Підсумки Євро-2020. 10 головних номінацій

Відзначаємо ключові моменти завершився турніру
13 липня 2021р. 14:30
Роберто Манчіні / Фото: Getty Images

Кілька днів тому завершився черговий чемпіонат Європи з футболу, і ми продовжуємо підводити його підсумки.

Раніше ми склали рейтинг з 5-ти кращих матчів Євро-2020, А сьогодні згадаємо ключові моменти турніру, які будуть інтерпретуватися у вигляді 10-ти номінацій.

Розчарування турнірузбірна Туреччини

Той випадок, коли очікування і реальність – це величезний контраст. Збірна Туреччини перед стартом Євро позиціонувалася як темна конячка, від якої можна очікувати чого завгодно ( можливо, навіть повторення 2008-го року з виходом в півфінал ). На ділі ж все виявилося зовсім сумно: 0 очок, 8 пропущених м'ячів, лише 1 забитий, інертна гра у всіх трьох матчах групи і останнє місце. Чи не такого ми очікували.

герої турніру медична бригада збірної Данії

Те, що сталося в матчі Данії та Фінляндії в 1-му турі, повалило в шок весь футбольний світ. У моменти падіння хавбека збірної Данії Крістіана Еріксена і в наступні хвилини здавалося, що варто чекати гіршого. Але медична бригада врятувала футболістові життя прямо на поле після серцевого нападу. Уже в 1-му турі чемпіонату Евопи стало зрозуміло, хто буде героями турніру. Футбол відходить на другий план в такі моменти, головне – життя.

« Туристи » турніру збірна Росії

Якщо від збірної Туреччини очікували набагато більшого, то від Росії не очікували нічого. Ця команда стала найслабшою серед відвертих аутсайдерів турніру. Незважаючи на перемогу над Фінляндією ( де інертними були обидві команди ), в матчах з Бельгією і Данією Росія виглядала випадковим пасажиром на цьому святі футболу.

Не відбулася казка турніру збірна Угорщини

Потрапити на Євро в одну групу з Німеччиною, Францією і Португалією – ворогові такого не побажаєш. Скажімо відверто, всі ми думали, що угорці не наберуть жодного очка на турнірі. Але вони зуміли добути дві нічиї з Францією ( 1: 1 ) і Німеччиною ( 2: 2 ), а також тріпати нерви Португалії до 85-ї хвилини матчу ( лише потім команда Сантуша забила тричі ). А в матчі з Німеччиною Угорщина і зовсім виходила в плей-офф Євро до 84-ї хвилини матчу ( перемагаючи 2: 1 ). Лише тоді команда Лева зрівняла. Феноменальна історія могла б бути, десь на одному рівні з виграшем АПЛ « Лестером » в 2015-му році. Казка була настільки близька.

везунчики турніру збірна України

Чвертьфінал Євро-2020 – хороший результат для збірної України? Так, непоганий, чого не скажеш про гру команди Шевченка, яка трохи розчарувала. Ми майже вилетіли з групи – нам пощастило. А потім пощастило з суперником на стадії 1/8 фіналу ( при всій повазі до збірної Швеції ). При будь-якому іншому збігу обставин, ми покинули б Євро вже на стадії групового раунду. І скажімо відверто: по грі Україна не заслужила виходу з групи.

легенда турніру Кріштіану Роналду

Хто б що не говорив про Роналду, але він давно став легендою світового футболу. А на цьому Євро вписав своє ім'я золотими літерами ще й в історію чемпіонатів Європи. Просто подивіться, скільки досягнень у Роналду на цьому Євро. Став кращим бомбардиром Євро-2020 з 5-ю голами; став кращим бомбардиром в історії чемпіонатів Європи з 14-ю голами ( найближчих переслідувач – Мішель Платіні має 9 голів ); став першим гравцем в історії чемпіонатів Європи, який забивав на 5-ти форумах поспіль ( 2004, 2008, 2012, 2016, 2020 ). Ну і що, що 3 з 5-ти своїх голів на Євро-2020 він забив з пенальті? Це забудуть все, а цифри залишаться навіки.

Головна сенсація турніру ранній виліт збірної Франції

Багато хто пророкував перемогу на Євро команді Дідьє Дешама. Діючі чемпіони світу з надпотужним складом були фаворитами турніру. Але виліт відбувся вже на стадії 1/8 фіналу від скромної Швейцарії – та ще й як! До 81-ї хвилини Франція спокійно перемагала 3: 1 і вже думала про суперника в 1/4 фіналу, але швейцарці зрівняли і в серії пенальті прибили французів. Мабуть, кращий матч чемпіонату Європи і головна сенсація всього турніру.

прорив турніру збірна Данії

Після 2-го туру у збірної Данії було 0 очок і невеликі шанси на вихід з групи в принципі. У підсумку команда Юльманна вийшла з групи з 2-го місця з 3-ма очками ( дивне досягнення ) і зуміла дійти аж до півфіналу. Поява маленької збірної в квартеті кращих – завжди сенсація і прорив. Скажімо відверто, суперники на стадії 1/8 фіналу і в чвертьфіналі у Данії були нетоповими ( розгромили Уельс ( 4: 0 ) і пройшли Чехію ( 2: 1 ), але це не скасовує факт присутності маленької команди в півфіналі великого турніру. Збірна, яка була на межі вильоту з групи.

геній турніру Роберто Манчіні

Ще в 2019-му році « геніальний » форвард збірної Росії Артем Дзюба заявляв, що Манчіні – не тренер. Але на Євро-2020 фахівець довів, що він – геніальний. Маючи в своїй обоймі далеко не топовий склад ( збірна Італії поступалася багатьом топ-збірних за кадровим потенціалом ), він зумів виграти великий турнір для своєї країни. Манчіні протягом усього турніру демонстрував тактичну гнучкість, обігруючи різних за стилем і мощі суперників. Крім того, збірна Італії жодного разу не поступилася на турнірі, і в цілому довела свою серію без поразок до 34-х матчів. Дивовижне досягнення. Головний герой цієї Італії – колектив, який Манчіні зумів збити в єдиний механізм, що здатний добувати великі перемоги.

Шахраї турніруUEFA

Ми вже поверталися до цієї теми і повторимо знову – UEFA затвердив найдурніший формат в історії чемпіонату Європи, при якому у одних збірних була перевага домашнього поля, своїх фанатів, а інші витрачали набагато більше часу і зусиль на те, щоб елементарно добиратися в країни для проведення поєдинків. Детальніше про це можна почитати в нашому матеріалі.

Наприклад, збірна Англії все матчі турніру крім одного провела на рідному « Уемблі ». А чи справедливо це? Сподіваємося, що до практики подібного формату проведення чемпіонату Європи більше не повернуться.

А які ще номінації виділили б ви? І що вам найбільше запам'яталося на що завершився чемпіонаті Європи? Пишіть в коментарях.