Немає фарту – чекай інфаркту: дев'ять випадків, коли українським командам відверто щастило на міжнародній арені

Доля кожного з матчів могла скластися зовсім по-іншому
20 жовтня 2023р. 00:44

Кажуть, що щастить найсильнішим, проте футбол знає безліч прикладів, коли позитивного результату досягала команда, яка не зовсім заслужила його по ходу зустрічі.

Фарт і щасливий випадок – невід'ємна частина гри мільйонів, і саме її непередбачуваність і алогічність так сильно приваблює багатьох людей.

Якби сильніша команда завжди перемагала слабшу – це було б занадто нудно, але футбол, на щастя, частенько дарує нам сенсаційні перемоги аутсайдерів, незабутні кінцівки і неймовірні розв'язки, причиною яких стає якраз таки дике везіння однієї з команд.

Пропонуємо згадати кілька випадків, коли українські команди, клубні або національна, виривали потрібний результат, в тому числі, завдяки посмішці фортуни.

Мальта - Україна 1:3. Відбір на Євро-2024

За першим прикладом не потрібно ходити занадто далеко, адже він мав місце буквально кілька днів тому. Якщо раптом вам захочеться сказати, що крайня перемога збірної України в кваліфікації Євро-2024 трапилася без допомоги футбольного бога, то ви дурите самих себе.

До нашого гола на 38-й хвилині синьо-жовті не створили жодного моменту, але потім стався божевільний автогол Камензулі при спробі винести м'яч після невдалого удару Судакова, а через чотири хвилини наша команда заробила пенальті, який реалізував Довбик

Якби не ці переломні моменти в кінцівці першого тайму, хто знає, чи набрали б підопічні Сергія Реброва ці обов'язкові три очки.

Антверпен - Шахтар 2:3. Груповий етап ЛЧ 2023/24

Фантастичного камбека донецького Шахтаря і першої перемоги в цьому розіграші Ліги чемпіонів теж могло б і не бути, якби не пані удача.

Після першого тайму чемпіони України справедливо горіли з рахунком 0:2, а в другій половині гри зуміли показати характер і забити три м'ячі. Ось тільки другий гол гірників прийшов після грубої помилки голкіпера суперників, третій - після рикошету, а на 97-й хвилині досвідчений Тобі Алдервейрелд ще і не реалізував пенальті в ворота донеччан, пробивши повз них. Можливо, бельгійський клуб і не заслуговував поразки, але результат, як то кажуть, на табло.

Динамо - Аріс 2:1 (пен. 6:5). Кваліфікація ЛК 2023/24

Щастило в цьому єврокубковому сезоні і київському Динамо. У третьому відбірковому раунді Ліги конференцій жереб звів столичний клуб з грецьким Арісом, і після мінімальної поразки в першому матчі (0:1) підопічні Мірчі Луческу демонстрували просто огидну гру і в другому.

Однак при цій грі біло-сині все ж зуміли знайти два гольових моменти після закидань з глибини поля. На останніх секундах першого тайму Сидорчук знайшов голову Волошина, а за п'ять хвилин до кінця другого Андрієвський віддав передачу всього свого життя на Караваєва, який класно зловив м'яч зльоту і прошив воротаря суперників.

Далі справа дійшла до серії пенальті, в якій успішнішим виявився саме український клуб.

Шахтар - Феєноорд 1:1. 1/8 фіналу ЛЄ 2022/23

У першому поєдинку 1/8 фіналу попередньої Ліги Європи роттердамський Феєноорд просто розривав Шахтар по грі. Однак гостям не просто не вдавалося забити, маючи для цього безліч моментів, а ще й довелося виймати м'яч з сітки власних воріт, коли після подачі кутового Ярослав Ракіцький відзначився фантастичним ударом куприком. Гірники були максимально близькі до абсолютно нелогічною і незаслуженої перемоги, проте на 88-й хвилині нідерландський клуб все ж зрівняв рахунок, а у матчі-відповіді, на жаль не залишив донеччанам жодних шансів (1:7).

Ренн - Шахтар 2:1 (пен. 4:5). 1/16 фіналу ЛЄ 2022/23

Не менш драматичним вийшов і виступ Шахтаря в 1/16 минулого розіграшу ЛЄ. Після досить несподіваної перемоги в першому поєдинку проти Ренна (2:1) донецького клубу потрібно було утримати цю перевагу у Франції. Виходило так собі: на початку другого тайму представник Ліги 1 зрівняв рахунок за сумою двох матчів, а в додатковий час зумів подвоїти свою перевагу і вийти вперед.

Все йшло до вильоту чемпіона України, проте на 119-й хвилині захисник Ренна якимось незрозумілим чином зрізав м'яч у власні ворота після простого закидання в штрафний. А далі була драматична серія пенальті, в якій реакція Трубіна і міцніші нерви допомогли гірникам вийти в наступний раунд.

Шахтар - Монако 2:2. Плей-оф кваліфікації ЛЧ 2021/22

Ще один випадок, коли донеччани пройшли суперника завдяки незрозумілому автоголу в кінцівці гри. У першому матчі з Монако український клуб здобув мінімальну перемогу (1:0), а ось повторну гру в Харкові почав дуже невдало, пропустивши два голи ще в першому таймі. Але спочатку Марлос своїм точним ударом перевів гру в екстра-тайм, а на останніх хвилинах додаткового часу Агілар в спробі відібрати м'яч у Мудрика за межами штрафного якимось чином запустив його за комір власному голкіперу.

Люксембург - Україна 1:2. Відбір на Євро-2020

Повернемося до збірної України. У відборі на Євро-2020 у нашої головної команди все склалося прекрасно, і запорукою підсумкового першого місця стала, в тому числі, відсутність втрачених очок в матчах, де їх обов'язково потрібно набирати. Однак на старті кваліфікації підопічні Андрія Шевченка були до цього дуже близькі.

Після позитивного результату у виїзному матчі з Португалією (0:0) поєдинок проти Люксембурга обіцяв стати досить легкою прогулянкою. Але на ділі все вийшло зовсім не так: незважаючи на відчутну перевагу в першому таймі українці пропустили на 34-й хвилині. Перед перервою Віктор Циганков поліпшив становище нашої команди, а таку необхідну перемогу вдалося вирвати лише на 93-й хвилині завдяки автоголу тоді ще майбутнього динамівця Жерсона Родрігеса

Динамо Загреб - Шахтар 3:3. Груповий етап ЛЧ 2019/20

І знову донецький Шахтар. У сезоні 2019/20 команда боролася за третє місце в групі з Динамо Загреб, і цілком могла його не зайняти, якби не божевільний камбек в столиці Хорватії.

Коли на 89-й хвилині господарі зробили рахунок 3:1, здавалося, що можна давати фінальний свисток. Однак на 93-й хвилині Жуніор Мораес відіграв один м'яч, а на 98-й Тете реалізував пенальті, який заробив голкіпер Андрій Пятов, відправившись допомогти атаці під час останнього кутового в матчі.

Спарта Прага - Динамо 0:1 (пен. 1:3). Плей-оф кваліфікації ЛЧ 1998/99

Ну а закінчимо нашу добірку екскурсом в історію минулого століття. Багато хто з ностальгією згадує фантастичний шлях Динамо Лобановського в Лізі чемпіонів 1998/99, коли кияни дісталися до півфіналу, проте всього цього цілком могло і не бути.

В останньому раунді відбору тієї ЛЧ динамівці зустрічалися з празькою Спартою, і після мінімальної поразки в першому матчі на своєму полі були дуже близькими до провалу і в другому. Але на 88-й хвилині зустрічі суперник зрізав м'яч у власні ворота, зрівнявши рахунок за сумою двох поєдинків, а в серії пенальті путівку в груповий етап вирвав київський клуб.

Як бачимо, навіть геніям рівня Валерія Лобановского іноді критично необхідна посмішка фортуни.