Суркіс: «Російські атлети заслуговують ізоляції, а не смаку перемоги на міжнародних п'єдесталах»

Екс-президент ФФУ закликав МОК не допускати росіян і білорусів до інтернаціональних змагань
Суркіс: «Російські атлети заслуговують ізоляції, а не смаку перемоги на міжнародних п'єдесталах»
Григорій Суркіс / Фото - УАФ

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Григорій Суркіс закликав МОК не допускати російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань у зв'язку з війною в Україні.

Олімпійська спортивна родина України вірила, що в особі президента МОК Томаса Баха знайшла справжнього друга України, надійного партнера по команді, який допоможе на шляху до перемоги, а не підставить ногу у відповідальний момент.

Та схоже, що і Бах, і члени виконкому МОК забули і про цінності олімпізму, і про гуманістичні ідеали. Чи пропаганда насилля, катувань, ґвалтувань, обстрілів та вбивств, які радо підтримує російський спорт, – це і є нові ідеали? Для росії спорт не існує поза політикою – він є її продовженням. Російські спортсмени – це лише шестерня однієї великої пропагандистської машини кремля.

З початком повномасштабної війни проти України двері світового спорту перед обличчям росії закрилися. І вони мають бути закриті й надалі. Адже спорт – це вікове надбання цивілізованого світу, частиною якого росія перестала бути.

Не відчути солодкий смак перемоги на високих міжнародних п’єдесталах, а скуштувати всі радощі вигнанства та ізоляції разом зі своєю країною-терористом – ось на що справді заслуговують російські атлети. Та і взагалі, навіщо їм міжнародний спорт, Олімпіада, – західний світ, який вони постійно так щиро проклинають?

Ні про яку нейтральність не може йти й мови, допоки ворог продовжує війну, мета якої – геноцид українського народу. Будь-який нейтральний прапор і форма – просякнуті кров’ю загиблих українців із Харкова та Чернігова… Ірпеня та Бучі… Маріуполя та Херсона… моєї рідної Одеси.

Хоча товариські матчі з російськими футбольними командами несуть лише неофіційний статус, але вони є прикладом ганебного й неприпустимого порушення режиму ізоляції країни-агресора, адже прямо суперечать рішенням FIFA та UEFA.

Українські клуби вирішили не проводити матчів із командами, що грали з російськими клубами. Однак потрібна негайна й рішуча реакція з боку міжнародних спортивних організацій. Я переконаний, що зі своєї сторони ми повинні відстоювати позицію з повної та безумовної ізоляції агресора.

Зараз ми бачимо, як крок за кроком російська пропаганда та руський мір намагаються просочитись назовні, на міжнародні змагання. Сама поява російських спортсменів на спортивних змаганнях найвищого рівня є дзвіночком для міжнародної спільноти, який демонструє поступове прийняття світом російської агресії в Україні.

Ми не можемо цього допустити. Саме тому я виступаю категорично проти таких ініціатив та повністю підтримую звернення Верховної Ради України до парламентів країн світу, Міжнародного олімпійського комітету, національних олімпійських комітетів та міжнародних спортивних федерацій.

Раніше декілька членів НОК України покинули комітет через обрання туди Суркіса. Сам екс-президент ФФУ також відправився у відставку.

Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: