Візитка учасника Євро-2024. Словаччина: легкий шлях у відборі, мінімум зірок та один тренер на двох з Наполі
![Візитка учасника Євро-2024. Словаччина: легкий шлях у відборі, мінімум зірок та один тренер на двох з Наполі](/upload/iblock/6e1/6e1bfed3b603f0473bc2db15d81e416a.jpeg.webp)
До Євро-2024 залишилося трохи більше тижня, і ми продовжуємо знайомити вас з учасниками 17-ї в історії континентальної першості.
Сьогодні представимо чергового суперника України за групою – збірну Словаччини, матч з якою цілком може виявитися вирішальним для підопічних Сергія Реброва у контексті боротьби за плей-оф.
Як потрапили на Євро-2024?
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-05 13.12.22.jpeg)
Словаччина розпочала шлях на континентальну першість з нульовою нічиєю з Люксембургом (0:0), яка, власне, і стала тією єдиною втратою очок з кимось, окрім Роналду та компанії, потім обіграла Боснію (2:0), Ісландії (2:1) та Ліхтенштейн (1:0), мінімально поступилася Португалії (0:1), відірвалася на Ліхтенштейні (3:0), ще раз програла португальцям (2:3), дотиснула наприкінці зустрічі Люксембург (1:0), знову розібралася з Ісландією (4:2) і закінчила чудовий відбірковий цикл виїзною перемогою над Боснією (2:1).
Історія виступів на чемпіонатах Європи
Словаки стали проходити у фінальну частину Євро лише після розширення турніру до 24 команд, і з того часу не пропускають жодного. На дебютній континентальній першості їм навіть вдалося дістатися плей-оф: у 2016 році Словаччина вийшла з третього місця з групи з Уельсом, Англією та Росією, але в 1/8 фіналу програла Німеччині (0:3).
На попередньому чемпіонаті Європи команда знову стала третьою у своєму квартеті зі Швецією, Іспанією та Польщею, але цього разу для подолання групового етапу такого результату не вистачило, адже потрапити до четвірки найкращих третіх місць збірній Словаччини не вдалося.
Зірки та лідери команди
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-05 13.12.20.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-05 13.12.19.jpeg)
Головний тренер
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-05 13.12.17.jpeg)
Спочатку під його керівництвом команда ледь не вилетіла з Ліги С Ліги націй, правда безпосередньо з Кальцоною вона провела там лише два останні матчі, але потім була успішна кваліфікація на Євро-2024, якою цей наставник показав, що вибір Словацького футбольного союзу на його користь був цілком правильним та повністю виправдав себе.
Група на Євро-2024 та шанси на плей-оф
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-06-05 13.12.36.jpeg)
Прогноз XSPORT.ua – третє місце
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images
Коментарі 0