Вчора 14
Сьогодні 8
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Спортивний лікар: «Я не став би хоронити шанси Миколенка на Євро-2024»

Колишній «ескулап» Руху детально розібрав травму лідера оборони збірної України
Спортивний лікар: «Я не став би хоронити шанси Миколенка на Євро-2024»
Фото - УАФ

Колишній лікар Руху Дмитро Бабелюк у своєму Telegram-каналі детально розібрав травму захисника збірної України Віталія Миколенка у товариському матчі з Молдовою (4:0).

Миколенко травмував гомілкостоп! Захисник Молдови жорстко зіграв проти Віталія, який залишив праву ногу опорною для прострілу. Одразу слід сказати основне – мова йде про нову травму. Ушкодження гомілкостопу в Евертоні було на лівій нозі.

Щодо механізму цієї, то контакт відбувся в ногу, яка чітко загрузла в газоні, яку гравець ставив у розвернутому стані для прострілу. Таким чином ушкодилася внутрішня група звʼязок, а також потенційно міжкістковий синдесмоз.

Я б не став хоронити шанси Віталія на ЄВРО, гравці часто реагують емоційно на такі речі в останній товариській грі. Додає також надії те, що гравець тримався за стопу одразу після удару, а не звʼязки. Є надія, що Віталій таки зможе поїхати на ЄВРО, але пропустить перших 1-2 матчі, якщо буде діагностовано забій чи розтяг. 

 Якщо ж травма таки підтвердиться і внутрішня звʼязка розірвалася, тоді ЄВРО виключене. Мінімальні терміни відновлення від такої травми 3-5 тижнів. Слід очікувати перших даних обстеження і реакції самого суглоба на травму.

Шипи точно проїхалися по підйому стопи Віталія, тому він схопився спершу за стопу.  Намагання продовжити – хороший знак, але те, що він таки не зміг продовжити – поганий. Надмірна емоційність гравця (що цілком зрозуміло) теж завадила йому чітко провести самодіагностику.

Травма точно є. Точно внутрішня звʼязка. Питання у тому наскільки все серйозно і чи ушкоджений міжкістковий синдесмоз. За оперативною інформацією, Віталій зараз знаходиться у лікарні Кишинева, де його оперативно тестують.

Якщо я ще раз почую що «Миколенку ж пропонували робити операцію» я зійду з розуму! Спочатку Ігор Циганик запустив цю історію, про те, що нібито у Миколенка був вибір: робити операцію і все буде добре, але пропустити ЄВРО, або ж не робити операцію, але під питанням буде наступний сезон.

Тепер цей нонсенс чую від Кобелькова.  Мені загалом все одно, але формується відверто шкідливий медійний антураж навколо гравця, якому і так зараз складно. Отже, чітко і по ділу: 

1. Чи потрібна була операція?

– механізм травми, симптоми після контакту та слова Віталія не вказували на необхідність операції.

2. Чи дійсно гравець може уникнути операції?

– якщо б дійсно стан гравця вимагав операції і ця тактика була підтверджена кількома лікарями гравець ніколи б не вирішив робити по-свому.

3. Чи має звʼязок ця травма до попередньої?

– АБСОЛЮТНО НІ. Сьогодні відбувся нещасний випадок – контактна травма, удар у здоровий гомілкостоп, який не має нічого спільного з попередньою травмою. Зупиніть цей нонсенс!

Раніше деталями щодо травми Миколенка поділився головний тренер збірної України Сергій Ребров.

Сергій Стаднюк
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця