому моменті, а також у моментах, що призвели до нього. Ми дали їм повірити в себе. І з підтримкою стадіону вони відігралися.

Єдиний, кого можна звинувачувати в чомусь, це я. Я не готовий прийняти, що ця поразка трапилася через травми чи ще щось. Я вірю в нашу команду. Ми вели 3:0. І мусили здобувати результат».

Шалений матч, після якого приємно констатувати, що Забарний став восьмим українцем з голом в АПЛ. Але також шкода Лутон.

Він, щоправда, сподівається на наступний тур. Там буде зустріч з Ноттінгемом вдома. Чудова можливість перемогти і замість себе опустити в зону вильоту суперника. Здається, Лутону має повернутися за ось цю поразку.