Зараз 1
Вчора 10
Сьогодні 6

«Це ж було вже»: чотири роки тому Україна виходила на Євро після перемоги над чемпіоном Європи

Згадуємо яскравий успіх в матчі з Португалією у відборі на Євро-2020
14 листопада 2023р. 23:51

Вже в понеділок, 20 листопада, збірна України проведе свій вирішальний поєдинок за вихід на Євро-2024 проти Італії. В разі, якщо синьо-жовтим вдасться здобути необхідний результат в протистоянні з чемпіоном Європи, вони потраплять у фінальну частину континентальної першості. Завдання здається якщо і не нездійсненним, то неймовірно складним, проте в історії нашої національної команди вже був випадок, коли вихід на чемпіонат Європи забезпечувався перемогою над чинним володарем трофея. Трохи більше чотирьох років тому, в жовтні 2019-го, підопічні Андрія Шевченка гарантували собі путівку на турнір сенсаційною домашньою перемогою над Португалією (2:1).

Звичайно, зараз ситуація зовсім інша: ми боремося за путівку безпосередньо з Італією, і наш успіх буде означати її фіаско, тоді навіть в разі невдачі у нас був би шанс оформити вихід на континентальну першість в наступній грі, тоді як на цей раз такої можливості не буде, але факт залишається фактом: ми виграли у чинного чемпіона Європи і вийшли на Євро. Хочеться вірити, що саме так все складеться і на цей раз, а поки пропонуємо згадати той пам'ятний успіх в протистоянні з однієї з найкращих збірних світу.

Кваліфікація на Євро-2020 склалася для України максимально успішно. Після престижної нічиєї з португальцями в Лісабоні (0:0) і важкої виїзної перемоги над Люксембургом (2:1) синьо-жовті у Львові знищили свого головного конкурента Сербію (5:0), повторно розібралися з Люксембургом (1:0) і двічі обіграли Литву: 3:0 на виїзді і 2:0 вдома.

Перед домашньою зустріччю з Португалією на НСК Олімпійський до підсумкового успіху залишалося зовсім небагато: потрібно було набирати хоча б одне очко в грі проти Роналду і компанії, а якщо цього не станеться – просто не програти Сербії з різницею в 5-6 м'ячів в останньому турі. Однією ногою ми вже були на чемпіонаті Європи, проте потрібно було зробити останній крок. І підопічні Андрія Шевченка вирішили не відкладати це до останньої гри, зробивши його на очах у рідних вболівальників.

Наша команда шокувала грізного суперника вже на самому початку поєдинку. На шостій хвилині зустрічі Кривцов пробив головою після подачі з кутового. Удар захисника парирував воротар португальців, але першим на добиванні опинився Роман Яремчук, який відкрив рахунок в матчі.

А вже через 21 хвилину Віталій Миколенко розкішною передачею з флангу знайшов в штрафному суперника Андрія Ярмоленка, який холоднокровно переграв голкіпера і подвоїв перевагу своєї команди.

Другий тайм зустрічі пройшов для нашої команди в спробах стримати суперника і зберегти перевагу, і підопічним Шевченка це вдалося, хоча і не без нервів. Протягом 45-хвилинки нас не раз виручали каркас воріт і прекрасна гра Андрія Пятова, а на 72-й хвилині після удару суперника м'яч влучив у виставлену в штрафному майданчику руку Тараса Степаненка, через що півзахисник отримав другу жовту картку, а команда – пенальті в свої ворота. 11-метровий впевнено реалізував Роналду, і цей гол став для нього ювілейним, 700-м в кар'єрі.

У залишилася в меншості на останніх хвилинах поєдинку України була лише одне завдання – вистояти і більше не пропустити. І наша команда з ним впоралася, хоча португальці ще кілька разів встигли полоскотати нерви українських уболівальників. Але хто про це згадував, коли фінальний свисток зафіксував перемогу головної команди над чемпіонами Європи та її достроковий вихід на Євро-2020?

У той день збірна України подарувала нам справжнє футбольне свято, яке залишиться в пам'яті уболівальників на все життя. Уже в понеділок у команди Сергія Реброва знову буде такий шанс, і вона просто зобов'язана зробити все можливе, щоб повторити подвиг чотирирічної давності.