Завтра 12
Розгорнути Згорнути

Порту - Шахтар 5:3. Змазане закінчення яскравого групового етапу

Чемпіон України продовжить єврокубковий сезон у Лізі Європи

Донецький Шахтар програв Порту у заключному турі групового етапу Ліги чемпіонів (3:5) і вп'яте за останні шість сезонів втратив можливість вийти у плей-оф турніру у вирішальній, шостій грі. Всі ми сподівалися, що диво має відбутися саме цього разу, проте 1/8 фіналу, на жаль, знову виявилася непереборною висотою, до якої нинішньому поколінню гірників ще треба зрости, і не лише у плані виконавської майстерності, а й морально.

Звичайно, вбиватися через вчорашнє фіаско не будуть, напевно, навіть представники Шахтаря, адже перед стартом євросезону мало хто міг навіть мріяти про те, що команді вдасться до останнього боротися за потрапляння до 16 найкращих клубів Європи. Однак будь-яка поразка все ж таки залишає певний осад, і якщо груповий етап, що завершився, в цілому, можна вважати успішним для донеччан, то вчорашній поєдинок точно ні. Давайте розберемося, що пішло не так у матчі на Драгао і чому помаранчево-чорним знову не вдалося здійснити мрію про вихід у плей-оф ЛЧ.

Шахтар знову не впорався з нервами

Португальський клуб навіть не замислювався про те, що в цьому матчі їх влаштувала б і нічия, і з перших хвилин спробував вирішити всі питання та позбавити себе зайвих нервів. Прикро констатувати, що, як і у першому матчі у Гамбурзі, Шахтар знову провалив стартовий відрізок гри. Провалив насамперед психологічно, і навіть наявність на полі таких досвідчених футболістів як Ракіцький, Матвієнко та Степаненко не допомогла цього уникнути. На початку поєдинку у чемпіонів України під тиском трибун знову трохи тремтіли коліна, що виливалося у невимушені помилки. Крім того, Шахтар програв супернику у боротьбі, а коли команда і так поступається у класі, значимість силових дуелей зростає у рази. У підсумку, на початку зустрічі Порту просто затоптав Шахтар, і гол Галену вже на дев'ятій хвилині виглядав цілком закономірним результатом того, що відбувалося на полі.

Доля подарувала шанс, але майстерності ним скористатися не вистачило

І ось, через 20 хвилин майже повної безнадії, трапляється той самий гол Сікана, що прийшов нізвідки, у співавтори якого можна записати і бокового арбітра, хитнув своїм помилковим жестом відразу кількох захисників Порту, включаючи найдосвідченішого Пепе. А ось Зубков та Сікан дограли епізод до кінця, і після консультацій з VAR головний арбітр зарахував гол Шахтаря.

Хотілося вірити, що на цьому позитиві та натхненні Шахтар полетів уперед, але натомість трапилося приблизно те саме, що у грі першого туру: Порту без особливих нервів та зайвих зусиль забив гол у роздягальню та повернув ситуацію під свій контроль. Можна тільки здогадуватися, що було б, якби гірники зуміли втримати нічийний рахунок до перерви, але тепер це не має жодного значення. У другому таймі португальський клуб знову виглядав для Шахтаря суперником з іншої вагової категорії і спокійно добив підопічних Пушича. Після третього м'яча у ворота Різника, який донеччани знову вигадали собі самі, гра, по суті, була закрита, а всі подальші спроби опору з боку помаранчево-чорних жорстко припинялися в зародку. З позитивних моментів другого тайму для чемпіона України можна відзначити два голи, одним із яких відзначився Егіналдо, який забив свій дебютний м'яч у Лізі чемпіонів. Але дати Порту бій, незважаючи на дуже бойовий рахунок, знову не вийшло, і як би це не було прикро, варто визнати, що дракони вирушили до 1/8 фіналу цілком заслужено.

Дякую за спробу і до нових зустрічей

Таким чином виступ Шахтаря в останній Лізі чемпіонів у її класичному форматі добіг кінця. Дорікнути донецькому клубу точно нема в чому, адже гірники, по суті, зробили максимум з того, що могли, і навіть трохи більше, здобувши сенсаційну перемогу над Барселоною. Третє місце – законна позиція помаранчево-чорних у цій групі, а те, що команда Пушича в черговий раз була за крок від дива – вже привід для компліментів на її адресу і дуже добрий знак.

На цьому євросезон Шахтаря не закінчується, адже донеччани вирушать до 1/16 Ліги Європи, де за вдалого жереба цілком можуть поборотися за прохід далі. Залишається лише побажати команді успіхів у весняній частині єврокубків, а в Лігу чемпіонів Шахтар ще обов'язково повернеться, і хочеться вірити, що це повернення буде тріумфальним.