Деталі турніру
Україна

Рух майже в єврокубках, черговий камбек Миная та ефектний порятунок Металіста 1925

Головні підсумки 29 туру УПЛ

На вихідних відбулися поєдинки передостаннього, 29-го туру УПЛ, і приємно констатувати, що всі турнірні питання, з якими команди підходили до минулого вікенду, залишилися невирішеними, тож у заключний ігровий день сезону на нас чекає просто божевільна інтрига.

Донецький Шахтар вперше з зими втратив очки у чемпіонаті, так і не зумівши обіграти в цій кампанії Дніпро-1, Металіст 1925 видав божевільний камбек у матчі з Поліссям і зберіг шанси на виживання в елітному дивізіоні, Минай знову показав характер, і двічі відігрававшись по ходу зустрічі переміг Колос, а Рух спокійно виграв у Чорноморця, наблизившись до фінішу в зоні єврокубків.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

Динамо - Кривбас 3:1

По суті, у товариському матчі київське Динамо та Кривбас мали можливість без зайвих нервів пограти у футбол, і столичний клуб знову зробив це краще за суперника. Господарі вийшли на поєдинок без несподіваних імен у складі, але вирішили поекспериментувати зі схемою, граючи з перших хвилин у три центральні захисники. Гості також обійшлися без різкої ротації, і з неосновних футболістів у старті з'явилися хіба другий голкіпер Хома, Твердохліб, а також Вакулко, який не потрапляв у заявку команди останні чотири матчі.

Здавалося, що закінчувати зустріч можна вже не шостій хвилині, коли динамівці повели 2:0 після точного удару Ваната з пенальті та шикарного сольного проходу Шапаренка. Але на честь підопічних Юрія Вернидуба, вони не опустили руки: ще до середини першого тайму Твердохліб відіграв один м'яч, замкнувши подачу Бандейри.

Після цього настав відрізок, у якому ближче до голу був саме Кривбас, але за останні півгодини кияни знову взяли гру у свої руки і створили кілька моментів, один з яких завершився дебютним голом Дубинчака у дорослій кар'єрі, який став для біло-синіх уже 70-м. цього сезону.

ЛНЗ - Зоря 2:1

У ще одному поєдинку без турнірного значення черкаський ЛНЗ та луганська Зоря боролися хіба що за символічне місце у верхній вісімці турнірної таблиці, і сильнішою у цій боротьбі виявилася команда Олега Дулуба. Досить довго в рахунку вела саме Зоря, яка вийшла вперед після раннього голу Яцика, який відзначився у другому матчі поспіль.

Але у другому таймі господарі перехопили ініціативу та зуміли вирішити долю зустрічі на свою користь. Практично відразу після повернення команд з роздягальні рахунок зрівняв Саліху, а за три хвилини до кінця основного часу про себе нагадав досвідчений Денис Олійник, який забив з передачі того ж таки Саліху переможний м'яч. Таким чином ЛНЗ гарантовано закінчить дебютний сезон в УПЛ на сьомому місці, а Зоря в останньому турі заочно побореться з Ворсклою, Чорноморцем та Олександрією за останню позицію у топ-8.

Верес - Олександрія 2:2

Перемога у цьому матчі могла гарантувати Вересу уникнення прямого вильоту, і підопічні Олега Шандрука були максимально близькі до цього. Поєдинок розпочався зі швидкого голу Олександрії з пенальті, але вже до середини першого тайму господарі перевернули хід зустрічі та були попереду завдяки двом божевільним дальнім ударам: спочатку від Дахновського, а потім від Морозка

У другому таймі рівненський клуб зосередився на утриманні мінімальної переваги, але все зіпсував ще один пенальті, який знову реалізував Михайленка і тим самим залишив питання про можливий прямий виліт Вереса відкритим.

Металіст 1925 - Полісся 3:3

Десь на лівому березі Києва осічці Вереса дуже радів Металіст 1925, адже перемога команди з Рівного за відсутності своєї означала б для харків'ян дострокове прощання з елітним дивізіоном. Однак про перемогу підопічних Скрипника у цьому поєдинку не йшлося, адже вони ледве зуміли вирвати нічию.

Матч розпочався з фантастичного сейву голкіпера господарів Мозіля, а буквально у наступній контратаці Гармаш замкнув флангову подачу Арі Моури та вивів свою команду вперед. Радість Металіста 1925 тривала недовго, і вже до 30-ї хвилини Полісся відповіло відразу трьома м'ячами у виконанні Мустафаєва, Ндукве та Луїфера Ернандеса

Захист харків'ян у цьому матчі був яскравим прикладом того, як не потрібно грати у захисті, і лише у першій половині гри у гостей було ще три стовідсоткові моменти, щоб забивати більше, але реакція Мозіля та неточність підопічних Шищенка зберігали інтригу у грі.

Забити більше Полісся не змогло і розплата за це прийшла на останніх хвилинах зустрічі, коли спрацювали заміни Віктора Скрипника та клас Арі Моури. На 90-й хвилині бразилець відзначився з передачі Сидорова, а ще через дві замкнув подачу Вачіберадзе.

Таким чином, Металіст 1925 перед останнім туром все ще залишається в грі, і в разі перемоги в очному матчі з Вересом обійде його в турнірній таблиці. Щоправда, для уникнення вильоту потрібно буде ще й поразка Миная від невмотивованого Кривбаса.

Рух - Чорноморець 2:0

Втрачена у Києві перемога стала серйозним ударом по єврокубкових амбіціях Полісся, адже у паралельному матчі у Львові Рух впевнено обіграв Чорноморець, і тепер максимально близький, як мінімум, до п'ятого місця. Долю зустрічі вирішили голи Квасниці та Таллеса у другій половині кожного з таймів, і тепер перед заключним туром львівський клуб випереджає житомирський на два очки.

Єдиним варіантом, за якого підопічні Віталія Пономарьова можуть упустити путівку до кваліфікації Ліги конференцій, залишається власна поразка від Динамо та перемога Полісся над Шахтарем.

Минай - Колос 3:2

Після першого кола здавалося, що Минай вже повністю упокорився з вильотом з УПЛ, але з приходом Желько Любеновича команда б'ється за право залишитися в еліті буквально у кожному матчі. Закарпатський клуб здобув другу вольову перемогу поспіль, і знову вирвав її на останніх хвилинах, хоч і не так пізно, як минулого матчу проти Ворскли.

Протягом гри господарям двічі доводилося відіграватись: у першому таймі на гол Ільїна відповів Ременяк, а у другому команди обмінялися точними ударами Цурікова та Корабліна. Але останнє слово все ж таки залишилося за Минаєм, і точний удар Вакули за дев'ять хвилин до кінця основного часу подарував підопічним Любеновича другу перемогу поспіль, і третю – в останніх чотирьох матчах.

Тепер для уникнення прямого зниження в класі необхідно в заключному матчі сезону проти Кривбасу набрати більше очок, ніж Верес здобуде з Металістом 1925.

Ворскла - Оболонь 3:1

Столична Оболонь несподівано згоріла в Полтаві, дозволивши Ворсклі перервати свою 7-матчеву серію без перемог у всіх турнірах. Долю матчу було вирішено наприкінці першого тайму, коли протягом п'яти хвилин голи Кане та Крупського принесли господарям комфортну перевагу у два м'ячі.

У другій половині команди обмінялися точними ударами Ковталюка та Карася, проте жодного впливу на підсумковий результат вони вже не мали. Через цю поразку Оболонь втратила шанс уникнути перехідних матчів, а ось вилетіти прямо все ще може: це станеться у разі осічки команди в останньому матчі проти Олександрії та синхронних перемог Вереса та Миная. Якщо ж пивовари програють, Верес для гарантованого порятунку зможе дозволити собі навіть нічию.

Дніпро-1 - Шахтар 1:1

Якщо для Шахтаря цей матч жодного значення вже не мав, то Дніпру-1 для гарантованого утримання четвертого місця потрібно було, як мінімум, не програти, і з цим завданням підопічні Юрія Максимова впоралися. Гірники вийшли на матч у досить експериментальному складі, надавши можливість пограти футболістам, які не отримували протягом сезону багато практики, і вже на 10-й хвилині Педріньо та Міроші подарували господарям гол, який забив Філіппов, який повернувся після травми.

Потім розпочалася серія звичних для Дніпропетровської області повітряних тривог, між якими Марлон Гомес знайшов момент для гола у роздягальню, а другу половину поєдинку команди вирішили просто дограти. Таким чином, Дніпро-1 зберіг четверту позицію перед заключним туром, і щоб гарантовано залишитися на ній, потрібно просто обіграти одеський Чорноморець, а для гарантії місця не нижче п'ятого достатньо буде і нічиєї.