Вчора 2
Сьогодні 2
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Переможний пенальті Шевченка, падіння Террі і рятівний гол Рамоса: згадуємо кращі матчі ЛЧ між командами з однієї країни

Представляємо добірку найцікавіших зустрічей сусідів за національним чемпіонатом

Протистояння команд з однієї країни в плей-оф Ліги чемпіонів можна побачити далеко не кожного сезону, тому вони завжди сприймаються як щось особливе. Напередодні сьогоднішнього півфінального дербі «Мілана» та «Інтера», до якого залишається зовсім небагато часу, пропонуємо згадати кілька найцікавіших зустрічей команд з однієї країни в рамках ЛЧ.

«Мілан» - «Інтер»: півфінал 2002/03, чвертьфінал 2004/05

Двадцять років тому «Мілан» та «Інтер» вже зустрічалися в півфіналі Ліги чемпіонів. Тоді за «Мілан» ще виступав наш Андрій Шевченко, і саме він забив вирішальний гол, що дозволив його команді вийти у фінал.

У першому матчі, номінально домашньому для «Мілана», команди зіграли внічию 0:0, а в другому розписали мирову 1:1. У підсумку «Мілан» пройшов далі за рахунок виїзного голу, яким відзначився якраз таки Шева.

За два роки, в 2005, міланські клуби знову зустрілися в плей-оф ЛЧ, цього разу в 1/4 фіналу. Але тоді боротьби не вийшло: «Мілан» розібрався зі своїм суперником максимально впевнено (2:0; 3:0).

А у фінальному матчі сезону-2002/03 «Мілан» зіграв з ще одним представником Італії – туринським «Ювентусом». Основний і додатковий час поєдинку завершилися без голів, і долю трофея визначила серія пенальті, вирішальний удар в якій реалізував Шевченко.

«Челсі» - «Ліверпуль»: півфінал 2004/05, півфінал 2006/07, півфінал 2007/08, чвертьфінал 2008/09

Лондонський «Челсі» і «Ліверпуль» зустрічалися в плей-оф ЛЧ цілих чотири рази, і проходили далі по два. Вперше шляхи цих команд в найпрестижнішому європейському турнірі перетнулися в півфіналі сезону-2004/05. Тоді перший поєдинок на «Стемфорд Брідж» завершився нульовою нічиєю, а в другому долю путівки в фінал вирішив єдиний гол Луїса Гарсії, який і дозволив «червоним» пройти далі. У фіналі, до слова, сталося те саме стамбульське диво, коли, програючи «Мілану» 0:3 після першого тайму, «Ліверпуль» зумів відігратися і вирвати перемогу в серії пенальті.

Друга зустріч «Челсі» і «Ліверпуля» в півфіналі ЛЧ сталася вже через два роки. На цей раз інтрига знову трималася до останніх миттєвостей матчу-відповіді. Команди обмінялися домашніми перемогами 1:0, а фіналіст визначився лише в серії пенальті, в якій успішнішим і фартовим виявився «Ліверпуль». Але в фіналі, цього разу, «червоним» перемогти не вдалося: команда поступилася «Мілану» з рахунком 1:2.

Через рік команди зіграли свій третій півфінал, і в ньому переміг вже «Челсі». За розвитком подій на полі це протистояння було куди цікавішим і драматичнішим за попередні. Після нічиєї 1:1 в першому матчі, яку лондонці вирвали на останніх секундах зустрічі, команди повторили цей рахунок в основний час повторного поєдинку. А ось в додатковий час успішнішими були «сині»: голи Лемпарда та Дрогба допомогли команді здобути підсумкову перемогу 3:2 і вийти у фінал.

Але на цьому серія зустрічей «Ліверпуля» і «Челсі» в плей-оф ЛЧ не закінчилася, і вони зіграли між собою в 1/4 сезону-2008/09. Команди знову подарували вболівальникам класне шоу: після перемоги «Челсі» 3:1 в першому матчі на «Енфілді» вони влаштували справжню гольову перестрілку у матчі-відповіді, яка завершилася з рахунком 4:4.

«Манчестер Юнайтед»: фінал з «Челсі» в 2008 і півфінал з «Арсеналом» в 2009

Після проходу «Ліверпуля» в півфіналі сезону-2007/08 у вирішальному матчі за трофей на лондонський «Челсі» чекав ще один англійський гранд – «Манчестер Юнайтед». Матч вийшов дуже цікавим і напруженим, а закінчився справжньою драмою. Команди обмінялися голами Роналду і Лемпарда в основний час, а доля трофея визначилася в неймовірній серії пенальті з промахом Кріштіану, легендарним падінням Террі і фатальною помилкою Анелька, яка принесла трофей «червоним дияволам».

Наступного року «Манчестер Юнайтед» знову вийшов у фінал, а в 1/2 досить легко прибрав зі свого шляху лондонський «Арсенал», обігравши його двічі (1:0; 3:1).

Остання зустріч МЮ з іншим англійським клубом в рамках ЛЧ сталася в чвертьфіналі сезону-2010/11, коли на шляху команди опинився лондонський «Челсі». Тоді «манкуніанци» досить впевнено розібралися з опонентом, обігравши його 1:0 на чужому полі, і 2:1 на своєму.

Німецький фінал 2013 року

Коли в сезоні-2012/13 в півфіналах ЛЧ «Боруссія Д» зустрілася з «Реалом», а «Баварія» – з «Барселоною», у вирішальному матчі багато хто чекав побачити іспанське Ель-Класіко, але отримали Класіко німецьке. У фіналі неймовірні «джмелі» Клоппа чинили опір як могли, але гол Роббена на передостанній хвилині основного часу приніс перемогу 2:1 і трофей мюнхенському клубу.

Мадридські фінали в 2014 і 2016

Зустріч в плей-оф ЛЧ команд з однієї країни – рідкість, а так, щоб з одного міста, та ще й у фіналі, та ще й двічі з інтервалом в два роки – це практично нереально. Але в 2014 і 2016 роках мадридські «Реал» і «Атлетіко» довели зворотнє, зігравши у вирішальних матчах турніру, переможцями яких обидва рази виходили «вершкові». У 2014 «Атлетіко» був за крок від перемоги, але «королівський клуб» врятував гол Серхіо Рамоса на останніх хвилинах, а в екстра-таймі команда дотиснула шокованих «матрацників» (4:1). А через два роки доля трофея і зовсім вирішилася в серії пенальті, в якій більш успішним виявився «Реал»

«Манчестер Сіті»: два фіаско поспіль з «Ліверпулем» і «Тоттенхемом»

«Манчестер Сіті» невдало грає в Лізі чемпіонів з командами зі своєї країни. У сезоні-2017/18 підопічних Гвардіоли на стадії чвертьфіналу нокаутував «Ліверпуль» (3:0; 2:1), а вже наступного року «городяни» якимось незрозумілим чином примудрилися вилетіти від «Тоттенхема». У першому матчі на чужому полі підопічні Гвардіоли програли «шпорами» з рахунком 0:1. Здавалося, що відіграти таке відставання у другій грі не буде занадто великою проблемою, і «Сіті» почав її просто ідеально – швидким голом Стерлінга вже на 4 хвилині. Однак в наступні 6 хвилин «Тоттенхем» шокував свого суперника дублем Сона, який ускладнив завдання манчестерського клубу до максимуму. Але «Сіті» не здався і відповів двома голами Бернарду Сілви і Стерлінга, що дозволили городянам знову зрівняти рахунок за сумою двох зустрічей. До середини другого тайму Агуеро і зовсім вивів свою команду вперед, проте утримати потрібний рахунок не вдалося: убивчим для «Сіті» став гол Фернандо Льорєнте під завісу матчу. Підсумок – перемога 4:3, якої було недостатньо, адже за правилом виїзного голу далі пройшов саме лондонський клуб.

«Тоттенхем» в тому сезоні дійшов до фіналу, в якому зустрівся з «Ліверпулем». Однак нав'язати боротьбу фавориту команда Почеттіно не змогла і безнадійно поступилася з рахунком 0:2.