Вчора 3
Сьогодні 3
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Україна вибила Францію з молодіжного Євро. Їхній воротар назвав причиною поразки війну

Головний тренер нашого суперника на межі звільнення

Молодіжна збірна України пробилася до півфіналу чемпіонату Європи. А бонусом до цього ще й вперше в історії кваліфікувалася на Олімпійські ігри.

Прекрасні новини. Команда Руслана Ротаня дійсно потішила. І грою, і результатом.

Ще більш приємно від того, що нашій збірній вдалося здолати по-справжньому сильного суперника.

Transfermarkt вважає, що склад французів вартує майже в чотири рази більше нашого. Там справді вистачає якісних виконавців, за якими ганяються топові клуби Європи. Але це все не мало значення.

На гол 19-річного таланту Ліона Раяна Шеркі вдалося відповісти дублем MVP матчу Георгія Судакова (за активного сприяння Михайла Мудрика) і забитим м’ячем Артема Бондаренка – 3:1.

Французи засмучені. Слово, яке найчастіше зустрічається у пресі – «розчарування».

Команда Сільвена Ріполя їхала на турнір за трофеєм. А у підсумку, як і минулого разу, зупинилася вже в чвертьфіналі.

Вони не вигравали молодіжний чемпіонат Європи з 1988-го року. Зважаючи на кількість талантів, яких постійно вирощує французький футбол, в це важко повірити.

Ріполь тренує команду з 2017 року. І хоч його контракт підписаний з урахуванням виступу на домашній Олімпіаді, журналісти наважилися запитати про можливе звільнення:

«Сьогодні це точно не є темою для обговорення. Мені поставили мету вийти, мінімум, до півфіналу. Так, цього не вдалося зробити. Але нам потрібно з холодною головою обговорити все це.

Зараз присутнє велике розчарування. Я не розумію, як ми могли програти перший тайм. У нас були шанси зробити рахунок 2:0, а натомість ми припустилися двох помилок, які неприпустимі на цьому рівні.

В другому таймі було важче. Ми почувалися безсилими, оскільки нам не вдавалося те, що виходило до перерви».

Капітан французів Максанс Какере визнав, що його команда зробила недостатньо для того, щоб пройти до пів фіналу.

Але більш гучно висловився воротар Лілля Люка Шавельє, який пропустив від українців тричі (більше, ніж на груповому етапі загалом). Він зізнався, що у його команди просто не було такої мотивації, з котрою грав суперник:

«Я розчарований, тому що ми могли перемагати. Потрібен був один вдалий удар. Натомість нам постійно не щастило: удар Барколя в стійку, пенальті, другий м’яч, який ми пропустили прямо перед перервою, наш скасований гол.

У нас є талант. Але в певні моменти, коли ми припускалися погрішностей, то не могли їх виправити. Зважаючи на ситуацію в їхній країні, можливо, вони були злішими за нас.

Їхня команда билася на поля. Ми також. Але, певно, з меншою самовіддачею, ніж вони».

Наші футболісти завжди наголошують на тому, що грають заради країни, заради народу, заради наших військових. Приємно, що суперники це відчувають.

Якщо у французів в планах пакувати речі, то ми залишаємося на турнірі. Далі півфінал проти Іспанії.

З цим суперником у нас вже була нічийна зустріч на груповому етапі. Але то були пробні копії обидвох команд. Тепер нас чекає ліцензійне протистояння.

І так, тепер переможця все ж доведеться визначити.