Вчора 16
Сьогодні 3
Завтра 12
Розгорнути Згорнути

«Якби ми програли, то це було б незаслужено». Що сказав легендарний Арріго Саккі після матчу Україна – Італія

Вважає, що його збірна не заслуговувала на поразку
21 листопада 2023р. 14:03
«Якби ми програли, то це було б незаслужено». Що сказав легендарний Арріго Саккі після матчу Україна – Італія

Дворазовий переможець Ліги чемпіонів з Міланом, а також фіналіст чемпіонату світу-1994 зі збірною Італії Арріго Саккі вважається одним з найкращих тренерів в історії футболу.

Після матчу Україна – Італія у відборі на чемпіонат Європи-2024 він дав свій коментар з приводу гри: похвалив свою збірну, а також застеріг від грубої помилки.

Які ваші думки після матчу?

Добре те, що добре закінчується. Ми вийшли на чемпіонат Європи, досягнули того результату, якого хотіли. Але тепер давайте не повторювати помилки минулого і не вважати, що ми тепер феноменальні. Інакше нас швидко опустять з небес на землю.

Як ви оцінюєте гру збірної Італії?

Вони віддали все, і як на мене, враховуючи умови, цього було достатньо. Я б додав, що якби ми програли, чого ми не заслуговували, то не можна було б звинувачувати цю групу гравців і тренера. Спаллетті прибув лише нещодавно. Треба дозволити йому попрацювати. Він теж повинен навчитися пізнати середовище та гравців.

Варто відкреслити гру оборонної лінії.

Мені сподобалися всі четверо. Обидва крайні захисники добре впоралися. Ді Лоренцо завжди був уважним, Ді Марко був дуже ініціативним, тому що він грав подвійну роль захисника і півзахисника.

Пара в центрі захисту також добре спрацювала. Я аплодую Буонджорно, який після не найкращого старту відновився та провів чудовий матч. І, звісно, Доннарумма. Він подарував відчуття безпеці та зробив кілька важливих сейвів.

Що можете сказати про півзахист?

І в цій лінії нам багато чого вдалося. Можливо, в деяких моментах ми були трохи розгублені, але це бу дуже складний матч, особливо на психологічному рівні. Не завжди вдається зберегти необхідну ясність розуму.

У нас було кілька можливостей вийти вперед. Найкращий шанс був у Фраттезі. Шкода, що він не зміг забити.

Якщо говорити про Фраттезі, то часом він виконував роль нападника.

Це хлопець, який має фізичну силу і використовує цю енергію на користь команді. Він і відбирає, і атакує. Але йому потрібно вдосконалюватися в інтерпретації ігрових ситуацій.

В атаці ми були недостатньо різкими, чи не так?

К'єза багато працював, діяв вперед і назад по флангу. Распадорі розуміє футбол краще, ніж будь-хто інший, кожен його рух був спрямований на користь всієї команди. Можливо, Дзаньоло був недостатньо активним, але давайте все ж насолоджуватись результатом, а вже Спаллетті подбає про те, щоб хлопці грали краще.

Але помилкою було б думати, що ми все всього досягнули.

Так, це було б неприйнятною помилкою. Вихід на Євро має бути відправною точкою, а не точкою прибуття. Якщо ми хочемо стати провідною збірною, то нам потрібно змінити багато речей, і я не кажу про тактичні питання.

А що ви тоді маєте на увазі?

Ми відстаємо від усіх основних європейських збірних. Італія має лише один федеральний технічний центр, Франція – шістнадцять. Навіть у Швейцарії є три таких центри.

Що ще нам потрібно?

Ми повинні мати сміливість подивитися на реальність, можливо, надихнутися чиїмись прикладами.

У нашому чемпіонаті забагато легіонерів, які закривають дорогу молоді. Треба інвестувати в тренерів, організовувати спеціалізовані курси, працювати з ними.

А тоді вже вони будуть готувати гравців, які потім будуть зростати. Франція зуміла поєднати школу та футбол, і подивіться як далеко вона зайшла. Давайте спробуємо піти цим шляхом.

Адаптація Сергій Лук'яненко

Telegram-канал автора

Джерело: gazzetta.it Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця