Зараз 3
Вчора 2
Сьогодні 19
Завтра 14

Від куражу до валідолу. Україна заслужено перемогла Північну Македонію, але змусила пристойно понервувати

Команда Шевченка набрала найважливіші окуляри на Євро
17 червня 2021р. 20:17

Здійснилося. Збірна України нарешті здобула перемогу на чемпіонаті Європи. Ми чекали цього 9 років. В останній раз « синьо-жовті » добували 3 очка на єврофорумі в 2012-му році. Тоді матч проти Швеції завершився з тим же рахунком, що і непростий матч з Північною Македонією ( 2: 1 ).

Огляд матчу:

Україна грала без номінального вінгера

Шевченко довелося трохи змінити схему збірної України в атаці в порівнянні з матчем проти Нідерландів ( 2: 3 ). Все через травму Зубкова, який не зміг взяти участь в матчі з Північною Македонією. Коуч національної команди не наважився кидати в бій Циганкова з перших хвилин, і Зубкова замінив Шапаренко. В цілому в стартовому складі України було 2 заміни в порівнянні зі стартовим складом на Нідерланди – також Степаненко вийшов в основі замість Сидорчука.

Проте Шапаренко не грав номінального вінгера і лише зрідка опинявся на цій позиції в ігрових ситуаціях. У центральній осі збірної України спостерігалася якась хаотичність. На початку матчу Шапаренко взагалі діяв з глибини, розташовуючись ближче до Степаненко, а Малиновський і Зінченко переміщалися ближче до атаки ( сліва намагався закрити позицію вінгера саме Малиновський ). Іноді ж Шапаренко зміщувався на місце лівого вінгера, а Малиновський йшов в центр. Перестроювання центральних півзахисників команди Шевченка плутали Північну Македонію і давали свої плоди, в першому таймі українці кружляли голови супернику.

Матч можна умовно розділити на три частини

Перша – до гола Ярмоленко ( 1-30 хвилини ). На цьому етапі гри Україна давила суперника і володіла ініціативою, але в діях нашої команди проглядалася якась боязкість і нерви. Македонці зуміли побудувати дуже грамотну оборону. Здавалося, що Україна в цьому матчі матиме дуже великі проблеми з тим, щоб розкрити захист суперника. З нашими креативщиками грали дуже щільно, не даючи їм простору і часу для роздумів.

Друга – після гола Ярмоленко і до м'яча Аліоскі ( 30-57 хвилини ). Кращий відрізок у виконанні збірної України. Мабуть, кращий в 2021-му році. Відразу після гола Ярмоленко пішов нокаут – м'яч Яремчука всього через 5 хвилин. Це явно деморалізувало Північну Македонію, яка трохи розклеїлася і могла пропустити третій м'яч ще до перерви. Згадуємо шикарну контратаку в кінці першого тайму, коли Шапаренко чомусь вирішив симулювати ( дивне рішення з урахуванням того, що є VAR ). Початок другого тайму також було за Україною. Македонці виглядали кілька розгубленими. У ті хвилини здавалося, що ми сьогодні розгромимо свого суперника.

Третя – після гола Македонії і до кінця матчу ( 57-90 хвилини ). Гол Північної Македонії явно зарядив цих хлопців. Україна стала грати на утримання і віддала ініціативу супернику. Іноді було дуже тривожно. А останні хвилини були по-справжньому валідольними. Стовідсоткових моментів наш суперник не створював, але м'яч дуже небезпечно літав над штрафним майданчиком України. Але все ж вистояли.

Обидва призначених пенальті – сумнівні

У першому епізоді з пенальті в ворота України на 57-й хвилині Караваєв і Пандев обопільно грали один одному в ногу. Це була боротьба, але ніяк не умисне порушення з боку українця.

В епізоді з пенальті в ворота Македонії арбітр, здається, вирішив віддати нам боржок, і призначив такий же неочевидний 11-метровий в ворота суперника. Це явно не була навмисна гра рукою.

Заміни Шевченко не поліпшили гру України

Варто визнати, коли на поле з'явилися Артем Бесєдін і Віктор Циганков ( тільки ці заміни були спрямовані на поліпшення гри в атаці, Сидорчук замість Шапаренко і Соболь замість Малиновського – це заміни на утримання рахунку ), в атаці стало тільки гірше.

Циганков запам'ятався лише невдалим ударом з забійної позиції, де гравець його калібру повинен вирішувати.

Беседін ж постійно програвав боротьбу за м'яч, навіть коли чіплявся за нього, а в кінцівці і зовсім міг привезти гол в наші ворота, коли віддав невдалий пас назад, а македонці перехопили його і втекли в небезпечну контратаку.

У України на цьому Євро несподівані лідери

Очікували від одних, а лідерами є інші. Природно, Зінченко і Малиновський зіграли проти Північної Македонії трохи краще, ніж проти Нідерландів. Але враховуємо і рівень суперника.

На цьому Євро у збірної України неочевидні герої, на яких ніхто не ставив до початку форуму. Здається, другу молодість переживає Андрій Ярмоленко, Який був максимально корисним і в першому матчі з Нідерландами, і з Північної Македонією. Ярмоленко виявився найгострішим гравцем нашої команди.

По-друге, знову дуже сильний матч видав Георгій Буща. Він кілька разів врятував Україну після класних шансів Македонії, а також зумів потягти пенальті. Шкода, що Аліоскі добив. Але це не скасовує чергового подвигу Бущана. Незря їм цікавляться європейські клуби з топ-чемпіонатів.

Ну і по-третє, варто відзначити Романа Яремчука, Який поки реалізовує майже все, що у нього є. Нам давно не вистачало такого форварда.

До матчу з Австрією підходимо з оптимізмом, 3 очка у нас вже є. Це вже великий заділ для виходу в 1/8 фіналу. Попереду дуже складний матч, але суперник нам під силу. Нічого надприродного Австрія проти Північної Македонії не показала.

У будь-якому випадку, гіркий урок Євро-2016 ми вивчили і все виправили. А це вже досягнення. Залишилося тільки вийти з групи.