Вчора 3
Сьогодні 9

Спекотна субота в топ-лігах: в АПЛ тричі за день змінювався лідер, чергова краса від Малиновського, крах Моуріньо і перша невдача Хаві

Зібрали для вас найцікавіше з насиченого вечора

Футбольна субота в топ-чемпіонатах була дуже насиченою на події, а багато топ-клуби втратили окуляри. Ми вирішили зібрати для вас головне в одному місці.

АПЛ (Англія)

Самим раннім матчем туру була зустріч «Вест Хема» і «Челсі» (3: 2). Команда Томаса Тухеля підходила до цього протистояння в статусі одноосібного лідера чемпіонату і тієї команди, яка не програвала в останніх 13-ти матчах. Серія «Челсі» без невдач тривала більше 2-х місяців - з кінця вересня.

Гра була дуже динамічною і завершилася драматично - «Челсі», який тиснув суперника протягом усього матчу, двічі виходив вперед, але все ж програв. Вирішальний м'яч за «Вест Хем» забив резервний захисник Артур Масуаку, Який якимось чином опинився в штрафний «Челсі». Цікаво, що у Масуаку до цього не було жодного результативного дії в сезоні. Несподіваний герой.

«Челсі» не допомогли навіть красивий м'яч Маунта і історичний гол Тьяго Сілви Бразилець став самим. віковим гравцем в історії «Челсі», Якому вдалося забити в матчі АПЛ (37 років і 73 дні, побив рекорд Дрогба).

«Вест Хем» в свою чергу є карателем топ-клубів в цьому сезоні. Команда Мойеса крім «Челсі» в цьому сезоні вже перемогла «Ліверпуль», «Манчестер Сіті», «Тоттенхем» і МЮ. Відзначимо і сумну для нас новина : Андрій Ярмоленко весь матч просидів в запасі. Мойес явно не розраховує на українця.

Огляд матчу :

Ця поразка коштувало «Челсі» першого місця. Навіть більше, «сині» опустилися відразу на третю сходинку.

Через кілька годин після матчу «Челсі» свою гру проти «Вулверхемптона» на виїзді проводив «Ліверпуль» (0: 1), І команда Клоппа пережила справжнє мука - мерсісайдци атакували весь матч, але «вовки» поставили грамотний автобус і змусили фанатів «червоних» пристойно понервувати. Порятунок настав на 94-й хвилині. Героєм для «Ліверпуля» вже вкотре став Дивок Орігі (Цей хлопець хоч і не основний, але забиває за команду дійсно у вирішальні моменти, Згадаймо фінал ЛЧ 2019-го).

«Ліверпуль» також вражає в цьому сезоні - всього лише одна поразка у всіх турнірах (як раз «Вест Хему» в АПЛ).

Буквально на кілька годин «Ліверпуль» обійшов «Челсі» в таблиці на одне очко - обидві команди чекали вечірнього матчу «Ман Сіті». «Городяни» в традиційно потужному для себе стилі провели гру з «Уотфордом» (3: 1), Швидко зім'явши суперника. Стерлінг забив вже на 4-й хвилині, а потім Бернарду зробив дубль.

Зачіпаючи український слід , Олександр Зінченко також весь матч просидів у «Сіті» в запасі.

У підсумку, саме «городяни» під кінець дня вибралися на вершину турнірній таблиці (Де ще в обід був «Челсі», а потім на недовгий термін заскочив і «Ліверпуль»), але щільність в боротьбі за «золото» дуже велика: у «Ман Сіті» 35 очок, у «Ліверпуля» - 34 очка, у «Челсі» - 33 бали. Саме ця трійця розіграє між собою перше місце. А найближчий переслідувач цих китів ніхто інший, як каратель топ-клубів «Вест Хем» - 27 очок у «молотобійців».

Примера (Іспанія)

В іспанському чемпіонаті нас також очікували сенсації.

На початку ігрового дня свою планову перемогу здобула «Севілья» над «Вільярреалом» (1: 0). Команда Лопетегі не показала яскравої гри, мало того, навіть поступилася «жовтої субмарині» у багатьох компонентах, але гра забувається, а результат залишається. «Севілья» втримала другий рядок і продовжує погоню за «Реалом», хоч «вершкові» вже і віддалилися на цілих 8 очок.

Перша невдача трапилася у Хаві на посаді головного тренера «Барселони» - це перша поразка команди при новому тренері.

Але «Барселона» програла не кому-небудь, а непоступливому в цьому сезоні «Бетісу» (0: 1), У якого вже 5-ти матчева серія з перемог. Більш того, «Бетіс» вибрався на 3-е місце в турнірній таблиці Приклади. Природно, навряд чи команди Пеллегріні вистачить на тривалу дистанцію, але зараз «біло-зелені» радують своїх фанатів.

Що ж стосується «Барселони», то прогрес у команди навіть з приходом легенди клубу Хаві не особливо помітний. Залишилася все та ж бліда гра в атаці і великі помилки в обороні. Команді дуже потрібен зимовий трансферний період для посилення. Правда, виходячи з не найсприятливішої фінансової ситуації, а чи отримає Хаві нових якісних виконавців?

Слідом за «Барселоною» неприємно своїх фанатів здивував і мадридський «Атлетіко» в грі з «Мальоркою» (1: 2). Матч протікав в улюбленому для «матрацників» монотонному і трохи нудною стилі. Симеона чекав голи, який зазвичай закриває питання в матчах «Атлетіко» (і зазвичай досить саме одного м'яча).

Цей гол трапився в середині 2-го тайму, але «Мальорка» не збиралася здаватися. «Червоно-чорні» зуміли переломити хід зустрічі і забити двічі. А вирішальний м'яч «Мальорка» забила після 90-ї хвилини - героїчна перемога. А Симеона варто задуматися: після непоганого старту сезону, зараз все набагато гірше - у «матрацників» всього 3 перемоги в останніх 9-ти матчах. Криза чи це?

Непоказною формою головних конкурентів користується «Реал»: «вершкові» штампують перемоги в Прімері, ось і на цей раз спокійно обіграли «Сосьедад» (2: 0).

Схоже, у нас вже вимальовується новий чемпіон Іспанії, Якщо звичайно «Барселона» і «Атлетіко» не прокинуться, а у команди Анчелотті не трапитися глибока криза. Але в це мало віриться.

Серія А (Італія)

Занадто жаркий вечір був і в Італії, де прямо зараз на вершині турнірної таблиці ведеться боротьба за золото відразу між чотирма командами. У неї вклинилася і чудова «Аталанта» Руслана Малиновського Але все по порядку.

«Мілан» добув легку перемогу над «Салернитаной» (2: 0), Особливо не напружуючись. На цьому матчі загострювати свою увагу не будемо, але констатуємо, що команда Піолі залишилася на першому рядку.

Головні матчі ігрового дня були зіграні ввечері.

Спочатку нещасна «Рома» Жозе Моуріньо приймала «Інтер» (0: 3).

І хоч перед стартовим свистком матч позиціонувався як зустріч топ-команд, то з перших хвилин стало зрозуміло, що як топ-команда тут грають тільки гості. Замінивши «Рому» на умовну «Спецію», ви навряд чи відчули б різницю. Після непоганого старту сезону «Рома» пристойно буксує, а результату немає, як і гри. «Інтер» легко катав команду Моуріньо, у якого знову проблеми. Уже в якому клубі поспіль. Спочатку Жозе вимотав МЮ, потім «Тоттенхем», зараз під час кризи входить «Рома». Хто далі? Особливий вичерпав себе?

Але давайте поговоримо про хороше. І отримаємо задоволення ім. Особливо красивим і елегантним вийшов гол Чалханоглу, Який примудрився забити прямим ударом з кутового. Забив в нашому матчі і Едін Джеко І, як годиться порядному футболістові, святкувати гол у ворота своєї колишньої команди не став.

«Інтер» легко переміг «Рому» на виїзді і не відпускає «Мілан». Але головним блюдом вечора була битва «Наполі» і «Аталанти» (2: 3) На арені імені Дієго Марадони в Неаполі. І блюдо вийшло дуже смачним.

Ми побачили в цій зустрічі все: інтригу, черговий гол Малиновського, напруга все 90 хвилин, круту розв'язку.

Приємно усвідомлювати, що Малиновський - другий гравець в топ-5 лігах з 2019-го року (Після чинного власника «Золотого м'яча» Мессі), який забив найбільше м'ячів з-за меж штрафний - 13 (у Мессі - 18). Радує, що Руслан не зменшує обороти. В цілому, українець провів потужний матч.

І про сам матч. По ходу зустрічі «Наполі» зрівняв і вийшов вперед (Малиновський відкрив рахунок на 7-й хвилині), але «Аталанта» знайшла в собі сили не тільки відігратися, але і забити переможний м'яч.

Тепер в Італії нагорі все дуже щільно: «Мілан» - перший (38 очок), «Інтер - другий (37 очок), «Наполі - третій (36 очок),« Аталанта - четверта (34 очка). Ох і боротьба нас чекає! «Рома» залишається на 5-му місці з 25 очками. І з золотої боротьби «вовки», схоже, остаточно вибули.

Бундесліга (Німеччина)

У Німеччині в цей вечір також був своє блюдо. Причому одне з головних страв всього сезону - дортмундська «Боруссія» приймала «Баварію» (2: 3). І матч за сценарієм був схожий на гру між «Наполі» і «Аталантою».

«Шмелі» забили швидкий м'яч, потім «Баварія» зрівняла і вийшла вперед, потім зрівняла вже «Боруссія» (привіт , Холанд, Ти - машина), але гол Левандовскі став вирішальним і приніс команді Нагельсманна перемогу. Але в грі не обійшлося без скандалу, адже вирішальний м'яч Левандовскі все ж був з якимось «душком».

За рахунку 2: 2 дуже спірний момент виник в штрафний «Баварії», коли Люка Ернандес збив Ройса Пенальті не призначено, а «Сигнал Ідуна Парк» скипів свистом.

Більш, ніж через 20 хвилин, стався аналогічний спірний епізод вже в штрафний господарів. Але в цьому моменті пенальті вже був призначений. І пенальті досить неоднозначний, після якого поляк і забив. Арбітр прийняв рішення про точку лише після перегляду повтору. Головний тренер «шмелей» Марко Розі не витримав, наговорив судді багато нехороших речей і був видалений.

А «Баварія» все ж знову перемогла - вже за традицією. У Дортмунді сумно, адже команда Нагельсманна відірвалася вже на 4 очка і взяла 3 бали з явно нічийного матчу.

Ліга 1 (Франція)

У Франції також не обійшлося без сенсацій. В один вечір окуляри втратили відразу два лідери (якщо «Марсель» можна назвати таким на тлі ПСЖ).

Спочатку свій матч програв «Марсель - поступилися« Бресту (1: 2) В рідних стінах.

А ввечері ПСЖ врятувався від поразки лише на 91-й хвилині - на виїзді команда Мессі, Неймара і Мбаппе грала з «Лансом» (1: 1), Але виходило так собі. А врятував великий французький грошовий мішок Вейналдум.

Відзначимо, що новоспечений володар «Золотого м'яча» знову промовчав.

Але в турнірній таблиці Ліги 1 від цієї втрати очок ПСЖ ні холодно, ні жарко. Як і «Марселю». Адже парижани випереджають найближчих переслідувачів на 13 балів і йдуть до свого чергового чемпіонства. Шейхи, вам там в чемпіонаті Франції не нудно?