Вчора 3
Сьогодні 1
Завтра 3

Солідна компанія для Довбика: п'ять українців, які забивали в дебютному матчі в європейських чемпіонатах

Серед них є як легенди, так і діючі гравці

Одним з головних футбольних героїв минулого тижня в українському інформаційному просторі став Артем Довбик. У день офіційного оголошення про перехід в іспанську «Жирону» він встиг вийти на поле в контрольному матчі своєї нової команди проти «Лаціо» (2:1), а вже через 8 хвилин після дебюту в поєдинку Ла Ліги відзначився голом, який врятував команду від поразки «Реалу Сосьєдад» (1:1). Божевільний старт Довбика в команді з Каталонії змусив задуматися, хто ж ще з українців забивав у своєму першому матчі в новому європейському чемпіонаті, і, як виявилося, таких було достатньо. Представляємо вашій увазі невелику добірку цих результативних дебютантів.

Андрій Полунін

Колишній футболіст «Дніпра», львівських «Карпат» і криворізького «Кривбаса» свого часу встиг пограти в топовому чемпіонаті. У сезоні-1998/99 він перебрався в «Нюрнберг», який виступав в елітному дивізіоні німецького футболу, і початок кар'єри півзахисника в Бундеслізі вийшов просто фантастичним. У першому ж матчі за новий клуб Полунін відзначився забитим м'ячем. Вийшовши на заміну у другому таймі домашнього матчу чемпіонату проти «Гамбурга», українець зумів відкрити рахунок в грі. Утримати перемогу його команда не змогла, завершивши зустріч внічию 1:1, проте навряд чи це сильно зіпсувало враження гравця про свій дебют.

Незважаючи на успішний старт, подальша кар'єра Полуніна в «Нюрнберзі» вийшла не дуже яскравою. У першому колі він відіграв майже у всіх матчах, але в другому, після відходу тренера, який запросив його в команду, практично перестав виходити на поле. Свій єдиний сезон в цьому клубі один з перших українців в топових чемпіонатах завершив з 16-ма матчами і лише двома голами в активі.

Андрій Шевченко

Після переходу в «Мілан» легендарний бомбардир і володар Золотого м'яча-2004 не зміг забити в дебютному матчі за клуб в рамках Суперкубка Італії-1999 проти «Парми» (1:2), а ось в першій грі Серії А все ж відзначився. Український форвард відкрив рахунок своїм голам за «россонеррі» в поєдинку першого туру чемпіонату проти «Лечче», в якому він вийшов на поле стартовому складі.

На 72-й хвилині Шевченко забив другий м'яч своєї команди і вивів її вперед, але в кінцівці зустрічі аутсайдер все ж зміг вирвати нічию (2:2). Так починалася велика історія Шеви в італійському футболі, в якій він залишив просто неймовірний слід. У першому ж сезоні на «Сан Сіро» українець став найкращим бомбардиром чемпіонату Італії. Непоганий приклад для Довбика, чи не так?

До слова, після переходу Андрія Миколайовича в лондонський «Челсі» все вийшло навпаки: він забив в дебютному матчі за клуб в Суперкубку Англії-2006 проти «Ліверпуля» (1:2), а ось в першому матчі АПЛ з «Манчестер Сіті» промовчав.

Богдан Михайліченко

У сезоні-2020/21 Михайліченко перебрався з луганської «Зорі» в бельгійський «Андерлехт», і зумів відзначитися за новий клуб вже в дебютному матчі. Він вийшов на поле в поєдинку 2-го туру проти «Сент-Трюйдена» і незадовго до перерви забив перший м'яч в грі, який допоміг його команді здобути перемогу 3:1. У підсумку цей гол став для українця і останнім на полях Бельгії.

Роман Яремчук

Це зараз Роман Яремчук не може завоювати місце в основі «Брюгге», а ще два роки тому за українського форварда, який перебував на піку форми, лісабонська «Бенфіка» зважилася заплатити 17 млн євро.

Яремчук успішно дебютував в новому клубі в переможному матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти московського «спартака» (2:0), проте там його забитий м'яч записали як автогол. Але Роман не засмутився, і через 4 дні забив дебютний гол вже в матчі чемпіонату Португалії.

Нападник вийшов в стартовому складі на поєдинок другого туру проти «Ароки» і на 43-й хвилині відзначився першим голом у футболці «орлів», а його стартовий матч в місцевій національній першості завершився перемогою «Бенфіки» з рахунком 2:0.

Олександр Драмбаєв

Захисник Олександр Драмбаєв, який приєднався в червні минулого року до бельгійського «Зюлте-Варегем» на правах оренди з «Шахтаря», теж почав кар'єру в новому чемпіонаті дуже стрімко. У першій же грі за нову команду він своїм голом врятував її від поразки в поєдинку третього туру чемпіонату Бельгії-2021/22 проти «Брюгге» (1:1). Старт був вельми багатообіцяючим, проте, як і у випадку з Богданом Михайліченком, цей м'яч так і залишився для українського футболіста єдиним за клуб.

P.S. Як бонус хочеться включити в цю добірку і Євгенія Коноплянку. Після свого переходу з «Дніпра» в «Севілью» в сезоні-2015/16 він відзначився голом в першій же грі за клуб. Це був матч за Суперкубок УЄФА проти «Барселони», який його команда в результаті програла з рахунком 4:5, а Коно став четвертим українцем після Олега БлохінаОлексія Михайличенка і Андрія Шевченка, який зумів забити в такій грі. У своєму дебютному поєдинку безпосередньо в Ла Лізі Євген, звичайно, не забивав, проте його досягнення все одно гідне того, щоб про нього пам'ятати.