Україна
Офіційний сайт:

Деталі турніру
Україна

Шахтар знову помиляється, перша перемога Оболоні та продовження свята Олександрії

Головні підсумки восьмого туру УПЛ
Оболонь вперше в сезоні перемогла

На вихідних відбулося сім поєдинків восьмого туру УПЛ, у якому сталося чимало цікавого, було кілька гарних голів та несподіваних результатів.

Шахтар втретє за сезон втратив очки, не зумівши обіграти в гостях рівненський Верес, Оболонь здобула свою дебютну перемогу в цьому чемпіонаті, Олександрія продовжила безпрограшну серію мінімальною перемогою над Кривбасом, а Рух знову не зміг забити у ворота суперника, зігравши в третю поспіль.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки ігрового вікенду в чемпіонаті України.

Верес - Шахтар 1:1

До 81-ї хвилини зустрічі, коли Вересу вдалося зрівняти рахунок, у донецького Шахтаря в цьому матчі все було під контролем, і єдина помилка гірників полягала в тому, що вони ніяк не могли забити другий гол. Гості контролювали м'яч, гру, мали мінімальну перевагу після точного удару Судакова з пенальті та загалом не давали Вересу можливостей його відіграти.

Але потім стався провал у захисті, вихід віч-на-віч і вирішальний удар Кльоца, який відзначився голом у другому поєдинку поспіль. На останніх секундах зустрічі команди обмінялися чудовими шансами вирвати перемогу: спочатку Педріньо ударом головою струсив перекладину після навісу Криськіва, а потім Луан у контратаці майже вийшов віч-на-віч з Різником, проте після ривка з центру поля сил на вирішальний удар уже не залишилося.

Шахтар поплатився за своє бажання не витратити надто багато сил перед матчем Ліги чемпіонів та перемогти у підлогу ноги. Однак не можна не відзначити і Верес: виїзд у Рівне поступово ставати для гірників одним із найскладніших, адже вони втрачають тут очки вдруге поспіль.

Кривбас - Олександрія 0:1

З огляду на мінімалістичний стиль Кривбаса очікувати від цього поєдинку яскравого футболу, напевно, не доводилося. В'язка, важка гра з п'ятьма ударами в площину воріт на дві команди в результаті закінчилася перемогою гостей, яку приніс єдиний гол Філіппова на останніх хвилинах першого тайму.

Таким чином Олександрія довела свою безпрограшну серію цього сезону до семи матчів, а якщо враховувати з минулим, то вона становить уже 12 поєдинків. Ну а Кривбас продовжує поступово віддалятися від зони єврокубків і повторити результат попереднього сезону з такими темпами може бути дуже непросто.

ЛНЗ - Чорноморець 1:1

Черкаський ЛНЗ підходив до цього поєдинку у статусі фаворита, проте однозначно говорити про те, що номінальні господарі втратили у ньому два очки, не можна. Гра, загалом, дорівнювала, і незважаючи на те, що Чорноморець відповів голом Янакова на точний удар Момо лише на 82-й хвилині, команда цілком заслужила цей бал ненабагато менше за суперника.

Це очко допомогло морякам випередити Колос і втриматися над зоною перехідних матчів, а ЛНЗ упустив шанс обійти в таблиці Шахтар, і навряд чи цей клуб матиме ще багато таких можливостей.

Карпати - Полісся 1:3

Після двох матчів відвертих мук на футбольному полі житомирське Полісся нарешті перемогло досить спокійно та впевнено, хоча й у матчі з Карпатами могли бути варіанти.

Господарі вже за хвилину змогли відповісти на швидкий гол Крушинського влучним ударом Мірошниченка, проте наприкінці першого тайму Гуцуляк забив дуже важливий гол у роздягальню, а в середині другого підопічні Імада Ашура добили суперника гарним м'ячем Назаренка

Таким чином, Полісся продовжує залишатися однією з трьох команд, які ще не програвали цього сезону, і впевнено тримається в топ-3 турнірної таблиці, випереджаючи Шахтар уже на чотири очки.

Оболонь - Інгулець 2:1

У цьому поєдинку Оболонь не просто змогла забити вперше за сім матчів, а й показала, що здатна грати у непримітивний футбол. У деякі відрізки матчу пивовари виглядали на тлі Інгульця як Динамо чи Шахтар: тотальний контроль м'яча, вихід з оборони через пас, спроби прорватися до воріт суперника через центральну зону, і все це дуже спокійно та впевнено.

У результаті доля зустрічі зважилася у другому таймі: спочатку Груша замкнув добрий простріл Суханова, а потім Блізніченко добив м'яч у порожні ворота після контратаки та сейву голкіпера суперника. Точний удар Козака на 90-й хвилині став лише голом престижу, і таким чином Оболонь здобула свою першу перемогу цього сезону.

Перемога пивоварів вийшла досить показовою, адже вона чудово демонструє, що намагатися грати у футбол можна навіть з гравцями середньої якості: було б бажання та терпіння. Ну, а Інгульцю, як бачимо, буде дуже складно, адже навіть у такому, лобовому поєдинку команда не змогла показати практично нічого.

Рух - Колос 0:0

Безгольову естафету від Оболоні, схоже, прийняв львівський Рух, адже команда не може забити вже у третьому поєдинку поспіль. З плюсів – підопічні Віталія Пономарьова при цьому не пропускають, завершуючи черговий матч з рахунком 0:0. Надійність оборони – це чудово, але відсутність завершального удару в атаці починає обходитися львів'янам надто дорого, і для того, щоб серйозно претендувати на єврокубки, потрібно буде розподіляти свої забиті м'ячі якось рівномірніше.

Лівий Берег - Динамо 0:3

Щоб розраховувати на позитивний результат у цьому матчі, Лівому Березі було критично важливо не дати Динамо забити швидкий гол, але коли він стався, завдання перетворилося на практично нездійсненне. Саме м'яч Михавка на восьмій хвилині дозволив підопічним Шовковського здобути найлегшу та найбільшу перемогу у цьому чемпіонаті, адже далі добити суперника було справою техніки.

Зробити це вдалося у другому таймі: спочатку Бражко скористався помилкою голкіпера суперника та ефектно перекинув його ударом з центру поля, а у компенсований час своїм дебютним м'ячем за Динамо відзначився Рубчинський. У підсумку – легкі 3:0, які дозволяють біло-синім знову збільшити відрив від Шахтаря до шести балів.

Матч Зоря - Ворскла відбудеться у понеділок, 30 вересня. Початок зустрічі – о 18:00.